arama

Kedi Maması Konya

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Konya

Türkiye’nin en büyük ve en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Konya, Türkiye için kültür ve medeniyetlerin buluşma noktası olarak nitelendirilir. Konya’nın tarihi ise oldukça eski zamanlara dayanıyor. M.Ö. 7000 li yıllara kadar uzanan köklü bir tarihe sahip olan Konya, ayrıca yetiştirdiği önemli isimlerle de ünlü bir şehirdir. Tüm dünyanın yakından tanıdığı Nasrettin Hoca ve Mevlana gibi ünlü isimler Konya’nın ülkemize ve dünyaya kattığı önemli kişilerdendi. Konya konum olarak da özellikli bir noktada yer alıyor. Konya topraklarının çok büyük bir kısmı İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alırken, şehrin bir kısmı ise Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunuyor. Ülkenin önemli bir bölümünü oluşturan Konya’da otuzdan fazla ilçe bulunuyor.

 

Konya turizm anlamında da önemli bir şehirdir. Kent yılın her anı çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor ancak en yoğun ziyaretçi kabul ettiği zamanlar Sonbahar aylarıdır. Ekim ve Kasım ayları ise Konya’da çok sayıda kişinin bulunduğu aylardandır. Mevlana şehri olarak nitelendirilen Konya’da mutlak görülmesi gereken çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Ancak elbette en önemli yapı Mevlana Müzesi ve Türbesidir. Mevlana Müzesi içerisinde Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabri de yer aldığı için kentte ilk olarak görülmesi gereken yer burasıdır. Bunun dışında Aladdin Tepesi, Yerköprü Mağarası, Valide Sultan Hamamı ve Selçuklu Köşkü gibi birçok yapı Konya’da görülmesi gereken diğer yerlerdendir.

 

Konya halkı birçok konuda olduğu gibi evcil hayvan bakımı konusunda da çok hassastır ve kentte yaşayan çok sayıda kişinin evlerinde bakımını üstlendiği farklı evcil hayvanlar vardır. Kediler Konya halkının en çok bakımını üstlendiği hayvanlardan olduğu için şehirde kedi maması üzerine satış yapan çok sayıda mağaza bulmak mümkündür. Konya’da yaşayan kedi sahipleri kedi maması Konya ayrıcalıklarından yararlanarak kedileri için istedikleri özelliklerde kedi maması alabilme şanslarına sahiptir. Kedi maması alınacağı zaman kedi sahiplerinin çok dikkatli davranmaları gerektiğini bir kez hatırlatmamız gerekiyor. Çünkü kediler oldukça hassas hayvanlar olduğu için kedilerin beslenmesinde kullanılan mamalara da çok dikkat etmek gerekiyor. Eğer kedilerin beslenmesine gereken özen gösterilmez ise kediler yaşamları boyunca farklı ve ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirler.

 

 

 

 

Kedi Maması Alırken Tuzağa Düşmeyin

Konya’daki hayvan severlerin kedilerinin beslenme ihtiyacı için istedikleri mamayı kedi Maması Konya farkıyla sorunsuzca bulabileceğini söylemiştik. Ancak piyasada kedi maması üzerine hizmet veren firmaların tamamı ne yazık ki güvenilir kedi mamaları satmıyor. Bu nedenle kedi maması alınacak olan yerler konusunda da seçici davranılması gerekiyor.

Kedi Maması Konya

Kediniz için önem arz eden mamaları mutlaka bildiğiniz ve güvenilir olan yerlerden alarak kedinizin sağlığını da güvence altına almış olursunuz. Birçok firma maddi kaygılardan dolayı kedi mamalarına kedilerin sağlıklarını tehlikeye atacak olan farklı besinler koyuyor. Fiyat olarak oldukça uygun olan kedi mamaları da kedi sahipleri tarafından satın alınıyor. Ancak kedilerin gelişimi için oldukça önemi olan kedi mamalarını almadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalı ve her yönden zengin içeriklere sahip olan kedi mamalarını tercih etmek gerekmektedir. Çünkü kedilerin gelişimi için mamalarında belirli miktarda protein ve mineral olması gerekir. Ayrıca kedi maması konusunda önemli olan başka bir konu ise mutlaka kapalı ambalajda satılan kedi mamalarının tercih edilmesi gerektiğidir. Açık olarak satılan kedi mamaları çeşitli bakteri ve virüsleri de beraberinde getirir ve bu mamaları tüketmek de kedilerin sağlıkları için olumsuz durumlara yol açar.