arama

Kedi Maması Sancaktepe

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Sancaktepe

Yavru kedinizi sahiplendiniz ya da ücretli olarak aldığınız dönemde eve ilk getirdiğinizde en iyi yöntem, onu alışmış olduğu doğduğu andan itibaren kullandığı mama ile beslemeye devam etmeniz kullandığı mamayla beslemeye devam etmeniz onun alışma evresi için çok uygun bir davranış olacaktır. Tüm yavru mamaların içeriği aynı değildir. Kimi mamanın içinde ki hammaddeler diğerlerine nazaran daha yüksek kıvamda da olabilir, daha alçak kıvamda da olabilmektedir. Bu sebepten dolayı yavru kedinizin gelişimi için en uygun mamayı tercih etmeniz gerekir. Bu mamanın kaliteli ve tam ile dengeli beslenmesi gerekir. Bir yavru kedinin midesi oldukça küçüktür. Bu yavru kedinin midesinden dolayı aynı zamanda kaslarının henüz gelişmediğinden dolayı hem daha fazla tuvalet gereksiniminde bulunur. Hem de aynı zaman da çok mama tüketimi gerektiğini siz ve kendi midesi düşünür.

 

Kedinizin bu ilk evrede annesinden daha bebekken ayrılması durumunda çiş ve kaka gibi sorumlulukları ile sizin ilgilenmeniz gerekir. Bu ilginiz Kedinizin çişini yaptırmak ile başlayacaktır. Örneğin kedinizin çişini bir pamuk yardımı ile genital bölgesine masaj yaparak yaptırmanız gerekir. Aynı şekilde kakası içinde bu durum bu şekildedir. Sık sık besin alma ihtiyacı olacağı için yavru kediniz 6 aylık oluncaya kadar bir gün içerisinde neredeyse 4 öğün yeme ihtiyacında bulunur. Gün içerisinde az miktarlarla 4 defa temiz bir mama kabının içerisine kediniz için bu mamayı tazelemeniz gerekir. Kedinizin taze mama ve taze su sevdiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız. Bu miktarlara ve kedinizin gelişimi için kullanması gereken mama ve mama miktarlarına veteriner hekiminizin karar vermesi en doğru seçim yoludur.

 

Kedinizin özel ihtiyaçları aynı zaman da kedi kuru maması ve yaş maması gibi gereksinimlerini siz ve veteriner hekim kontrolü altında yapmanız gerekir. Yavru kedinizin ilk etapta kuru mama yerine konserve mamasını tüketmesi herhangi bir sorunu yokken bu konserve mamalardan tüketmesi oldukça sakıncalı bir davranıştır. Yavru kedilerin herhangi bir sindirim sorunu olabilir. Bazen ishal olurken bazen de kabız olma durumları söz konusudur. Bu kabızlık durumunda ya da ishal durumunda kediniz çimlerden yardım almak isteyebilir. Bunun için çim yiyerek bu durumu atlatmaya çalışabilir. Çim yiyerek kendi midesini bulandırmak isteyebilir. Bu gayet normal doğal bir davranış biçimidir. Bu durumda endişelenmeden sakın bir tavır sergileyerek durumun geçmesini bekleyebilirsiniz. Ancak bu kusma devam ederse ya da herhangi başka bir sorun ile karşılaşırsanız veteriner hekiminiz ile görüşmeniz gerekebilir. Kedi maması alımları konusunda ilçenizde bulunan veteriner kliniklerinden yardım alabilir. İnternette birçok siteden değişik mama fikirleri bilgisi edinebilirsiniz. Kedilerinizin bakımı ve aşılarının tam ve dengeli bir şekilde yapılabilmesi için Kedi Maması Sancaktepe bölgesinden kedi mamalarına ulaşabilir.

Kedi Maması Sancaktepe

Aynı zaman da bu mamaların satıl noktalarında kedinizin diğer bakım ürünlerine de ulaşabilmeniz mümkündür. Sancaktepe bölgesinden ondan fazla veteriner kliniği vardır. İçlerinden bazıları diğerlerine göre daha donanımlı bir kliniktir. Sokak hayvanları bakımı konusunda birçok işlere imza atmış olan veteriner kliniklerinin en güzel ve en avantajlı yanları ise olabildiğince fazla sayıda mama çeşidi ve birçok veteriner klinik hizmetinin yer almasıdır. Çevrede ki insanların duyarlılığı sayesinde kedi maması Sancaktepe bölgesinde her marka mamaya ve her marka kişisel hayvan araç gereçlerine yer verilir. İnternet sitelerini araştırarak kedinizin olabildiğince sağlıklı bir şekilde gelişimini görerek bir veteriner hekimden destek almanız olabildiğince kolaydır. Bu bölgede insanların hayvan sevgisi oldukça fazladır. Oraya taşınmayı düşünüyorsanız ve bir kediniz var ise bu durumdan hiç şüphe etmeden taşınmanız da mümkündür.