arama

Kedi Maması Muğla

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Muğla

 Muğla Ege Bölgesinin bir ili olup topraklarının bir kısmı Akdeniz Bölgesine de girmektedir. Türkiyenin en kalabalık ilk 25 şehrinden biri olan Muğla 2015 yılında yapılan nüfus sayımlarına göre yaklaşık olarak 900 bin nüfusa sahip olduğu tespit edişlmiştir. Hayvan haklarına ve onların bakımına çok önem bir belediyeye sahip olan Muğla kedilere de oldukça önem vermektedir. Kedi Maması Muğla’da kaliteli besin değerlerine sahip olan protein oranları ve vitamin oranları yüksek besinlerden üretilmektedir. Belediyenin sokakta ki hayvanlar için genellikle kuru mama veriyor olmasının yanında yaş mamanın da oldukça yaygın olarak kullanıldığı bir belediyedir. Bir turist şehri olan Muğla’nın nüfusu yaz aylarında yaklaşık olarak 5 katına çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Muğlanın yerlilerinde ilgisinde olan şehir Ege Bölgesinde oldukça popülerdir. Yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan bu ilde gelen yerli ve yabancı turistlerde sokak hayvanlarına olduça ilgi göstermektedirler.

 

Sahiplenme ve sahiplendirme konusunda çok katı kuralları olan Muğla belediyesi kedilerin sağlıklı beslenmesini öngörmektedir. Sağlıklı beslenen kedilerin sağlık sorunlarının da en aza ineceğini savunmaktadır. Bu nedenle kedilerine sağlıklı Kedi Maması Muğla da yedirilmektedir. 13 ilçeye sahip olan ilde en çok ilgi gören iller Fethiye ve Bodrum olmaktadır. Bu illerde bulunan hayvan barınaklarına gelen yerli ve yabancı turistler hayvanları sahiplenmektedirler. Ünlü simalarında ziyaret ettiği bu bakım evleri hayvanseverin göz bebeği durumuna çoktan ulaşmıştır. Sıradan bir Akdeniz İklimine sahip olan bu şehir yıl içeresinde genellikle sıcak bir iklime sahip olmaktadır. Sıcak bir iklime sahip olması nedeniyle hayvanların sokakta soğuktan donma riski yoktur. Fakat sıcakta terleyen hayvanların su ihtiyaçları oldukça artmaktadır. Bunu önlemek isteyen hayvan severler Kedi Maması koydukları Muğla sokaklarına bir kap su da koymaktadırlar. Muğla Belediyesinin vermiş olduğu mama kuru mama olduğu için mamanın içerisinde bulunan nem oranı çok düşüktür. %5 lerde seyretmektedir. Bu nedenle kedilerin günlük su ihtiyaçlarını karşılamaları için onlara bir kap su koyma şarttır.

 

Yaş mamalarda da durum aynıdır. Yaş mamaların nem oranları oldukça yüksektir. Nem oranları %80 hatta %90 olduğu bile görülmektedir. Bu oran kedilerin su ihtiyacını bir nebze de olsa karşılayacaktır ama yine de kedilerin günlük su ihtiyacını karşılama da yeterli değildir. Hal böyle olunca mamanın yaş veya kuru olduğu farketmeden Muğla’da Kedi Maması koyulduktan mutlaka yanına su da koyulmaktadır. Yaz aylarında hava sıcaklığının 45 derecelere kadar çıktığı günlerde hayvanlar çok zorlanmaktadır.

 

 

Muğla Belediye Başkanlığına bağlı olan Veterine Müdürlüğü ve Hayvan Barınağı tesisleri Hayvanlar için oldukça sağlıklı ve temiz alanda keyifle yaşamalarını sağlayacaktır. Muğla’nın merkezinde bulunan bu tesis Orhaniye mahallesinin Devetaşı sokak mevkiisindedir. Barınağın Veterine Müdürlüğüne doğruda bağlı olması acil durumu ihtiyacı olan hayvanlar için çok faydalı olmaktadır.

Kedi Maması Muğla

Bunun yanında Milas Belediyesine ait olan Milas Hayvan Barınağı da Merkezde bulunan hayvan barınağı kadar etkili bir hizmet sunmaktadır. Bu barınak ise Sarıçay mevkii de olan Emek mahallesindedir. Belediyenin arıtma tesisi arkasına kurulmuştur. Kaliteli Kedi Maması kullanılan Muğla’da hayvanların ve özellikle Kedilerin sağlına çok önem vermektedir. Günde 2 öğünle beslenen bu kediler günlük besini vitamin, kalsiyum ve mineral ihtiyaçlarının tamamını almaktadır. Eğer sizde hayvan sahibi olmak isterseniz bu barınakların internet sitelerini ziyaret edebilir ve hayvan sahiplenme, sahiplendirme konusunda bilgi edinebilirsiniz.