arama

Kedi Maması Mersin

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Mersin

Günümüz gelişen koşullarında yeşil alanlar kadar büyük apartmanlarda hayatımızın bir parçası oldu. Bu gelişen şehir yerlerinde evlerde beslemeye en uygun hayvanlardan biri de can dostlarımız dediğimiz kedilerdir. Ev koşullarında bakımları kolay olduğundan bu sevimli dostlarımız bize bir dost bir aile olmaktadırlar. Bizim için değerli olan bu sevimli dostlarımızın sağlığı da bizim önemsememiz gereken konulardan biri olmalıdır. Kedilerimizin sağlıklı beslenmesini sağlamak uygun koşulları sağlamak bizim görevlerimizden biridir. Mersin yeşil ve güzel bir çok tarihi mekanıyla dikkatimizi çeken nadide mekanlardan biridir. Bu güzel şehrimizde kendimize de sevimli dostlarımıza da iyi gelen yerlerin olduğunu görmek çokta zor değildir.

 

Mersin, eski adıyla İçel güzel tarihi mekanlarıyla ve limanıyla dikkatleri üzerine çeken büyülü bir şehirdir. Sürekli gelişmekte olan bu şehir Türkiye’nin onuncu en kalabalık şehridir. Mersin Limanı Türkiye’nin en büyük limanıdır ve bu mersinin gelişmesinde önemli bir katkıya sahiptir. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış şehir tarihte önemli bir konuma sahiptir. En önemli geçitlerinden Sertavul ve Gülekten bahsedebiliriz. Mersin’in yüzölçümünün %87’si dağlıktır. Bu bağlamda bu güzel ve yeşillik olan cennet gibi şehirde hem kendimize hem de hayvanlarım yani can dostlarımıza iyi bakmalı ve bu kadar güzel bir şehrin kıymetini bilmeli ve korumalıyız.

 

Yaşanılan Mersin gibi güzel bir şehir ve ailemiz bizim için sahip olduğumuz en değerli şeylerdir. Yaşadığımız şehir nasıl bizim için önemliyse can dostlarımız da öyle önemli olmalıdır. Sahip olduklarımızın değerini bilmeli ve hayvanlarımızın sağlığına önem vermeliyiz. Evimizde beslediğimiz kedimizin nelere ihtiyaç duyduğunu ya da neleri sevip sevmediğini, nasıl mamaların onlara iyi geldiğini bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz. Kedilerin yaşamlarını sürdürebilmesi için gerekli besinleri almaları gerekir ve bu noktada beslenme alışkanlıklarını düşündüğümüzde et ürünlerini unutmamak gerekir. Sağlıklı bir kedi mamasında kaynağı belli olan etlerin olması gerekmektedir ve kedi mamaları, konserveleri bu ihtiyacın giderilmesinde önemli bir katkı sağlamaktadır.

 

Üretilen kedi mamaları kedilerin alması gereken besin içeriklerini barındırmaktadırlar. Katkı maddeleri ve sakatat gibi ürünler kedilerin bazılarında alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir bundan dolayı kedi mamaları üretilirken bu hususlar dikkate alınır ve mamalar kedilerin sağlığına uygun üretilir. Kedilerin vücutlarındaki su miktarı da önemlidir ve bu ihtiyaçları karşılanmasa böbreklerinde bir takım sıkıntılar olabilir. Kedi mamaları hazırlanırken kedilerin vücutlarındaki su miktarını dengeleyecek yaş mamalar bulunmaktadır. Bu da onların sağlığı açısından önemlidir.

Kedilerin gerekli vitamin, mineral ve proteinleri alması onların tüylerinin parlak olmasını da sağlar ve tüyleri parlak olan bir kedi sağlıklı bir kedidir anlamına gelir. Bu noktada kedi mamaları üretilirken bu hususlar dikkate alınır ve ihtiyaçları karşılanır. Yaşadığımız şehre de kendimize de önem vermeliyiz, hatta mutluluğumuz için biz seven bizimde değer verdiğimiz can dostlarımız kedilerimize değer vermeli ve ailemiz gibi onların sağlığına dikkat etmeliyiz. Kedilerimiz için Kedi Maması Mersin olan bir ilimizden almamız mersinin olduğu güzel coğrafyanın verdiği tadı mamasında da bulundurduğuna inanıp o sebeple mamayı almakta sakınca yoktur. Mamaların illere göre değişkenlik gösterebilir burada sizin yapacağınız soğuk ya da sıcak iklimlerde hangi tür mamaların daha kalıcı olduğunu bilmeniz gerekir. Mersin ili gayet sıcak bir il olduğundan oradan alacağınız mamanın da sıcaklardan etkilenmemesi gerekir ve araştırma yaparak kediniz için en uygun olan mamayı seçmeniz gerekir.

Kedi Maması Mersin

Kediler sizin sahiplerinin en iyi mamayı seçeceğini anlarlar bu yüzden önlerine konulan mamayı afiyetle yerler. Sizin sadece yapmanız gereken besin kaynağı yüksek olan mamayı seçmeniz ve gelişmesine doğrudan etki yaratacak mamayı bulmanız gerekir.