arama

Kedi Maması Silivri

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Kedi Maması Silivri

Bölge bölge değişen mama marka firmaları, çeşitli firmalar adı altında daha kolay erişebilecek yerlerde kurulmuştur. Kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak adına ülkemizde de kuruluşları olan yurt dışındaki firmalar bölge bölge yayılarak avantaj sağlamışlardır. Örneğin; İstanbul Silivri’de de bu tür ünlü markalar bulunmaktadır.

 

Silivri Hakkında;

 

Silivri İstanbul için Batı’nın kapısıdır. Tatil severlerin uğrak mekanı, temiz ve capcanlı deniz plajları ile yerli turistlerin konakladığı bölge halini almıştır. Doğa güzellikleri ve tarihi eser mimarileri ile bölgenin önemi daha fazla artmıştır. Sığ kumları ile berrak ve temiz deniz suları ile tercih edilmesinin asıl nedenidir. Bina yerleşim yerleri olarak Arnavut kaldırımlarına benzer yapıdadır. Ve sokaklarında bisikletler ile gezilebilir. Bu yönünden dolayı yerli turistlerin tercih ettiği bölgedir.

 

Yaşam koşulları her bütçeye göre uygunluğu sebebiyle diğer bölgelere göre nüfus oranı fazladır. Doğal ortamları ile insanların bir arada bulunabileceği aktif etkinliklerin düzenlenmesi günün stresini atmak için birebirdir. Silivri deyince akla gelen ilk şey; yoğurt festivalleridir. Her yıl düzenlenen yoğurt festivalleri yerli halkın katılımı ile sokaklarda kutlanarak eğlenceli hala gelmektedir. Festivaller esnasında Silivri köftesinin tadına da bakılmalıdır. Çünkü köftesi ile de meşhurdur.

 

Zamanın ünlü mimarları tarafından yapılmış köprüleri, binaları ve inşaları ile tarih kokmaktadır. Alışveriş yapmak isteyen kişiler için birden fazla mağaza ve AVM’leri mevcuttur. Büyük bir hayvan severseniz ve evcil bir hayvana sahipseniz Silivri sahillerinde yürüyüş ve koşu alanlarından faydalanabilirsiniz.

 

Silivri Hayvan Koruma Dernekleri ;

 

Doğa güzellikleri ile cezbeden bölge tarihi özelliklerinin yanında Silivri’ye renk katan , hareketlilik katan çevre içerisinde yaşayan sokak hayvanları içinde seferber olunmuştur. Sokak hayvanları için haftalık etkinlikler düzenlenmektedir. Yaz aylarında özellikle susuz kalan hayvanlar için bir “kap da sen koy” etkinliği düzenlenmiştir. Bu etkinlik ile birlikte sokak hayvanları susuzluklarını az da olsa gidermiştir.

 

Birden fazla hayvan barınak ve dernekleri olan Silivri de evcil hayvan sahibi olan yüzden çok kişi mevcuttur. Bu evcil hayvanlara yönelik aylık ücretsiz, uzman veteriner hekimler tarafından sağlık kontrolünden geçmektedirler. Özellikle kedi sahiplerinin bu etkinliklere katılımı çok fazladır. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda evcil hayvan olarak en çok kediler mevcuttur.

 

Canlı hayatına özel bilgi içerikli halka açık etkinlikler yapılmaktadır. Evcil hayvan sahipleri bu etkinlikler sayesinde hayvanlarına daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sunabilirler. Örneğin; kedi maması Silivri bu etkinliklerde kedi bakımına yönelik tavsiyeler yer verilmektedir.

 

Kedi Bakımı İçin Tavsiye Edilenler ;

Kedi Maması Silivri

 • Günlük besin ihtiyaçların dışına çıkılmaması gerekmektedir.Aksi taktirde ideal olan kilonun dışına çıkılır ve obeziteye neden olacak unsurlar yaratılır.
 • Günlük su ihtiyacının 2 litreyi geçecek şekilde tüketilmesi sağlanmalıdır.Bu yüzden kaplarda sürekli taze su bulundurulmalıdır.
 • Protein ağırlıklı beslenmenin kedilerin daha sağlıklı ve büyümesini sağlayacaktır.
 • Karbonhidrat ve yağlı besin ve besin bileşenlerinden mümkün olmadıkça tüketimi izin verilmemelidir.
 • Mama kullanılacak ise;kedilere mamayı tüketmeden önce bir alerji testi yapılması tavsiye edilir. Böylece hangi besin ürünlerine hassas olduğu ortaya çıkacaktır.
 • Parlak ve ipeksi tüyler için narenciye bitki yağları kullanılması aynı zamanda esnek ve pürüzsüz bir deri için kalsiyum içerikli besinlerin tüketimi sağlanmalıdır.
 • Eski tüylerin derilerinde tüy yumakları oluşturmaması için gün aşırı olarak kedilerin yıkanması gerekmektedir.
 • Dış etkenlere karşı bağışıklık kazandırılması için günlük yürüyüş ve koşuya çıkarılmalıdır. Doğasından uzak yetişen kediler hassas bir yapıya sahip olurlar ve bakteri ve mikroplara karşı dirençsiz kalarak savunma da geri kalırlar.