arama

Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi

Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi

Kedi beslerken dikkat edeceğimiz birçok husus vardır. Özellikle kedilerin beslenmesi bebeklikten yetişkin kedi olana kadar ciddi bir süreci kapsamaktadır. Özellikle beslenme tarzının yetersizliği ve düzensizliği yüzünden birçok hayvan hastalığı ve ölümü gerçekleşir.

 

Kedilerin beslenme yapısı sadece vücutlarını etkilemez. Kedilerde tüy yoğunluğundan tutunda, tüylerinin parlaklığı diş sağlığı yeterince çevik ve hızlı olabilmeleri için en iyi beslenme tarzının seçilmesi gerekmektedir.

 

Kedi beslenmesi nasıl olmalıdır?

 

Yeni doğan yavru kediler doğdukları andan itibaren vücut yapısı olarak savunmasız ve cılız bir şekilde dünyaya gelirler. Kedilerde bebeklik çok dikkat edilmesi gerek bir süreçtir, bu süreçte çok fazla yavru ölümü ile karşılaşılabilir. Özellikle anne kediler çok fazla sayıda yavru dünyaya getirir. Bebek kedinin beslenmesi anne kedinin vereceği süt ile sağlanır. Anne kedinin de iyi derecede bakılması ve yavrularının yeteri derecede beslemesi için sütünü artıracak gıda programı uygulanmalıdır. Aksi takdirde anneden beslenen yavru kedide sağlıklı şekle büyüyemeyecektir.

 

Kediler 1 yaştan sonra sık sık ve az miktarda mama uygulanarak beslenmesi gerekmektedir. Özellikle protein bakımından yüksek mamalar ve hayvansal gıdalar tercih edilmelidir. Çünkü kedilerin beslenme tarzının %85’nde hayvansal gıdalara yer verilir.

 

Bu gıdalardan birkaçını örnek vereceğiz. Karaciğer, Kümes hayvanlarının etlerinden oluşan mamalar, balık çeşitlerini içeren mamalar birçok seçenek size yardımcı olacaktır.

 

Özellikle orta yaşlı kedilerde ve yetişkin kedilerde, mamaların arkasında bulunan beslenme önerileri kişilere yardımcı olacaktır.

 

Kedi maması çok bekletilmemelidir özellikle ıslanarak tüketilenleri çabuk tüketilmelidir. Olgun kedilerde kilo kontrolü yapılarak beslenme listesi oluşturulur.

 

Birçok ev maması beslenme yönünden hazır mamaların yerini tutmamaktadır. Burada hep şu karıştırılıyor normal insan ile hayvanların beslenme şeklileri, protein ve vitamin ihtiyaçları farklıdır. Öylesine evde hazırlanış ürünlerle kedi beslenmesi sağlanamaz. Sağlansa bile bir müddet sonra kedinizde hastalık çıkma ihtimali yüksektir.

 

Birçok kedi severin evcil hayvan beslenmesinde deniz ürünleri kullandığı dikkat çekmektedir. Balık ve türleri kedi mamalarında sıkça rastladığımız içeriklerdir. Sebebi isse protein yönünden diğer besin türlerine göre çok kuvvetlidir.

 

Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi’ni neden tercih etmelisiniz?

 

            Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi özellikle deniz mahsulleri ile beslenmesi sağlanan kedinizin çok seveceği damak zevkine hitap eden bir konserve mamamdır.

 

            Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi’ni kediler için özel dilimlenmiş şekilde üretilmiştir. İçeriğindeki zengin E ve B vitamini ile beslenmelerine destek sağlar. Ayrıca kedilerde vitamin eksikliği sonucu, tüy dökülmesi, kilo kaybı ve iştahsızlığa sebep olur. Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi vitamin olarak kedinizin sağlığına katkıda bulunur. Korucu ve diğer renklendiriciler ve aroma tatlandırıcıları içeriğinde bulunmaz.

 

            Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi nde %30 et, yumuşakçalar ve kabukgillerden karides %40 ve %5 miktarda somon bulunmaktadır.

 

Birçok bileşene bir arada barındıran Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi protein, yağ, fosfor ve kalsiyum yönünden oldukça zengindir. Özellikle yaşlı kediler fosfor içeren mamalar ile beslenmeli böbrek sağlığı için fosfor ile desteklenmelidir.

 

           Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi

 

            Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi’nde A vitamini çinko ve monohidrat besin katkı maddesi olarak mamayı zenginleştirir. Kedinizin bu maddelere özel bir hassasiyeti var ise DİKKATLE KULLANINIZ. Sizde yetişkin kedilerinizde Miglior Gatto Deliziosi Pate Somon ve Karidesli Kedi Konservesi kullnarak onların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.