arama

Kedi Maması Niğde

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Niğde

Kedilerin bakımları köpeklere göre daha kolaydır. Bunun sebebi kedilerin içgüdüsel olarak ya da annelerinden aldıkları eğitimler ile kedilerin tuvalet eğitiminin olmasından dolayıdır. Kediler anneden ayrıldıkları ilk dönemde tuvaletlerini sadece kedi sahibi yardımı ile bir pamuk ile yapabilirler. Kediler in tuvalet gereksinimleri için ıslak bir pamuk yardımı ile genital bölgelerine bir miktar masaj yaparak uyarı gönderimi sağlamak kedilerin rahatlıkla tuvaletlerinin yapmasına yardımcı olacaktır. Kediler uysal ve nankör hayvanlar olarak bilinseler de kediler gündüzleri pasif geceleri daha aktif hayvanlardır. Geceleri aktif olan kediler genellikle oturma grubunuzun üzerinde zıplayarak kendi kendilerine oyun oynarlar. Gece koyduğunuz ürünün sabah aynı yerde olmamasının sebebi kedinizin gece oyun oynamış olmasıdır. Kediler genellikle nankör olarak bilinse de gereğinden fazla bir içgüdü ile sizin ve ailede ki diğer aile üyelerinin her zaman sevilen ve gözdesi haline gelen canlılardır. Kedilerin

 

Eğitilebilmesi sizin kedinizi tanımanız ile alakalıdır. Kediler kendi ırklarına uymamak ile birlikte bazen de kendi ırk özelliklerini göstermek ile meşgul olurlar. Kediler her zaman için saldırmaya meyilli hayvanlardır. Kedilerin en çok bilinen bariz yönleri halk arasında bilinen diyelim nankör olmasıdır. Kediler nankör hayvanlar değillerdir. Sadece ona bakmak zorunda olduğunuz düşüncesine kapılmış canlılardır. Doğuştan şımarık olan kediler her zaman için taze su ve taze mama yemesini daha çok severler. Musluktan su içmeye bayılan kediler mamalarının taze olduğunun paketten yeni çıkarıldığının farkına vardıklarında mamalarına saldırırlar. Kedilerin tırnakları oldukça sivridir. Profesyonel ellerde kedilerin tırnakları kesilmesi gereklidir.

 

Kedilerin tırnakları kesilmez ise size ileride sorun çıkarmak ile birlikte aynı zaman da sizin için yoğun ve yorucu bir zaman kaybına sebep olacaklardır. Kediler kendi mamaları ile konserve mama karışımlarını çok iyi ayırt ederler. Köpekler kedilere göre her zaman daha seçici olmadan rahatlıkla mama tüketiminde bulunabilen bir canlıdır. Kediler uygun zaman konusunda biraz yanlış hareket etmek ile birlikte oyun zamanları konusunda eğitilmeleri gereklidir. Köpekler gibi çok büyük sorumlulukları olmayan kediler her zaman için kendi işlerini kendilerine göre ayarlarlar. Kediler genellikle evde yalnız bırakılabilen canlılardır. Evinizin belirli yerlerine yemek ve su koymanız bu kedinizin zaman içerisinde kendi başına gidip yiyebileceği mamalar anlamına gelir. Köpekler ise her zaman sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa dışarı çıkarılması gereken canlılardır.

 

 

 

            Kedi Maması Niğde Bölgesinde yaklaşık 30 u aşkın veteriner klinik ve aynı zaman da petshop vardır. Bu petshoplar her zaman için mama konusunda en yararlı bir şekilde mamalarını satmak ile meşguldürler. Bunun sebebi ise kedilerin ve köpeklerin fazla miktarda olmasından kaynaklı olan mama satışlarının olmasıdır. Nerede olursanız olun kediniz veya köpeğiniz için hiçbir zaman petshoplarda satılan kimyasal ilaçlardan almayınız. Sebebi ise onların ilaç satma yetkisinin olmamasıdır. En kaliteli mama hizmetini ve kişisel bakım ürünlerini bulabilirsiniz. Fakat ilaç almanız uygun değildir. Sadece veteriner kliniklerinden almanız gerekir ilaç ya da kimyasal ürünlerinizi kliniklerden temin etmeniz en doğru yoldur.

 

 

 

 

 

Kedi Maması Niğde

 

Kedinizin bakımı için her ay düzenli olarak veteriner kliniğine götürmeniz gerekir. Sebebi ise veteriner kliniklerinde hayvanların bakımı hakkında ve aynı zaman da muayenesi olması için hayvanların rutin muayeneleri için hazırlıklar yapılmasıdır. Kedi maması Niğde bölgesinde her türlü kalitede mama bulacağınız gibi istediğiniz her türlü kişisel bakım ürününe de bulmanız mümkündür. Mamalar genellikle aç kapat paketler de cırt bölümleri olan mamalar olduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Siz gene de tedbiri elden bırakmadan kedinizin güvenliği için kullandığınız mamanın paketini mutlaka kapatınız.