arama

Kedi Maması Osmaniye

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 Kedi Maması Osmaniye

Osmaniye küçük bir ilimiz olup nüfusu da 250 bin civarında seyretmektedir. Yaklaşık olarak 2000 – 2001 yıllarında Adana’ya bağlı olan şehir daha sonra il haline gelmiştir. Ve hayvan haklarına hayvanların hayatına oldukça fazla değer vermektedirler. Osmaniye’ de oldukça fazla sayıda hayvan bakım evleri, barınaklar hatta hayvanlar için özel olarak tasarlanmış olan hayvan rehabilitasyon merkezleri vardır. Bu merkezlerde hayvanlara çok güzel bir biçimde bakılmaktadır ve aşıları yapılmaktadır. Kedi Maması Osmaniye’de sağlıklı ve kaliteli markalardan oluşan mamalar kedilere verilmektedir. Öncelikle bir mamaya kaliteli diyebilmemiz için bu mamayı kedi yedikten sonra alerji olmaması gerekmektedir. Alerji yapmaya müsait olan maddeler ise şu şekilde sıralanabilir; Mısır, mısır gluteni, soya, kurutulmuş arpa küspesi, digest gibi maddelerin kedilerin sağlığı açısından biraz olumsuz yönde etkilediği tespit edilmiştir. Bu nedenle Kedi Maması Osmaniye’de en sağlıklı olacak şekilde kullanılmaktadır. Protein oranları yüksek ve kedilerin gelişimi gerekli vitaminlere sahip olan mamalar öncelikli olarak tercih edilmektedir.

 

Sağlıklı bir mamanın oluşabilmesi için içerisinde hangi etin kullanıldığını bilmemiz gerekmemektedir. Mama yapımında kullanılan hayvanların önceden ölmüş olması mamanın ölü hayvanlardan yapılmış olması, etlerin bozuk ve pis kokuyor olması mamanın maliyetini düşürmek için bazı firmaların kullandığı bir yöntemdir. Ama Kedi Maması Osmaniye’de özenle seçilmiş olup kedilerin en çok hoşuna gidecek olan somon eti parçalı, tavuk eti parçalı, kuzu eti parçalı, sığır eti parçalı, hatta ren geyiği eti parçalı bir biçimde kullanılmaktadır. Bunun yanında bu mamalarda etlerin bütün parçalı olarak kullanılması da kedilerin en çok hoşuna giden durumlardan birisidir. Ayrıca bu mamalar oldukça yüksek kalsiyum oranlı ver dengelenmiş fosfor ile tam bir vitamin deposu durumundadır.

 

Eğer ki kedinizin alerji olduğunu fark ederseniz öncelikle alerji kaynağını tespit etmeye çalışınız ve bu alerji durumlarında kedinize protein oranı yüksek besinler yedirmemelisiniz. Osmaniye’de kullanılan Kedi Maması bu alerjilerin önüne gerekmektedir. Kedi Maması Osmaniye de doğal yollarla yani C vitaminleri ve biberiye özüyle bozulmadan saklanabilmektedir. Eğer siz kedinize farklı bir kedi maması veriyorsanız içerisinde kimyasal korucu maddeler olmadığına emin olun. Çünkü kimyasal koruyucu maddelerin yaratabileceği hastalıklar uzun yıllar boyunca geçmeyecek sorunları beraberinde getirebilir. Bunun böyle olmasının sebebi ise bu maddeler etkisini hemen değil zamanla gösteren maddelerdir.

 

Osmaniye halkı da Kedilere oldukça fazla bir önemle yaklaşmaktadır. Bütün İnsanlar evcil hayvanlar konusunda bilgilendirilmiştir ve hayvan severler olabildiğince hayvan barınaklarından hayvan sahiplenmeye, sahiplendirmeye uğraşmaktadırlar.

Kimi zaman  Amerika’nın gıda konusunda ciddi önemler alan FDA’nın sitesinde bazı mamaları zararlı olduğu gerekçesiyle toplattığını açıklamaktadır. Bu tür mamaları kullanmamaya özen gösterin ve toplatılan mamalara bir göz atın. Çünkü ülkemizde yasak olduğu halde hala bu tarz mamaları satmaya çalışan bazı firmalar bulunmaktadır. Oysaki Kedi Maması Osmaniye’de oldukça kalitedeki olup AB onayından geçen ürünlerle hayvanların gelişimi destekleyen vitaminler ile birlikte hayvanlar beslenmektedir.

Kedi Maması Osmaniye

Osmaniye’de hayvan sahibi olmak isteyenler Osmaniye Hayvan Sağlığı ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret edebilir. Dilerseniz bu merkezlere kedi, köpek vb. gibi evcil hayvan mamaları da bağışlayabilirsiniz. Son yıllarda Kedi Maması Osmaniye’de oldukça önemli bir konu haline gelmeye başladı ve insanların bu konu hakkında bilinçlenmesini isteyen Osmaniye belediyesi halkı sokak hayvanları için dışarıya bir kap taze temiz su ve bir kap da mama koymaya davet etti.