arama

Kedi Maması Ordu

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Ordu

Çok kıymetli ve değerli okurlarımız sizlere yazımıza başlamadan önce kucak dolusu selamlarımızı iletiyoruz. bugün ki yazımız da sizlere ordu ilinden bahsetmek istiyor ve evcil hayvan besleyen hayvan severlerimize kedi mamaları hakkında bilgilerimizi ve tecrübelerimizi aktarmak istiyoruz. Değerli ve kıymetli okurlarımız öncelikle sizlere ordu ilinin tanıtımını yaparak başlamak istiyorum. Kıymetli okurlarımız Ordu ili orta Karadeniz bölgesinde bulunan ve bünyesinde 19 adet ilçe barındıran bir şehrimizdir. Değerli okurlarımız öncelikle sizlere ordu ilimizde bulunan ilçelerin isimlerini söyleyerek yazıma devam etmek istiyorum. Kıymetli okurlarımız ordu ilimizin ilçeleri sırasıyla Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerimiz ordu ilimizin bünyesi altında yer almaktadırlar. Değerli ve kıymetli okurlarımız ordu ilimiz Türkiye’nin kalabalık nüfusu bakımından otuzuncu sırasında yer alan bir ilimizdir. Şehrin nüfusu 2015 kaynaklarına göre 728. 949 olarak bilinmekte ve tahmin edilmektedir. Değerli okurlarımız ordu ilimiz yüz ölçümü itibariyle diğer illerimize kıyasla 57. sırada yer almaktadır. Değerli ve kıymetli okurlarımız şimdi de sizlere ordu ilimizin ekonomisinden bahsetmek istiyoruz. Ordu ilimizin ekonomisi büyük ölçüde tarım faaliyetlerine dayanmaktadır.

Ordu ilimiz tarım alanında fındık üretiminde yüzde elli bir oranı ile birinci sırada yer almaktadır. Ordu ilinde ki halkımızın yüzde yetmişine yakını geçimini fındık üretiminden sağlamaktadır. Değerli okurlarımız şimdi de sizlere kültür açısından ordu ilimizde bulunan yer ve bölgelerden söz etmek istiyoruz. Ordu ilimizde birçok tiyatro ve sinema salonları bulunmakla beraber kültürel faaliyetler ve organizasyonlarda düzenlenmektedir. Özellikle ordu ilimizin perşembe ilçesinde yaylacılık faaliyetleri gelişmiş olup her yıl buraya turist çekmekte ve yöre halkı için şenlikler ve panayırlar düzenlenmektedir.

 

Değerli okurlarımız yukarı da sizlere ordu ilimizden biraz da olsa bahsettik ve sizlere fayda sağlamasını arzu ettik. Şimdi de yazımıza hayvan sevgisi ve evcil hayvanlarımdan olan kediler için mamanın doğru adresi ve şehri olan yerden söz etmek istiyorum. Değerli okurlarımız hepimiz az da olsa iş hayatının vermiş olduğu yorgunluklardan bıkmış ve bunalmış durumdayız. Bu sebeple kendimize eğlenecek farklı yolar ve yerler aramaktayız. Değerli ve kıymetli okurlarımız içinde sevgiyi barındıran için de biraz olsun yaşama sevincini barındıranlarımız hayatı sevmekte ve hayatta bulunan ve yer edinen her anlıya saygı duymakta ve her canlının yaşamını koruma da kendilerine rol sağlamaktadırlar. Hayvanlarımızı sevdiğimiz için ve iş hayatının bizlere verdiği yorgunluklar sebebi ile ve ayrıca yalnızlığımızdan dolayı kendimize eşlik edecek bir canlı bir dost bir kardeş ararız. İnsanların verdiği yorgunluktan ve sahte arkadaşlıklardan bıkanlarımız ve bunalmış olanlarımız kendini hayvanlara adamakta ve hayvanlar için hayvanların bakımı için ellerinden geleni ardlarına koymamaktadırlar.

Kedi Maması Ordu

Değerli ve kıymetli okurlarımız sizlere evcil hayvan olan kedilerden bahsederek yazıma devam etmek istiyorum. Değerli okurlarımız kedilerimiz bazen o kadar güzel ve hoş olurlar ki bizler onları sevmeye ve onlara dokunmaya kıyamayız. Bu nedenle onlara bir şey olmaması için evlerimize alır bakımını ve beslenmelerini sağlarız. Bu nedenle de beslenmeleri açısından kedilerimizin sağlığı açısından da kedilerimize doğru ve kaliteli mamayı bulmaya çalışırız. Değerli okurlarımız şimdi sizlere kedilerimiz için önermek istediğim şehirden bahsetmek istiyorum. Kedi Maması Ordu ile kedinize sağlıklı olan mamayı ordu ilinden alabilir ve kedinizin sağlığı ve güvenliği açısından bu mamayı istetebilirsiniz. Kıymetli okurlarımız kedi mamasının adresi olan ordudan kedileriniz için mama istetebilir ve kedilerinizi mutlu edebilirsiniz. Sizlere son olarak sağlıklı ve esen kalmanızı diliyor kedilerinizle mutlu hayatlar geçirmenizi arzu ediyoruz.