arama

Kedi Maması Kocaeli

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Kocaeli

Kocaeli’de satılan kedi mamaları ve çeşitli ürünlerle ilgili bilgi aktarmadan önce kedilerimizin önemi, bakımı, beslenmesi ile ilgili bir takım bilgiler vermek istiyoruz.

 

Hepimizin bildiği gibi kedilerimiz bizler için o kadar önemlidir ki sanki evimizin bir bireyi gibi hissederiz, onlara bir fenalık geldiğinde hastalandıkları ya da vefat ettiklerinde sanki evimizden bir birey hastalanmış ya da vefat etmiş gibi üzülürüz. Kedilerimiz yaratılıştan oldukça hassas ve narin yaratıldıkları içinde onlar daha çok merhamet gösteririz. Çünkü doğadaki pek çok hayvan gibi kendilerini koruyamazlar.

 

Kedilerimizin bakımı oldukça önemlidir. Özellikle temizlenmesine çok dikkat etmek gerekir. Çünkü hepimizin bildiği gibi kediler sıkıntılar dönemler geçirirler özelikle cinsel dönemleri ve hamilelik dönemleri böyledir. Özelikle cinsel açıdan yoğun duygular yaşadıkları dönemler kedilerimiz biz istememekte bir şekilde dışarı çıkıp farklı hayvanlarla temasa geçerler bu sırada çeşitli parazitleri kapması ve cilt hastalıklarına yakalanması olasıdır. Ayrıca bu parazitleri evimize de taşıyacak istemeden bizi de bu durumdan rahatsız edecektir. Bu sebeple kedilerimizi dışarıdan eve aldığımızda mutlaka yıkamalıyız. Yıkarken dikkat etmemiz gereken şey ise kaliteli şampuanlar kullanmaktır. Bu oldukça önemlidir. Çünkü kaliteli olmayan şampuanlar kedinizde hiç istenilmeyen rahatsızlıklara sebebiyet verebilirler. Her ne kadar maddi sıkıntılardan ötürü ucuz mamalar almak zorunda kalsak da asla ucuz şampuanlar almamalıyız. Ayrıca tüy döktükleri dönemlerde sık sık kaşınacakları ve derilerini yara yapacaklarından banyo yaptırırken kaşıma aletleri kullanarak tüylerin dökülmesini, gerektiği durumlarda krem kullanılmasını sağlamamız oldukça önemlidir. Tüylerin eve dökülmesi hele ki küçük çocuklar yaşıyorsa oldukça ciddi sorunlar doğuracağı aşikârdır.

 

Bunu belirtmemizin ardından şu konuya geçelim, kedi mamalarını seçerken dikkat etmemiz gereken şeyler ve alınmaması gereken mamalar. Kedilerimizin sağlığını olumsuz etkileyecek mama çeşitleri arasında açık mamalar gelmektedir. Açıkta satılan mamalar, satıcı kişinin bilgisi bile olmadan ya da bazı zamanlar kötü niyetlice bilgi dâhilinde tarihi geçmiş mamalar satılabilmektedir. Diğerlerine oranla ucuz fiyata satılan bu ürünler anlamadan alınıp kedilerimizin sağlığına zarar verebilmektedir. Bu sebeple oldukça güvenilir dükkân ve pet shoplardan alışveriş yapmanız gerekmektedir. Bir de alınmaması gereken mama çeşidi farklı mamalarla karıştırılarak satılan mamalardır içeriğini tam olarak bilmediğimiz bu mamalar kedilerimizin sağlığını oldukça olumsuz yönde etkileyecektir.

 

Çok önemli bir diğer hususta dana etli biftekli ya da kuzulu çeşitlerinde genel olarak tüm etli çeşitlerde yapılan bir hiledir ki bu hile şöyle yapılmaktadır. Kedi mamalarının içine sizin beklediğiniz etler yerine bazı sakatatlar koyulmakta ve bu sakatatlar diğer etler nazaran daha çabuk kokup bozulacağından ve kötü kokular yayacağından içlerine tuz koyulmaktadır. Kedilerimizin bu bol tuzlu ürünleri yeyip zamanla hasta olmakta, böbrek problemi yaşamaktadırlar. Bu sebeple eğer böyle bir durumda şüphelenirseniz kediniz bol miktarda su içirmeli ve mümkün mertebe, fiyatları normalden oldukça ucuz olan mama çeşitlerini almamaya özen göstermelisiniz.

 

Kedi Maması Kocaeli

Kedi maması Kocaeli konusuna geçecek olursak Kocaeli’de büyük bir şehir olması hasebiyle pek çok bölgesinde oldukça ucuz ve kaliteli mamalar bulabilirsiniz. Örneğin Fethiye caddesinden pasajlarda satılan kedi mamaları oldukça kaliteli olabilir. Buradaki esnaflarda sizlere oldukça yardımcı olacak güvenilir esnaflardır. Yukarıda anlattığımız problemlerle karşılaşmamanız için güvenilir bir esnaf bulmanın önemini mutlaka anlamış olmalısınız. Ayrıca yalnızca Kocaeli’nin merkezi olan İzmit’te pek çok pet shopu bir arada bulup kedi maması alabilir ve farklı yerleri gezip sizler için en uygun fiyatı bulabilirsiniz. Yalnızca merkez bölgelerinde değil Başiskele, Gebze, Karamürsel, Değirmendere, Gölcük gibi merkezi bölgelerde de bu tip ürünleri bulabilirsiniz.