arama

Kedi Maması Sinop

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 Kedi Maması Sinop

Sinop Karadeniz bölgesinin orta kısmında bulunan bir ilimizdir. Şehrin merkezinin nüfusu yaklaşık olarak 50 binler civarındadır. Sinop’ta bulunun oldukça fazla tarihi kaleler ise her sene turist çekmektedir. Sinop’ta nemli ve çok yağışlı olan Karadeniz iklimi egemen bir havası vardır. Böyle olunca da sokak hayvanları bu soğuk havada hasta olmaktadırlar. Sinop belediyesinin kurmuş olduğu hayvan barınakları sokakta bulunan bu evcil hayvanların bakımının yapılmasında, aşılarının yapılmasına olanak sağlamaktadır. Kedi Maması Sinop’ta çok büyük bir öneme sahiptir. Ada Mevkii de bulunan Sinop Belediyesi hayvan barınağında kaliteli olan kedi mamaları kedilere yedirilmektedir.

 

Mamaların içerisinde bulunan tahıllar, bitki yağları gibi besinler kediler için çok sağlıklı bir karbonhidrat kaynağı olacaktır. Fakat kedinizi kuru mamayla besliyorsanız kesinlikle mama ile birlikte bir kap temiz ve taze su koymayı unutmamalısınız. Çünkü kuru mamaların nem oranları çok düşüktür. Bu nedenle kedilerin günlük olan su ihtiyacını karşılaması için sizin koyacağınız suya ihtiyaçları vardı. Yaş mamalarda ise nem oranı %80 lere kadar çıkmaktadır. Çok yüksek bir nem oranına sahip olan yaş mamalarda kedinizin tüm su ihtiyacını karşılamasa da yüksek bir kısmını karşılamaktadır. Siz kediler için bir kap temiz ve taze su koymayı unutmamalısınız. Kedi Maması Sinop Belediyesi tarafından özel olarak kaplara konulmakta ve parklara, bahçelere, ortak alanlara bırakılmaktadır. Sinop’ta kullanılan Kedi Maması oldukça ilgi çekici mama olmasının yanında kediler için çok yüksek bir besin değerlerini içermektedir.

 

Bunun yanında Sinop’ta bulunan hayvan severler internet siteleri yardımı ile barınaklarla konuşup evcil hayvan sahibi olabilmektedir. Günümüzde oldukça popülerleşen evcil hayvanı sahiplenme, sahiplendirme olayı barınaklarda yeni yerin açılmasına ve sokakta bulunan hayvanların da bakım için barınaklara alınmasına olanak sağlamaktadır. En güzel Kedi Maması Sinop’ta kullanılması sebebiyle çok sağlıklı kediler yetiştirilmektedir. Ayrıca yazları tamamen bir turist şehri olan Sinop’ta çok fazla evcil hayvan sahiplenip giden turistler de bulunmaktadır. Kediler damak tatlarına çok düşkün hayvanlarıdır. Çok seçici olmalarının yanı sıra bakımları da biraz zaman almaktadır. Uzun yıllardır bu kedilerin bakımı için çalışan Sinop Belediyesi Hayvan Barınakları sizin kediler için bağışlayacağınız oyuncakları, Kedi mamalarını kabul etmektedirler. Barınakta bulunan kedilerin de sizin sevgi ve ilginize ihtiyaçları vardır.

Kedi Maması Sinop

Gelişen teknoloji ağıyla birlikte kaybolan evcil hayvanını internetten ilan vererek bulan Sinoplu bir vatandaş kedisine güzel bakıp misafir ettiği için hayvan barınağına kedi mamaları bağışlamıştır.

Hal böyle olunca Kedi Maması Sinop’ta dolayısıyla popüler olacaktır. Kaliteli oldukları için ise kedilerin sindirimlerini kolaylaştıracak ve onları deri hastalıklarına karşı koruyacaktır. Mamaların içerisinde bulunan Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri de kedinizin tüylerinin parlamasını sağlamaktadır. Et ve türevleri mamalarda oldukça fazla rastlanan ve mamanın protein miktarını yakından etkileyen bir durumdur. Bir mamanın sahip olduğu protein değerleri ne kadar yüksek olursa kedinin kas gelişimi için gerekli olan besin kaynağı kolayca sağlanacaktır. Çoğu veterinerinde destek verdiği Kedi Maması Sinop ilinde bu yüzden bu denli meşhur olmuştur. Eğer siz de kedinize daha farklı yeni mamalar yedirmek istiyorsanız bu geçiş sürecini hemen yapmamanızı tavsiye ederiz. Kedilerin sindirim sistemleri çok kırılgandır bu nedenle bir süre yeni mamayı önden alışık olduğu mamayla birlikte vermelisiniz. Kedinizin mama değişim sürecinde katkıda bulunmuş olursunuz.