arama

Kedi Maması Kartal

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kartal Kedi Beslemek İçin Uygun Mudur? Kedim İçin Tehlikeleri Nelerdir?

Kedi Maması Kartal

Kartal kedi beslemek için bazı yönleriyle tehlikeli olabilir. Örneğin trafiğin çok sık yaşandığı ve insanların genel anlamda dikkatsiz olduğu bazı bölgeler vardır ve bu bölgelerde kedi beslemek hem sizin için hem de kediniz için pek olumlu sonuçlar vermeyecektir. Bunun dışında gerek sahile yakın bölgelerde olsun gerek daha yukarı bölgede olsun kedi beslemek pek de zor olmayacaktır. Fakat dediğim gibi trafik ve yoğun yaşanan kentleşme yüzünden yağılan ve bekleyen inşatlar kediniz için oldukça tehlikeli bölgeler olabilir.

 

Kedi Maması Kartal İçerisinde Nerelerde Bulunabilir?

 

Her caddede veterinerler, hayvan bakım malzemeleri ve hayvan satan dükkanlar bulunmaktadır. Mamanızı buralardan temin edebileceğiniz gibi çeşitli marketler de sık sık vardır. Mamanızı marketlerden de satın alabilirsiniz.

 

Kartal’da Özellikle Müstakil Evimiz Mi Olması Lazım Yoksa Apartman Dairesinde De Kedi Beslenebilir Mi?

 

Kartal’da bahçesi olan ya da az katlı binalar fazla bulunmadığından dolayı bu da sizi zorlayacak etkenlerden biri olarak kabul edilebilir. Müstakil evler ve benzeri tek katlı ya da iki üç katlı binalardan fazla bulunmadığından dolayı apartmanda kedi beslemek zorunda kalabilirsiniz. Bu da tabii ki pek hoş karşılanmayabilir ve apartman sakinlerini de sizi de rahatsız edebilir. Bu sebeple yerleşim yeri olarak kedi beslemek için pek uygun değilidr Kartal.

 

Bunun dışında karşılaşacağınız pek bir sorun bulunmasa da, bunlar kedinizin hayatını ve sağlığını tehlikeye atacak etmenler olarak sanırım bu bölgede kedi beslemenize engel olacaktır.

 

 

 

Doğru Yerde Yaşıyorum Fakat Doğru Mamayı Kullandığımdan Nasıl Emin Olacağım?

 

Doğru mama seçimi, kedinizin ırkına ait özelliklerini kazanması ve sağlıkla gelişip büyümesi için oldukça önemlidir. Bu sebeple kediniz için bir mama sçmeden önce mutlaka bir veterinere görünmenizde fayda vardır. Veterineriniz kediniz için gerekli testleri ve kontrolleri yaparak size onun yatkın olduğu hastalıklara, sahip olduğu hastalıklara, kilosuna, boyutuna, yaşına, cinsiyetine, alerjik durumlarına, rahatsızlıklarına, ırkına, tüy özelliklerine ve çene yapısına en çok uyan mamayı söyleyerek bu mamaya uygun bir diyet programı hazırlar ve eğer siz de bu programa uyarsanız, kediniz hiç olmadığı kadar mutlu olacaktır ve sizi de bu şekilde mutlu edecektir.

 

Bir Veterinerden Yardım Almadan Doğru Mamayı Kullandığımdan Nasıl Emin Olacağım?

 

Kedinizi tabii ki sizden daha iyi tanıyan kimse olamaz. Ona hangi besin öğelerinin iyi gelip neyin iyi gelmediğini sizden daha iyi bilen kimse olamaz fakat bir veterinerin yapacağı gibi detaylı testler uygulayamayacağınız için kedinizin sadece yüzeysel özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sebeple daima bir veterinere giderek gerekli kontrolleri yaptırarak mamanızı seçmenizde fayda var. Daima bir uzmandan yardım almak faydalıdır. Fakat siz de veterinerinize kediniz hakkında çeşitli özellikleri söyleyebilir ve mama seçimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu sayede hem en doğru mamayı bulmanız kolaylaşır hem de sizin de yardımlarınız sayesinde veterineriniz daha kolay bir şekilde mama belirlemiş olur.

Kedi Maması Kartal

Doğru mama seçimi kedinizin sağlıklı gelişip büyümesi için önemlidir ve dikkate alınması yararı olmayacağı gibi zararları da olabilir. Bu sebeple mama seçimine önem verin ve sadece küçücük bir zaman ayırarak kedinizin sağlığını tehlikeye atmamış olun. Onunla daha uzun süre boyunca sağlıkla yaşayın.