arama

Kedi Maması Şırnak

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Şırnak

Değerli okurlarımız ve değerli hayvan severlerimiz. Bugün ki yazımızda sizlere Şırnak ilinden bahsetmek ve hayvanlarımız hakkında biraz yorum yapmak ve kedi mamaları hakkında sizlere biraz bilgi vermek istiyorum. Değerli okurlarımız Şırnak ili güney doğu Anadolu bölgemizde yer almakta olup bünyesinde 7 tane ilçe barındırmaktadır. Bu ilçeleri sırasıyla şu şekilde sayacak olursak ilk olarak Beytüşşebap sonrasında ise Cizre, Güçlükonak, idil, Silopi ve son olarak Uludere Şırnak ilimizin ilçeleri arasında yer almaktadırlar. Değerli okurlarımız Şırnak ilimiz tarihsel olarak bir çok medeniyete öncülük yapmış ve bünyesinde tarihsel ve mimari olarak bir çok kök barındırmaktadır.

 

Değerli okurlarımız Şırnak ilimiz 37-31 kuzey enlemleri ve 42-28 doğu boylamları arasında yer alan ve yüz ölçümü kapasitesi olarak 7. 172 kilometre kare olan ve aynı zamanda ortalama olarak1300 ve 1500 metre rakım yüksekliğinde olan deniz seviyesine oldukça yüksek bölgemiz arasında yer almaktadır. Değerli okurlarımız Şırnak ilimizde ekonomik faaliyetler olarak en çok madencilik, ticaret ve tarım ön plana çıkmaktadır.

Şırnak ilimizin ilçe ve köylerinin kırsal olan yörelerinde hayvancılık ise daha fazla ön plana çıkan uğraşlar arasında yer almaktadır. Aynı zaman da Şirnak ilimizde yaylacılık faaliyetleri nedeniyle binlerce küçük baş hayvan beslenmektedir. Bu hayvanlardan ise geçimsel olarak tereyağı, peynir, yün, kıl ve tiftik başlıca yer alan ürünlerin başında gelmektedir. Değerli okurlarımız ve hayvan severlerimiz Şırnak ilinde ulaşım olarak ise Hakkari, Mardin ve Siirt illerimizle kara yolu sınırı bulunmaktadır. Ayrıca Şırnak ilimizde tren yolu istasyonu da mevcuttur ve son olarak ise Şırnak ilimizde uçakla ulaşım yapmak isteyenler için Şerafettin elçi havalimanı açılmış olup seferler düzenlenilmektedir.

 

Şimdi de siz değerli okurlarımıza ve evcil hayvan besleyen okurlarımıza dünya da yaşayan milyonlarca canlılardan bahsederek yazdığımız yazıya devam etmek istiyoruz. Değerli okurlarımız Dünyamızın büyüklüğü ve genişliği hakkında hepimizin az da olsa bir fikri veya en azından bir yorumu vardır. Dünyamız İnsanoğluna yani 1000’e aşkın millete ev sahipliği yapmış geniş coğrafyamızdır.

 

Değerli okurlarımız ve değerli hayvan sever dostlarımız Dünyamız ne kadar çok millete ev sahipliği yapmış olsa da bir o kadar da hayvanlara ev sahipliği yapıyor aslında. Hayvanlarımız bizlerin insanlığımızın olmazsa olmazları aslında.

 

 

Onların bizlere vermiş olduğu mutluluk biraz olsun bizlerin gülmemize sebep olan etkenlerden bir tanesi olması zamanımızın bir kısmını onlara ayırarak zamanımızı daha etkin ve verimli bir şekilde kullanmamız açısından bizler için oldukça önem arz etmektedir. Çünkü biz insanoğlu hayata bir kere geleceğiz ve zamanımızı en verimli ve en aktif şekilde geçirebilmek ve mutluluk adına gülmek adına bir şeyler yapmak adına elimizden gelen ne varsa yapmalıyız.

 

Kedi Maması Şırnak

 

Hayvanlarımızda tıpkı bizlerde yani insanoğlunda olduğu gibi yavruluk döneminde, yetişkinlik döneminde ve yaşlılık dönemlerinde beslenme açısındandır. Dikkat edilmesi gereken hususları barındırmaktadır. Siz değerli okurlarımız ve hayvan severlerimiz isedir. Kedilerimize bu evrelerinde büyüme evrelerinde kalitelidir. Ve güzel ürünler alarak onların sağlığını ve huzurunu korumakla sorumlu olan evcil hayvan sahiplerisiniz. bu nedenle Kedi MamasıŞırnak ile kedilerimizindir. Sağlığını ve fiziğini formda tutmanıza yardımcı olursunuz. Bahsettiğim kedi maması şırnak ilimiz sınırlarında üretilmekte ve siz değerli hayvan severlerimiz buradandır. Kedi mamalarını hem sipariş yoluya hem de kendiniz giderek alabilirsiniz. Değerli okurlarımızdır. Sizlere ömür boyu içinizden tükenmeyecek olan hayvan sevgisini hiç kaybetmemenizi diliyor ve sizlere hayvanlarınızındır. Sağlığı açısından güzel ve kaliteli mamalar bulabilmenizi arzu ediyorum. Sizlere hoş ve esen kalmanızı diliyorum.