arama

Köpek Maması Rize

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Maması Rize

Rize, Karadeniz’in en güzel şehirlerindendir herkesin bildiği gibi. Hırçın dalgaları, hamsileri, çayı, fındığı ile dile gelse de daha çok, köpekler konusunda da oldukça hassas ve duyarlı bir kesime sahiptir Rize. Köpekler saygı duyulur, sevgi gösterilir ve hepsine sahip çıkılır. Hatta eskilerdeki gibi hep namaz vakti dükkânlarını başıboş bırakıp giden bir yer olan Rize, tek farkla sadece köpeklerini başında bırakıyorlar dükkânlarının. Köpekleri de her daim olduğu gibi o anlarda da sadakatlerini koruyup dükkâna sokmuyorlar kimseyi ve öylece sahiplerinin gelmesini bekliyorlar.

 

Bunun sebebi her ne kadar Rize halkının köpeklerine gösterdikleri sevgiden olsa da köpeklerini nasıl besledikleri de bu konu da yani sadakatlerinin daimi olması hususunda etkilidir. Köpek maması Rize halkı için oldukça önemli bir husustur. Köpeklerini her zaman için en iyi mamalar ve besinlerle beslemeyi, kaliteli ürünler tüketmelerini felsefe haline getirmişlerdir bile diyebiliriz. Bir sürü barınaklar, veterinerler, köpek bakım alanları her şeyden önemlisi temiz havası vardır. Bunların yanı sıra birçok sahipsiz köpeği sahiplendirmek amaçlı olan dernek ve kurumlarda bulunmaktadır. Bu konuda Rize halkı oldukça hassas…

 

Ücretli ya da ücretsiz fark etmeksizin her köpeği sahipleniyorlar ve başkalarının da sahiplenmesi için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Her cins köpeği sahiplenme ve ayrıca sahiplendirmek adına bir sürü kurumları var. Bunların yanı sıra çok önemli bir işe daha imza attılar. Halktan kişilerin açmış olduğu ve şu an hala süregelen köpek üretim çiftlikleri, oldukça fazla beğeni almakta. Bu köpek üretim çiftliklerinde meydana gelen köpekler, genellikle ücretli olarak satılıyorlar. Bunun temel ve genel sebebi satıcı kişilerin cebine para girmesi değil, daha çok yeni cins köpekler almak ya da köpekler en iyi mamalarla beslenmesi, eğitilmesi amacından meydana geliyor. Yani ücretlendirme sisteminden gelen para ile satıcılar yine hiçbir kazanç sağlamıyorlar.

 

Buradaki köpekler en iyi şekilde, aslında her zaman hak ettikleri ve her daim olması gerektiği gibi, beslenmeleri için ücretli köpeklerin alımı da müşteriler tarafından oldukça fazla seçiliyor. Köpekler iyi beslenmeliler ki sağlıklı ve dinç yavrular meydana getirebilsinler. Bu sebeple en iyi mamalarla beslenmek daha da bir önem arz ediyor, özellikle Rizeli köpek üretim çiftliği sahipleri ve sahiplenme kurumları için. Mama içeriğindeki ürünler ya da maddelerin kalitesi köpeğin sağlığı açısından da oldukça önemli bir mevzudur ve dikkate alınmalıdır. Genellikle etli ve balıklı içeriğe sahip olan mamaların tercih edilmesi durumunda köpeğinizin yavru ya da yetişkin ya da orta ırk olması bir şey değiştirmeden vücut direncini arttırdığı ve performansının da, yani köpeğin gebe kalma ve yavrulama olasılığının, arttığı gözlemlenmekte ve kanıtlanmış bulunuyor.

Bunun sebebi verilen ve köpek tarafından tüketilen mamanın kaliteli olmasından meydana geliyor. Mamanın köpeğe etkisinin olumlu ya da olumsuz olup olmadığının sonucuna, ya da bu mamaya devam edip etmeme kararına bu tür örneklerden yola çıkarak karar verebilir ve mamanın kullanımına devam etme durumunuzu bu şekilde gözden geçirebilirsiniz. Rize’de hem ucuz hem de kaliteli mama bulmak günümüzde oldukça kolay. Zaten mamalara da en az köpeklere verdikleri kadar önem gösteren Rizeliler, her zaman için en iyi mamayı tercih ediyorlar.

Köpek Maması Rize

Em ayrıca kendi köpek mamalarını yapanlar bile var ve bunu yapmak oldukça basit. Köpek maması tercihlerinizde köpeğinizin hangi ırka girdiğini dikkate alarak seçiminizi gerçekleştirmenizi temenni ediyor ve belirtiyoruz. Köpeğin orta ırk, yetişkin ya da yavru olması durumlarında mama tercihinize önem vermeniz gerekiyor. Ama hepsini Rize’de bulabileceğinizi bir kez daha hatırlatıyoruz.