arama

Kedi Maması Sakarya

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Sakarya Kedi Beslemek İçin Uygun Mudur? Kedim İçin Tehlike İçeren Bölgeler Var Mıdır?

Kedi Maması Sakarya

Sakarya yeşilliğiyle, gölleriyle ve benzeri doğal güzellikleriyle bilinen bir şehirdir. Bu sebeple kedi beslemeye uygun bir ortama sahiptir diyebiliriz. Her ne kadar bu doğal güzelliklere sahip olsa da kentleşmenin hızla yaşanması, şehirdeki sosyal yaşantıyı riske atmayacak şekilde gelişmekte ve kediniz için tehlike arz etmeyecek şekilde sürdürülmektedir.

 

Kedi Maması Sakarya İçerisinde Nerelerde Bulunabilir?

 

Yaşadığınız bölgede eminim çok sayıda veteriner, petshop ve benzeri mama satın alabileceğiniz bayi vardır. Bunların yanı sıra marketlerde de çeşitli mamaları bulmanız mümkündür fakat Sakarya’da adım başı veteriner olduğunu söylesem yalan olmaz sanırım.

 

Kedimin Sosyal Yaşamı İçin Uygun Bir Bölge Midir? Tek Başına Sokakta Dolaşması Sakıncalı Mıdır?

 

Açıkça söylemek gerekirse tehlike arz eden neredeyse hiçbir şey yok denilebilir. Kedinizin gerek sosyal ihtiyaçları, gerek kişisel ihtiyaçları için olsun, sokağa tek çıkıp dolaşmasının sıkıntı yaratması ve kedinizin başına bir şey gelmesi söz konusu bile olamaz. Sakarya kesinlikle kedi beslemek için uygun bir yerdir ve bunun yanında kedinizin doğayla iç içe olması için de uygun bir ortam sağlar.

 

Kedi Beslemek İçin Müstakil Evde Oturmak Şart Mı?

 

Sakarya’da özellikle 1999 depreminden sonra bazı bölgelerde yapılan binaların tamamı en fazla iki ya da üç katlıdır ve bahçelere binalardan daha fazla önem verilmiştir. Bu sebeple her ne kadar apartman dairesinde de otursanız, aynı kendi evinizmiş gibi kediniz bahçede dolaşabilir, rahatlıkla apartmandan çıkabilir ve apartman dairesinde olduğu gibi yüksek katlarda neredeyse hiç dışarı çıkartmadan kedinizi beslemek zorunda kalmazsınız. Sakarya, bunun için oldukça uygun bir ortam ve olanaklar sunar.

 

Doğru Yerde Yaşıyorum Fakat Doğru Mamayı Kullandığımdan Nasıl Emin Olacağım?

 

Doğru mama seçimi, kedinizin doğru yerde yaşamasından daha da önemlidir ve bunun için mama seçiminizi bir veteriner ile kedinize çeşitli testler ve kontroller uygulayarak yapmanız en doğru seçenekleri size sunacaktır ve kedinize en doğru olan mamayı seçme işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için mutlaka bir veterinerden yardım almanız ve gerekli testleri kedinize yaptırarak neye alerjisi olduğunu, ona neyin iyi gelip neyin gelmediğini, ne gibi hastalıkları olduğunu ya da ne gibi hastalıklara yatkın olduğunu öğrenmeniz en doğru seçim olacaktır.

 

Doğru Mama Neye Göre Belirlenir?

 

Doğru mamayı seçtiğinizden eminseniz fakat neye göre belirlendiği konusunda fikir sahibi değilseniz; kedinizin boyutu, yaşı, ırkı, kilosu, sahip olduğu ya da ırksal ve benzeri özelliklerinden dolayı bünyesinin yatkın olduğu hastalıklara, tüy özelliklerine, çene yapısına, cinsiyetine, alerjik durumlarına ve benzeri her türlü özelliğe göre doğru mamanın seçildiğini söyleyebilirim. Bütün bunlar göz önünde bulundurularak, kedinize en uygun mama seçilmelidir yoksa kedinize yararı olacağı yerde kötü etkiler ve sağlıksız sonuçlar doğurabilir yanlış mama seçimi.

 

Kullandığım Mamanın Doğru Mama Olduğunu Kendim De Anlayabilir Miyim?

Kedi Maması Sakarya

Elbette kedinizi sizden daha iyi tanıyan ve ona neyin iyi gelip neyin gelmediğini sizden daha iyi bilen kimse olamaz. Doğru mamayı kullanıp kullanmadığınızı anlamak da tabii ki kolay olmasa da anlaşılabilir. Kedinizin çeşitli kontrollerini yaparak bunu anlayabilirsiniz tabii ki. Fakat yine de en doğru sonuçları elde etmek için bir veteriner ile görüşmekte her ihtimale karşı fayda vardır.