arama

Kedi Maması Trabzon

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Kedi Maması Trabzon

Değerli ve kıymetli okurlarımız. Bugün ki yazımızda sizler için araştırdığımız ve ön bilgilerinize sunmak istediğimiz konumuz hayvanlarımızın beslenmesinde kedi mamalarımızın önemi ve Trabzon ilimizin özellikleri hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Değerli okurlarımız Trabzon ilimiz nüfus oranı bakımından Türkiye’mizin yirmi dokuzuncu şehri olarak bilinmektedir. En son yapılan nüfus sayımlarına göre nüfusunu 768.400 olduğu belirlenmiştir. Değerli okurlarımız bu şehrimiz Karadeniz bölgesi sınırları içerisinde yer almakta ve Karadeniz’e kıyısı bulunan şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Değerli okurlarımız Trabzon ilimiz 2012 yılı itibari ile büyükşehir olmuştur. Karadeniz’e özgü olan ılıman iklime sahip olan ilimiz de yaz ve kış ayları arasında ki sıcaklık farkları pek fazla olmamaktadır. Her mevsim yağış alan şehirlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Değerli okurlarımız şimdi de sizlerin bilgisine arz etmek istediğimiz asıl konumuz kedilerimizin beslenmesinde bizlere yardımcı olan ve kedilerimiz için üretim yapan Trabzon şehrimiz de ki kedi mamaları hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Değerli ve kıymetli okurlarımız kedimizi beslerken dikkat etmemiz gereken hususların olduğu unutulmaması gereken bir gerçektir. Bu nedenle kedilerimizi beslerken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekmektedir. Değerli okurlarımız bunlar arasında şu özellikleri sizlere saymamız mümkündür.

 

ilk olarak ; sağlıklı ve kalite standartlarına uygun olan kedi mamalarımızın içerisinde öncelikle kedilerimize alerji yapmayan maddelerin bulunması gerekmektedir. Değerli okurlarımız kedilerimize alerji yapan maddelerimiz mısır ürünleri , buğday ürünleri , kurutulmuş olan arpa ürünleri ve soya gibi maddeler olarak sayılabilmektedir. Değerli okurlarımız kedi maması alırken bu özelliklere dikkat ve hassasiyet gösteriniz

 

ikinci olarak ; kedi mamalarımızın içerisin de ana içeriği belli olan etlere dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü bu duruma özen göstermediğimiz taktir de kedimizin sağlık sorunları ile karşılaşmasına neden olabilmekteyiz

 

üçüncü olarak ; kedi mamalarımızın içerisinde bulunması gereken üç temel şey vardır. bunlar kalsiyum ve magnezyum oranı ve dengeli fosfor oranı olması gerekmektedir. Bu oranların yüksek ya da alçak olması kedimizin beslenmesin de negatif etki doğurabilmektedir.

 

dördüncü ve son olarak ; değerli okurlarımız kedi mamalarımızın içerisinde bulunmaması gereken bir değer özelliğimiz ise mamalarımızın içerisinde ki koruyucu kimyasal maddeler bu maddeler ise BHA , EQUİTOXİN , BHT gibi benzin türevi içeren maddelerimizdir.

Kedi Maması Trabzon

Değerli ve kıymetli okurlarımız sizlere yukarıda kedi mamalarımızla ilgili dikkat etmeniz gereken bilgilerden bahsettik. Değerli okurlarımız yukarı da bahsettiğimiz özelliklere lütfen dikkat ve hassasiyet gösteriniz. Kedi Maması Trabzon ile yukarı da bahsetmiş olduğumuz özelliklerin çoğu üretim aşamasında özen ve çaba sarf edilerek hazırlanmaktadır. Değerli ve kıymetli okurlarımız kedi mamalarımızda bulunması ve bulunmaması gereken özelliklere Trabzon ilimizde üretilen mamalarda özen gösterilmektedir. Kedilerimizi beslerken sizlere önerimiz Trabzon ilimizde üretilmekte olan kedi mamalarımızdır. Bu ilimizde üretilmekte olan kedi mamalarımız kalite standartlarına uygun olarak üretilmekte ve kedimizin besin değerlerini alma konusunda her hangi bir sorun teşkil etmemektedir. Değerli ve kıymetli okurlarımız sizlerde Trabzon ilimizde üretilen bu kedi mamalarını internet aracılığıyla sipariş verebilir ya da kendiniz bizzat üretimi yapılan mağazalarımızdan alabilirsiniz. Sizlerin her daim hayvan sevgisi ile kalmanızı arzu eder sağlıklı ve esen kalmanızı ümit ediyoruz. Hoşçakalın.