arama

Kedi Maması Şanlıurfa

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Şanlıurfa

Kedilerimizi nasıl beslemeliyiz ? Nelere dikkat etmeliyiz? Şüphesiz bu sorular evlerinde kedi besleyenlerin en merak ettiği sorulardır. Kediler uysal ve bir o kadar da şirin hayvanlardır. İnsanların çoğu evlerinde evcil hayvan olarak kedi beslemeyi tercih etmiştir. Ülkemizin her vatandaşı yaşadığı coğrafya da yaşadığı çevrede kedileri için yeterince ve alternatifi olan kedi mamalarını temin edebiliyor mı? Evet ülkemizin sadece batısında değil doğusunda da hayvansever vatandaşlarımızın olduğu biliyoruz. Ve bizi mutlu ediyor açıkçası.

 

Güneydoğunun büyüyen büyük şehirlerinden olan Şanlıurfa da siz duyarlı hayvansever vatandaşlarımıza hizmet etmek bizim için bir onurdur. Mezopotamya toprakları üzerine kurulan Şanlıurfa’da artık istediğiniz kedi mamalarını temin etmeniz mümkün. Sıkıntısız temin edebileceğiniz mamalar sayesinde belki de hayvansever vatandaşlarımızın sayısı giderek artacaktır. Hayvan barınaklarında olan hayvan sayısı da düşecektir. Bunu bilmek bizi mutlu etmeye yetiyor. Biz Kedi Maması Şanlıufa olarak size kaliteli hizmet sunmaktayız. İstediğiniz kedi mamalarını rahatlıkça bulabilirsiniz.

 

Şanlıurfa bilindiği üzere sıcak bir memleket. Son zamanlarda gelişen ve büyükşehir olan Şanlıurfa da evcil hayvanlarımızı gezdirebileceğimiz sayısızca mekan bulunmaktadır ve yenileri yapılmaktadır. Yazın ikindi serinliğinde en sevdiğiniz ve yanınızdan ayırmadığınız kedinizi gezdirmek istediğinizde ve ruhsal olarak maneviyat olarak bir duygu seline kapılacağınız bir mekan olan Balıklı Göle mutlaka uğrarsınız. Orada sevdiğiniz kedinizce güzel vakitler geçirebilirsiniz. Yada her semte yapılan parklarda ve parkların içinde bulunan süs havuzlarında zaman geçirebilirsiniz. Ve parklarda yanlız olmadığınızı çevrenizde sizin gibi hayvanseverlerin olduğunu göreceksiniz. Belki de kedilerinize arkadaş bulacaksınız. Kedileriniz sayesinde sizde yeni arkadaşlıklar edineceksiniz.

 

Buraya kadar her şey güzel. Ama şunu unutmamalıyız ki kedilerimiz mutlu olduklarında bu dediklerimiz yapabilirsiniz. Huzurlu ve mutlu olması için kedilerinizin mamalarına muhakkak dikkat etmeniz gerekmektedir. Yavru kediniz var ise yavru kedilere özel olan mamaları kullanmanız doğru olacaktır. Yetişkin bir kediniz var ise ona da yetişkinlere özel mamalar almanız gerekir. Çünkü yavru kedilerin mamaları besin değeri olarak yüksektir. Nitekim yetişkin kedilerin mamaları yavru kedilerin mamalarına oranla besin değerleri düşüktür. Yavru kedinize yetişkin kedilere özel olan mamaları vermemenizi rica ediyoruz. Çünkü besin değerleri az olduğundan kediniz gelişmeyecek ve yeterince kas gücünü geliştiremeyecektir.

Aynı şekilde yetişkin olan kedilerinize de yavru kedilere özel olan mamaları vermemenizi rica ediyoruz. Çünkü bunu yaptığınız da yetişkin kediniz besin değeri yüksek mama tükettiği için kilo almaya başlayacaktır. Bu da sağlık açısından sıkıntılara yol açacaktır. Kedi Maması Şanlıurfa kedilerinize göre mama almanızı tavsiye ediyoruz.

 

İyi bir kedi mamasının içeriğinde ne olmalıdır. Ve neye dikkat etmeliyiz. Şimdi gelelim mamaların içeriklerine. İçeriklerinde et grubuna giren et, hindi,tavuk,kuzu,somon gibi etleri tercih ediniz. Et unu, balık unu, tavuk unu olanlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Yağ olarak eritilmiş hayvan yağlarını içerin ürünler kedilerinize zarar verebilir. İyi bir kedi mamasında zeytinyağı ve somon yağı kullanılmalı, içerisinde yumurta, yoğurt, tuzsuz süzme peynir olanı tercih edebilirsiniz. Kedi mamalarınızı çiğ veya donmuş olarak temin edebilirsiniz. İçeriğinde yeşil sebzelerin olduğu, ketçap veya domates sosunun olmadığı, soğanın olmadığı ürünleri alabilirsiniz. Vitamin bakımından zengin olan bir ürün almanızı tavsiye ederiz.

Kedi Maması Şanlıurfa

Kedi mamalarımızı Kedi Maması Şanlıurfa ürünleri arasında doğru tercih ettikten sonra yeşil ve yaz serinliğinin esintisinde kedilerimiz ile güzel vakit geçirebilirsiniz. Kedilerinize ne kadar sevgi ne kadar ilgi gösteriyorsanız, kedilerinize verdiğiniz mamalara da ilgi gösteriniz. Kaliteli ve vitamin deposu olan çeşit çeşit mamaların bulunduğu Kedi Maması Şanlurfa siz Şanlıurfa halkına hizmet etmekten mutluluk duyar.