arama

Kedi Maması Şile

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Şile

Değerli ve kıymetli okurlarımız sizlere bugün şile ilçemizin tanıtımına yapmak ve şile ilimizde üretilmekte olan kedi mamalarımızın hakkında bilgi vermek adına yazımızı yazmak istiyoruz.Değerli okurlarımız Şile ilçemiz İstanbul ilimize bağlı olan ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Marmara bölgemizde buluna şile ilçemizin Karadeniz’e de kıyısı bulunan ilçemizdir. Şile ilçemizin yüksekliği yani rakımı verilere göre 126 metre olup yüzölçümü itibari ile de 755 kilometre karedir. Şile ilçemiz daha çok ormanlık alanlarla kaplı olup tarım alanları da bulunmaktadır.

 

Değerli okurlarımız şile ilçemiz küçük ve şirin köylerde mensup olan doğal plajları da ilçemizi daha görsel kılmaktadır. Değerli okurlarımız deprem riski olarak ikinci derece risk taşıyan bu bölgemiz Akdeniz ve Karadeniz iklimleri arasında geçiş yaşamaktadır. Her mevsimde havanın bulutluluk oranı yüksek olup kısmen de nemliliğin görüldüğü tespit edilmiştir. Değerli okurlarımız şile ilçemiz bulutluluk oranı itibari ile de bol miktarda yağış almaktadır. Aynı zamanda çeşitli rüzgarların etkisi altında da kalmaktadır. (poyraz ,yıldız ve karayel gibi kuzey yönünden esen rüzgarlarımız). Değerli okurlarımız en son yapılan nüfus sayım verilerine göre şile ilçemizin nüfusu 100.000 civarında olduğu tespit edilmiştir.

 

              Değerli ve kıymetli okurlarımız sizlere yukarıda şile ilçemizin fiziki beşeri ve coğrafi özelliklerinden biraz da olsa bahsetmeye ve anlatmaya çalıştık. kıymetli okurlarımız şimdi de sizlere şile ilçemizde üretilmekte olan kedi mamaları hakkında bilgiler sunacağız. Değerli ve kıymetli okurlarımız Kedilerimiz yapıları itibari ile etobur hayvanlar arasında yer alan canlı ve hayvan türlerimizdendir. Biz insanlar gibi kedilerimiz de doğası gereği beslenme konusunda seçici davranırlar ve besinlerini düzenli olarak almak isterler. Bunları alamadıkları zaman ise biz insanlar gibi huysuz ve huzursuz davranırlar. Sevgili okurlarımız biz insan oğlu beslenme konusunda ne kadar özenli , hassas ve dikkatli isek hayvanlarımızı besleme konusunda da bir o kadar dikkat ve özen göstermemiz gerekmektedir.. Sevgili okurlarımız kedilerimizin bakışları canlı , hareketleri ve duruşu çevik ve Tüyleri de oldukça parlak ise kedimizin sağlığı ve güvenliği de yerinde demektir.Bu nedenle kedilerimizi beslerken bu özelliklere dikkat ederseniz sorun yok demektir.

 

Değerli okurlarımız Kedi Maması Şile ile kedilerimizi besleme konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizden gayet emin olabilirsiniz. Saygı değer okurlarımız bunun sebebi ise Şile ilçemizde üretilen kedi mamalarımız da Protein miktarı yeterli ve üst seviyede ve kedilerimizim en çok ihtiyaç duyduğu besin depolarını bünyesinde bulundurmaktadır.

Sevgili okurlarımız aynı zaman da temel yağlar ve karbon hidratlar ile de dengeli beslenme konusunda kedimiz açısından oldukça önem arz eden kedi mamaları içerisinde yer almaktadır. Kıymetli okurlarımız hayvanlarımızı besleme konusunda sıkıntı çekiyorsak ve artık kafanızı bu durumla sürekli meşgul ediyorsanız artık bu duruma son verebilirsiniz. Çünkü şile ilçemiz de üretilen bu kedi mamaları ile kedinizin her hangi bir sağlık sorunları ile karşılaşmasına engel olacaksınız ve kedinizin beslenmesine ve besin öğelerini dengeli ve düzenli olarak alabilmesine katkı da bulunabileceksiniz.

Kedi Maması Şile

Değerli ve kıymetli okurlarımız sizleredir. Hayvanlarını beslemede kolaylıklar diler ve ömür boyu sürmesini temenni ettiğimiz hayvan sevgisi ile her daim kalmanızı arzu ederiz. Sağlıklı ve esen kalmanız ümidiyle hoşçakalın.