arama

Kedi Maması Sivas

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Sivas

Sivas ili İç Anadolu bölgesinde bulunan önemli bir şehirlerimizden bir tanesidir. Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesine komşu olmasıyla birlikte o bölgelerin de kültürlerini içermektedir. Farklı bölgelere sahip olması sebebiyle ilkim farklılığı bulunan bir coğrafi konuma sahip bir ilimizdir. Sivas’ın kuzeyinde Ordu vardır. Kuzeybatısında ise tokat bulunur. Doğu Anadolu bölgesi tarafından Erzincan komşusu olmaktadır. Malatya, Kayseri ve Kahramanmaraş ile çevrelenmiştir. Sivas’ta çok fazla sokak hayvanı bulunmaktadır. Bu nedenle Kedi Maması Sivas’ta çok önemli bir husustur. Bunun yanında Sivas’ta bulunan Kangal cinsi çoban ve bekçi köpeği de ismini Sivas’ın Kangal ilçesinden almaktadır.

 

Kendine özgü köpeğinin de olması sebebiyle Sivas Sokak hayvanlarına çok önem vermektedir. Sivas’a 5 yıldızlı hayvan barınağı yapılmıştır. Bu barınakta Sivas‘a özgü Kedi Maması kullanılmasına özen gösterilmiştir. 2007 yılında Sami Aydın tarafından ( Belediye Başkanı ) hayata geçirilmiş bir barınaktır. Sivas Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilite merkezinin gelişmesi için elinden geleni yapmıştır. Kedi Maması kullanımında  Sivas olayı önde götürmektedir. Kediler içinde çok fazla olanak sağlayan bu kapsamlı tesiste çok fazla kediye aynı anda bakım sağlayacak alt yapı bulunmaktadır. Barınağın içerisinde Hayvan Hastanesi, Hayvan Oteli, Oyun Parkurları bulunmasının yanında bunların doğal ortamlara uygun olması da gözlerden kaçmamıştır. Buna ilave olarak bu barınakta dışarıdan gelecek olan Sahipli hayvanlara da bakılabilecektir. Bu imkanı da sunmasıyla birlikte gerçekten 5 yıldızı hak etmiş bir barınaktır.

 

Bunların dışında Sivas Belediyesinde ayrı olarak Hayvan Bakım evleri bulunmaktadır. Bu hayvan bakım evlerinde ise kediler oldukça sıcak, ev rahatlığı sağlaya bir konfor sağlanmıştır. Danişment Gazi Mahallesinde Bölge Müdürlüğünün arkasında bulunan mu barınağı ziyarete gidebilirsiniz. Orada bulunan kedilerin size ihtiyaçları var sevginize muhtaçlar. Sivas‘ta kullanılan Kedi Mamasıyla birlikte sağlık açısından hiç bir sıkıntı yaşamayan bu kedilere sahip olmak isteyen hayvan severler sık sık barınağı ziyaret etmeye gelmektedirler.

 

Sivas Belediyesi tarafından 7 dönüm arazi üzerine yapılan ve yaklaşık olarak 1000- 1200 köpeği aynı anda misafir etme kapasitesine sahip olan 54 kafesli bir barınak daha inşa edilmiştir. Toplanılan köpeklerin aşıları yapılmakta eğer sağlık sorunları var ise onlar giderilmektedir. Birçok veteriner hekimin görev yaptığı bu barınak çok geniş bir hacmin yanında hayvan sağlığı ve kedi maması konusunda da çok iddialıdır.

Köpeklere de oldukça önem veren bu belediye iş yerlerinin önüne, evlerin önüne, parklara birer kap taze ve temiz su koyulması bunun yanına ilave olarak Kedi Maması koyulması Sivas halkını bilinçlendirmek için yapılmış bir bilgilendirmedir. Bu ilde bulunan öğrenciler ise hayvanları çok sevmektedir.

Kedi Maması Sivas

Çok fazla insan bu barınaklara gelip köpekleri kedileri ziyaret etmekte hatta onları sahiplenme ya da sahiplendirme konusunda yardımcı olmaktadır. Çok Faydalı bir tesis olan bu barınak yaklaşık olarak 8-9 yıldır işlevini sürdürmektedir. Kangal cinsi Köpeği ile birlikte adını dünyaya duyurulan Sivas görünüşe bakılırsa şimdiden ilgi çekici bir hal almaya başladı. Dünyada bulunan büyük köpek Federasyonu tarafından çok ilgi gören bu köpek diğer ülke Federasyonlarına da tanıtılarak çoban ve bekçi köpeklerine ilginin artmasını sağlamışlardır. Sivas Belediyesinin söylediği uyarılarla kedi sahiplenme konusunda çokça bir artış gözükmektedir. Kullanılan Kedi Maması Sivas’ın üzerine yapışmış bir marka haline gelmiştir.