arama

 Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kediler İçin Soslu Taneli Konserve Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kediler İçin Soslu Taneli Konserve Kedi Maması

Ev de evcil hayvan besleyenler, bu beslediği hayvan çeşidi de kedi ya da köpek olanlar bazı sebeplerden ötürü besledikleri hayvanı özel olarak veterinere götürerek kısırlaştırılmasını sağlar. Bu kısırlaştırılmış hayvanlar için özel olarak formüle edilerek üretilmiş mama çeşitleri piyasa da bulunmaktadır. Eğer kısırlaştırılmış yetişkin bir kedi sahibi iseniz, bu kediyi özel olarak bu türde mamalar ile beslerseniz daha mutlu bir kediye sahip olursunuz. Piyasa da en çok tercih edilen kedi ve köpek maması üreticisi olan Royal Canin’ in ürettiği Sterilised kısırlaştırılmış yetişkin kediler için soslu taneli konserve kedi maması tam olarak tercih edebileceğiniz bir konserve mama çeşididir.

 

Royal Canin Sterilised kısırlaştırılmış yetişkin kediler için soslu taneli konserve kedi maması 85 gr’lık paketlerde satılmaktadır. Bu 85 gr’ lık paketlerin satış fiyatı 3,89 TL’dir. Kısırlaştırılmış kediler için üretilmiş dengeli bir yaş mama özelliğindedir. Bu mama evde yaşayan kedi türlerinin harcayacağı metabolik enerji miktarı hesaba katılarak tasarlanmıştır. Lezzet seviyesi maksimum oranda düşünülmüştür. İçeriğinde besin maddesi olarak, et ve hayvansal türevler kullanılmıştır . Bunların yanında da tahıl kullanılmıştır. Bitkisel orjine sahip türevler unutulmamış, mineraller eklenmiş, bitkisel protein ekstraları katılmış, çeşitli şekerler de eklenerek lezzet seviyesi maksimum düzeye çıkarılmıştır .

 

            Royal Canin sterilised kısırlaştırılmış yetişkin kediler için soslu taneli konserve kedi maması çeşidini, analiz ederek ayrılınca sahip olduğu bileşenleri merak edenler için, mamanın protein oranı % 9′ dur. % 1,6 kül miktarına sahiptir. İçerisinde % 1,5 diyetsel lif miktarı barındırmaktadır. Mamanın sahip olduğu yağ miktarı da, % 2,5′ dur. Mamanın nem oranı % 81,5′ dur. Yine analiz edilerek ayrıştırılan bileşenlerinde bulunan vitaminler, D3, E1 demir ve 4,5 mg olacak kadar , E2 iyot 0,5 mg , E4 bakır 3 mg , E5 manganez 1,5 mg , E6 çinko miktarı da 15 mg’ dır.

 

Mamayı en iyi şekilde saklamak için her türlü bozulmalara karşı serin ve kuru yerlerde saklamak gerekir. paketin herhangi yabancı bir cisim veya haşere girmesine karşı da paketin ağzı her zaman kapalı olmalıdır . Kedinizin yaş ve ağırlığına göre yeterli miktarda beslenmesi için bir kaç öğün olacak şekilde vermeniz gerekir. kedinize beslenmesi için mama verirken de yanında mutlaka taze olacak şekilde içme suyu mutlaka verin. Unutmayın ki kediler fizyolojik olarak narin yapılı hayvanlardır. Sindirim sistemleri hassastır. Mutlu ve sağlıklı bir kedi için onun beslenmesini en iyi olacak şekilde ayarlamalısınız.

Bütün bunları göz önüne alarak bir evcil hayvan sahibi olun. Unutmayın ki evcil bir hayvan bakmak istiyorsanız, yatılı bir yere gidecekseniz ya yanınız da götüreceksiniz ya da bırakacak bir yeriniz olmalı. Bunları göz ardı etmeden bir evcil hayvan sahibi olun. Sahip olmayı düşündüğünüz hayvan türü bir kedi ise ve kendinize göre sebeplerden bunun kısırlaştırılmış bir kedi olmasına karar verdiyseniz, bu kedinin beslenmesi için en iyi beslenme şekli, Royal canin markasına ait Sterilised kısırlaştırılmış yetişkin kediler için soslu taneli konserve kedi maması tercih etmek en mantıklı seçimdir.

Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Kediler İçin Soslu Taneli Konserve Kedi Maması

Yaş bir mama çeşidi olan bu mama, kedilerin sindirimdir. Sistemine göre özel tasarlanarak bunun yanında da lezzet olarak lezzetin en yüksek seviyede olması düşünülerek formüle edilmiştir. Zaten bu sebeplerde ötürü piyasa da en çok tercih edilen konserve kedi maması çeşididir.