arama

Kedi Maması Kırşehir

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Kırşehir

Kedi maması Kırşehir bölgesinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir mama satış temsilcilerinin olduğu bir alt yapıya sahiptir. Genellikle ne çok soğuk ne de çok sıcak bir iklimi olan kır şehirde insanları sıcak kanlı ve bir o kadar güler yüzlü insanlardır. Bu kadar duyarlı olmaları çevrelerinde çok fazla sayıda dışarıda kalan hayvanların olması ve bölgelerinde birden fazla barınak olmasıdır. Bu barınakların durumlarını belirleyen belediyeler ile kişilerin arasında ki ilginç bağ sayesinde kedi ve köpeklerin aç kalma ya da bakımsız kalma gibi bir durumları söz konusu değildir. Kedilerin belli başlı bilinen veteriner kontrolleri altında beş altı adet aşıları vardır. İçlerinden kuduz aşısı hem zorunlu hem de bir o kadar önemli bir aşıdır. Zorunlu olmasının sebebi yaşanan kuduz vakaları sebebi ile oluşmuştur. Kuduz aşısının yapılmasının yasal zorunluluk olduğunu unutmayınız. Bu durumda kedi gelişimini ve kas iskelet sistemini etkilemeyen veteriner hekim kontrolünde aşıları yapılmaktadır.

 

Yavru kedilerinizin süt içmesi kesinlikle uygun değildir. Bu durumda kedilerinizin süt içmesine üstü sulandırıp içmesine dahi izin vermeyiniz. Kediler doğaları gereği temiz hayvanlardır. Kendinizi bu konuda şanslı hissetmeniz normaldir. Yavru minik dostunuz kum kabını nasıl kullanacağını zaten annesinden öğrenmiş olmaktadır. Sizin kendinizin yapması gereken birkaç şey yapmanız gerekiyor. Eve yeni geldiği için önceden bir kediniz var ise ya da köpeğiniz bu durumda evde olan hayvanınıza yeni gelen hayvanınızı alıştırmanız gerekiyor. Evde ki hayvanınızın rakip olarak gördüğü yeni gelen hayvanınıza alıştırma evresi bir hayli zordur. Kendi bölgesine düşkün hale gelecek olan yavru kedinizin kendi haline bırakmadan bu durumu normal bir şekilde karşılamanız gerekmektedir.

 

Yavru kedinizin yetişkin bir kedi olduğunda diğer hayvanlar ve aynı zaman da diğer canlılar ile iyi geçinebilmesi için bir arkadaş gibi onu büyütmeniz gerekecektir. Kedilerin sosyalleşme dönemleri oldukça kısadır bunu sakın unutmayın. Bu sebepten dolayı yaşamının ilk 4 ile 16 haftaları arasında davranış biçimleri ve sosyal gelişimleri için çok ciddi önemi olan bir dönemdir. Evinizde çocuğunuz var ise ya da misafir çocukları geldiği zaman kedinizin yapısı ile ilgili bir oyun zamanı belirlemeniz gerekir. Siz evde oyunu başlatan olmalısınız. Oyun zamanı başladığı andan itibaren kedinizin her attı adım oyun olacaktır. Bir oyun oynarken kedinizin mutluluğu paha biçilemez güzelliktedir.

 

 

 

 

 

Kediler de köpekler gibi eğitime uygun hayvanlardır. Fakat kedinizin nasıl eğitileceği konusunda siz kendiniz çözümler üretmeniz gerekir. Sizden daha iyi hiç kimse kedinizi tanımıyor olacaktır. Onun nasıl düşündüğünü ve nasıl hissettiğini sizden başka hiç kimse bilemeyecektir. Kediler köpekler gibi değillerdir, köpekler liderlerini yani evde gördükleri itaat ettikleri kim ise onları mutlu etmek isteyen ekip kıvamında olan ve bu ekibi kendi içlerinde yaşayan ekip üyeleri olarak bilinirler.

Kedi Maması Kırşehir

Kedi Maması Kırşehir gibi büyük şehirlerde kullanımı kolaydır. Ulaşım bakımından kedi mamasına ulaşmak oldukça basittir. Kedi maması her türlü mama çeşitleri için her zaman rahatlıkla bulabileceğiniz bir mama türüdür. Köpek maması da aynı şekilde fazla miktarda her bütçeye hitap eden mamalar bulmak oldukça kolaydır. Genellikle en ucuzundan en pahalısına kadar mamaların fazla miktarda olduğu veteriner klinikleri için bu mamaların kullanımı da oldukça rahattır. Aç kapat kapaklı alınan mamaların diğer mamaları göre herhangi bir bozuma görülmediği de tespit edilmiştir. Kişilerin kullanacağı mama kalitesini veteriner hekimlerin karar vermesi gerekmektedir. Her zaman güvenilir ve kaliteli bir mama kullanabilmeniz adına veteriner hekiminizden başka çevre faktörlerinin etkisi altında kalmayınız.