arama

Hills Young Adult Tuna Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Young Adult Tuna Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

” Kısırlaştırılmış dişi ya da erkek kedilerin besin ihtiyacını karşılamak için uzman veterinerler tarafından üretilmiştir. 6 aylıktan 7 yaşına kadar. Yetişkin kediler için kullanılması tavsiye edilir. Enerjisi düşük ve kilo alımını önleyen bu mama yağ yakımınıda hızlandırmaktadir. İçindeki L-Karnitin etkisiyle kedinizin daha kaslı bir görünüme sahip olmasında etkilidir. Kedilerin çabuk gelişen bedensel fizyolojisi için kullanılan mamaların içeriğinde genel olarak protein ağırlıklı gıdalar vardır. Fakat Hills Young Adult Tuna Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Mamasında sıvı halde olan bu L-Karnitin kısırlaştırılmış kedinizin vücut metabolizmasının hızlanmasında ve bazı duyu hislerindeki eksiklikleri giderme ve bu eksiklikleri hissetmesi konusunda daha çok yaşlanmayı geciktiren özellikleri vardır. Kedinizin vücudunda depolanan enerjinin daha çabuk yakılmasını sağladığı gibi içerisindeki vitamin ekleriyle daha dinç ve hareketli olmasını sağlar. Bağışıklık sistemini destekleyen mamanın içerisindeki ek besinler kedinizin tuvalet sorununu da ortadan kaldıracaktır. Böylelikle yağsız kaslarında korunmasını sağlayacaktır.

Hills young adult tuna balıklı kısırlaştırılmış kedi mamalarının içindeki maddelere değinecek olursak: Keten tohumu, balık yağı, mineraller, mısır, hayvansal yağ, pirinç, teorin, kanatlı eti unu, L-lizin, digest, L-karnitin mevcuttur. Bu ek besinler kısırlaştırılmış dişi ve erkek kedilerinizde ki halsizlik ve bitkinlik , hareketsizlik, sürekli uyuma halini ortadan kaldırmada etkili dinamik kalmasını sağlamaktadır. Dış etkilere karşı kedinizin hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlarken aynı zamanda bağışıklık kazandırmaktadır. Ev içinde beslenen kedilerde fazla hareket olmadığı için bu mama yağlanmış kaslarındaki bu yağları eritme ve kas oluşumunu ortaya çıkarır. Göz sağlığı , bağırsak sistemi, koku alma ve duyma fonksiyonlarınıda digest besiniyle karşılamaktadır.

Kedinizin ihtiyaç ve tükettiği besine göre hills young adult maması çeşitlerinden seçim yapılabilir. Bu seçimleri kedinizin yaşına ve sağlık durumuna göre seçmeniz kısırlaştırılmış kedinizin tüketimi açısından kolaylık sağlamaktadır. Sadece kısırlaştırılmış kediler için değil normal gelişiminde olan kediler içinde hills young adult mama ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Mamayı kullanırken mutlaka yanında su bulundurulmalıdır. Çünkü kuru mamalar ıslak mamalara göre daha çok su tüketimini gerektirmektedir bu yüzdendir ki hills young adult mamalarının içerisindeki L-Karnitin etkisiyle su oranı da düşünülerek uzman veterinerler tarafından hazırlanmıştır.

Paketi açılan mamanızı kendi paketinde değil de kuru bir kavanoz içerisinde muhafaza etmeniz mamanın tazeliğini koruyacaktır. Kedinizin yağlanma ve kilo vermesinde taze kalan mamaların etkisi daha fazla olacaktır. Dış görünüş için tüylerinde parlama, hızlı uzama, hızlı gelişim, göz ferindeki canlılık mamanın kullanıcıları tarafından memnun kalınan yönleridir. Kısırlaştırılmış kedilerdeki hareketsizlik ve uyku hali kilo alımına ve yağlamasına neden olduğu için bu mama kullanımında bağırsak sistemini hızlı çalıştırmaya başlandığı için kedinizin ishal olması olağan bir durumdur. Vücut fonksiyonları uyum sağladıktan sonra düzene girecektir. Bir 2 haftada değişimi göreceğiniz hills young adult mamalarının diğer çeşitli ürünlerini de denemek isterseniz internet sayfasından sipariş verebilir alışveriş yapabilirsiniz.

Hills Young Adult Tuna Balıklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması

E ve C vitamini içerikli olduğu için kemik gelişimini hızlandırıp yetişkin kedilerinizde dahi büyüme ve gelişme görülebilir. İskelet sistemi gelişirken yağsız kasların korunması ve yağ yakımın da kedinizin zayıflamasını kolaylaştırır. Neşesini ve enerjisini yüksek tutar. Besleme rehberi olarak, kulanılan kg’a göre değişiklik gösterir. Örneğin; 2 kg kediler için günlük 25-40 gr , 3 kg kediler için 35-50 gr gibi.

Yaşlı kedilerin kısırlaştırılması daha çok kilo alımına ve durgunluğa, huzursuzluğa nedne olur fizyolojilerinde yetişkin ve genç olan kedilere göre. Bu yüzden bu mamanın kullanımı ve içersindeki ek besinler kas sistemini geliştireceği için erken yaşlanmasını önleyecektir.