arama

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması

Kedilerin sağlık ve gelişimlerinde beslenme şekilleri çok önemlidir. Bu nedenle mama seçimine dikkat edilmesi gerekir. Yaşı genç kediler protein ve yağ oranları yüksek olan mamalar ile beslenmelidirler. Yetişkin kediler için ise yağ oranı düşük mamalar tercih edilebilir. Kedinizin yaşı, kilosu, obeziteye yatkınlığı veya hareketliliği mama seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir faktördür. Ayrıca dişi veya erkek kedi olması, kısırlaştırılmış olup olmamasına, ırkına veya cinsine göre mama seçimi yapılmalıdır. Mamaların yağ, protein ve liflerden oluşması gerektiği unutulmamalı. Bu maddelerin alımı doğru ve dengeli bir şekilde yapılmalı, yaş ve kuru mama düzenli olarak kullanılmalıdır. Kedinizin tek tip gıda ile beslenmemesine, farklı tatlar almasına da önem vermelisiniz.

 

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Mama İçeriği:

 

            N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması kısırlaştırılmış kediler için üretilen, kedinizin ihtiyacı olan tüm besin ihtiyacı karşılayabilecek, meyve ve sebze çeşitleri ile zenginleştirilmiş, özellikle kilo alımını önleyen ve yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan yetişkin tahılsız bir kedi mamasıdır. %70 oranında hayvansal gıdalar içerirken, %30 oranında meyve, sebze ve minareler içermektedir. Alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek veya olumsuz etki yaratabilecek madde yada tahıllar içermez. Deri ve tüy yapısının canlı gözükmesi için omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini ile vitamin A içermektedir. İçeriğinde Nar ve Elma gibi sindirim sistemini koruyan meyveler yer almaktadır. Üzüm, havuç, yaban mersini ve yeşil çay vücudun savunma merkezi güçlendirmekte. İçinde bulunan patates lif kaynağıyken, ıspanak ise demir ve vitamin ihtiyacını gidermektedir. İçeriğinde bulunan diğer bir besin olan yonca kedinizin iştahını açacak ve karaciğer gibi organların temizlenmesine destek olacaktır.

 

            N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması içeriğinde bulunan glukosamin ve kondroitin maddeleri ile iskelet yapısını güçlendirici özelliktedir. Kalp sağlığını ve görme duyusunu destekleyici taurin maddesi, bağışıklık sistemini güçlendirici EPA ve DHA içermektedir. GDO bulunmadığı mama paketleri üzerinde özellikle belirtilmektedir. Sindirimi kolaylaştırmak ve tüy atılımını sağlamak için ise pisilyum içermektedir. Yağ depolarının kullanımı ve kas kaybını önlemek için protein içeriği ile birlikte L-karnitin ilavesi içermektedir.

 

 

İtalya da bulunan ve Farmina adlı firma tarafından üretilmekte olan N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması özellikle kısırlaştırılmış kediler için üretilmiştir. Kısırlaştırılmış kedi mamalarının diğer mamalara oranla yağ oranı daha düşüktür ve kısa sürede sindirilmesi, daha fazla verim alınması amaçlanmaktadır. Taze ve kaliteli ürünlerden elde ettikleri mamalar ile bu alanda başarısını kabul ettirmiş olan şirket aynı zaman da birçok firma ve hayvan sahipleri ile mama geliştirme konularında yaptıkları araştırmalarla da dikkat çekmeyi başarmıştır.

 

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Mamaları Kullanımı ve Korunması:

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Maması

N&D Tavuklu ve Narlı Kısırlaştırılmış Yetişkin Tahılsız Kedi Mamaları ürününü kediniz için yeni kullanmaya başlayacaksanız her gün miktarı az az arttırmanız durumunda kediniz daha kolay uyum sağlayacaktır. 7 günlük bir dönem içerisinde yeni mamanın oranını sürekli arttırıp, eski mama oranını düşürmelisiniz. Günlük beslenme miktarı konusunda kedinizin kilosu, obeziteye olan yatkınlığı, hareketliliği ve çevre şartları gibi nedenler mama miktarında değişikliye neden olabilir. Kuru mama yanında taze ve temiz içme suyu verilmelidir. Mama paketi her zaman için serin, nemsiz bir yerde ağzı kapalı olarak bekletilmelidir.