arama

Kedi Maması Kilis

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Kilis

Her insan hayatı boyunca mutlaka bir kediye dokunmuş, onu okşamış ve sevmiştir. Herkesin çevresinde mutlaka kedi besleyen bir tanıdıkları olmuştur. Kediler her yerde karşımıza çıkmıştır. Sokakta, yolda, bahçede veya bir tanıdığımızın evinde yada evimizde. . .

 

Kediler insana huzur veren varlıklardır. İnsanlar kediler ile zaman geçirdiklerinde günlük yaşadığı stresi unutup psikolojik olarak rahatlamaktadırlar. Yapılan araştırmalara göre insanlar bir hobi ile uğraşırken, sevdiği bir işi yaparken, sevdiği bir kişi ile sohbet ederken ya da bir hayvanı beslerken, bir hayvanla oyun oynayıp zaman geçirirken mutlu olurlar. Birçok insan evinde bir arkadaş, can yoldaşı olsun diye kedi beslerken bir çoğu da sadece sevdiğinden dolayı kedi besler. Eve geldiğinizde sizi karşılayan, sizinle oyunlar oynayan, size kendinizi özel hissettiren bir kediyi kim istemez ki. Araştırmalar evde hayvan özellikle kedi besleyen insanların daha düzenli yaşadığını, yatma kalkma zamanlarına daha çok dikkat ettiği, daha sorumluluk sahibi insanlar olduğunu göstermektedir. Bazı psikolojik kökenli rahatsızlıklarda uzmanlar evde kedi beslenmesini tavsiye etmektedir. Özellikle çocukların ruhsal ve vicdani gelişimi için evde hayvan beslemek çok önemlidir. Çocuğa sorumluluk ve vicdani duygular kazandırır.

 

Kedilerin bakımı, oldukça kolay görünür ama aslında önem verilmesi gereken bir konudur. Bilinçsizce davranılan durumlarda küçük dostlarımıza yarardan çok zararımız dokunabilir. Kedi besleyenlerin kedi bakımı hakkında dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden biri, mama seçimidir. Mama seçimi kedilerinizi bir çok konuda etkiler. Sağlık, kilo, tüy dökmesi vb. . . Peki neye göre kedi maması seçmeliyiz şimdi bunları inceleyelim.

 

Mama seçerken, yüksek kaliteli ve doğal olan mamaları tercih etmeliyiz. Ancak kedimiz için en doğru mamayı seçmek bazen yorucu ve kafa karıştırıcıdır. Bu nedenle kedimizin özelliğine göre mama seçersek doğru olanı yapmış oluruz. bunlar kedimizin kilosu, cinsi, yaşı, hastalıkları, cinsiyeti ve kısırlık durumu.

 

Eğer kedimizin kilo ile ilgili bir problemi varsa daha az yağlı mamaları tercih etmeliyiz. Bazı firmalar kediler yağlı mamaları sevdiği için mamaların üzerine yağ püskürterek onları daha çekici kılmaktadır. Kediniz yeterince aktif değilse ona göre üretilmiş mamalarda vardır. İçeriği hafifletilmiş kedinizin kilo kontrolünü sağlayan kalorisi düşük mamalar. Kedi Maması Kilis kedilerinizin sağlığı için buna çok dikkat etmektedir.

 

Çünkü yağlı mamalara alışan kediler tekrar sağlıklı mamalar yemekte zorlanmaktadır buda kedi sever insanların içini zorlaştırmaktadır. Kedinin yaşı da mama seçiminde önemlidir. Yavru kediler ve yetişkin kedilerin mamaları farklıdır. Mama alırken bunu göz önünde bulundurmalısınız. Bu mamaların farkı içeriğidir.

 

Kedimizin cinsiyeti ve kısırtırılıp kısırlaştırılmadığı da mama seçiminde önemlidir. Kediler kısırlaştırıldıktan sonra kilo alabiliyorlar. Bundan dolayı kediniz kısırlaştırıldıysa yavaş yavaş beslenme alışkanlıkları değiştirmelisiniz. Kısırlaştırılmış kediler için mamalar mevcuttur. Kedi Maması Kilis bu konuda sizleri destekleyecektir.

 

Kedimizin cinsi ile ilgili detay tüylerinin uzunluğudur. Bazı kediler kendilerini temizlerken tüylerini yutabilirler. Buda sindirim sorunlarına yol açabilir. Bunun için uzun tüylü kediler içeriğinde malt olan mamaları tercih etmektedir. Kedi Maması Kilis değişik cinsteki kedileri düşünerek üretilmiştir.

 

Kedinizin belirli bir sağlık sorunu varsa mama tercihinde geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız. Özellikle alerjik durumlarda mamaların içeriğini iyi okuyup ona göre almalısınız. İçeriği belli olmayan kimyasal içeren kalitesiz mamalardan uzak durmalısınız. Kalitesiz mamalar zamanla kedinizin sağlığını da tehlikeye atacaktır. Sağlıklı ve kaliteli bir kedi mamasının içerisinde kedilere alerji yapan mısır, mısır gluteni, buğday, soya, gibi maddeler olmamalıdır. Bu maddeler bazı kedilere alerji yapmaktadır. Mama alırken son kullanma tarihide çok önemlidir. Son kullanma tarihi geçmiş mamaları almayın. Kedinizle mutlu huzurlu günler geçirmeniz için bunları dikkate almalısınız.

Kedi Maması Kilis

Her kedi için birbirinden farklı mamaları tercih etmek, kedinizi tanımak bu anlamda çok önemli bir detaydır. Farklı içeriklerde mamalar cinsine ve huylarına göre kedilerde farklı etkiler yaratabilir. Bu konularda özenli davranmak kedinizin hem sağlığı hem de psikolojik sağlığı açısından çok daha faydalı olacaktır. Kedi maması Kilis bu anlamda sizlere en doğru tercihi yapmanızı sağlar. . .