arama

Ok Cat Soslu Somon Balıklı Poşet Konserve Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ok Cat Soslu Somon Balıklı Poşet Konserve Mama

Kedi sahipleri bir kedi beslenmesinin önemli olduğunu bilir. Mama seçilirken kedinin özelliklerine ve hassasiyetlerine göre seçilmesi gerekir. Öncelikle her mama kedinize uygun değildir. Yani aldığınız herhangi bir mamanın kedinize verilmemesi gerektiğiniz bilmeniz gerekir. Öncelikle kedi mamasının içeriklerinin kediye uygun malzemelerle yapılması gerektiğiniz bilmeniz gerekmektedir. Örneğin kedi beslenmesinde önemli olan içeriklerden bir ettir. Et besin olarak kediler için sürekli tüketilmesi gerekilen bir besindir. Özellikle balık eti almanız önerilebilir. Çünkü balık eti kediler için çok daha önemlidir. Diğer önemli bir durum tahıl oranının az olmasıdır. Tahıllar sık sık kedi mamalarında kullanılır. Az kullanıldığında yaraları bile olan tahılların fazla tüketildiğinde kedinize zarar veriri. Bu yüzden tahıl oranı düşük mamalar seçilmesi gerekilir

 

Kedi beslenmesinde önemli bir konu da besin değerleridir. Bu besin değerleri kedinizin sağlıklı ir şekilde hayatına devam etmesini sağlar. Bunlar: protein, yağ, vitamin ve minerallerdir. Bu içerikler aldığınız mamada kesinlikle olması gerekir. Eğer söylenen içerikleri içermeyen bir mama alırsanız kedinizin sağlığı olumsuz şekilde etkilenecektir. Bu etkilenme tüy dökümünden hastalıklara kadar giden olumsuzluklardır. Peki, kullandığınız mamanın kedinize uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız:

 

  • Kediniz sürekli hasta oluyorsa
  • Tüyleri mat ve çok dökülüyorsa
  • Sürekli uyuşuk haldeyse
  • Yaraları geç kapanıyorsa
  • Sürekli mama tüketme ihtiyacı hissediyor ve sürekli tuvaletini yapıyorsa

 

Bu durumlar eğer kedinizde varsa hemen mamayı değiştirmeniz gerekmektedir.

 

Şimdi kedi beslenmesi bakımından önerilecek bir mama olan Ok cat soslu somon balıklı poşet konserve maması hakkında bilgi verecek olursak öncelikle Ok cat soslu somon balıklı poşet konserve mama içerikleri oldukça iyi bir mamadır. Somon eti gayet sağlıklı ve kediler için çok uygun bir tercihtir. Somon balığının içinde bol miktarda protein, Omega 3 ve Omega 6 bulunmaktadır. Bu yüzden sıkça kullanılır kedi mamalarında. Peki, et özellikle balık eti neden önemlidir? Kediler et ile beslenen canlılardır. Her ne kadar evcil olsalar da onlarda aslanlarla, çitalarla aynı aileden gelmektedirler.

Bu yüzden et onlar için çok önemli bir besin maddesi olmadıktadır. Kullandıkları mamada da muhakkak olması gerekir. Balık etine gelince balık eti canlı sağlığı için çok yararlı olan içerikler taşıyan bir et türüdür. Bağışıklığı güçlendirir, beyne ve göze yararlıdır. Cilde ve tüylere parlak bir görünüm verir. Ayrıca tüy dökümünü de azaltır. Ok cat soslu somon balıklı poşet konserve maması bu yüzden kullandığı somon eti ile diğer mamalardan bir adım öteye geçmiştir.

 

Protein önemli demiştik. Bunu nedeni proteinin hayvanlar için önemli bir içerik olmasındandır. Protein bedeni koruyan ve iyileştiren bir içeriktir. Hem bir zırh hem de bir ilaçtır. Hücreleri yeniler, onarır, bağışıklığı kuvvetlendirir. Antikor üretiminde görev alarak vücudu dış tehditlere karşı korur. Bu yüzden önemlidir. Özellikle et ürünlerinde bolca bulunur. Bir kedi mamasında olması gereken miktara bakıldığında bu oran %7,5 ile 12 arasında olmaktadır. Ok cat soslu somon balıklı poşet konserve maması bu oran &9 olarak belirtilmiş. Yani protein bakımından da gayet uygundur. Kullanılan et ve protein miktarı bakımında gayet iyi bir mamadır Ok cat soslu somon balıklı poşet konserve maması.

 

Ayrıca hayvan vücudu için önemli olan vitaminler ve minerallerde unutulmamış. Vitamin ve mineral eksiliğinde vücut tam olarak gelişemez, görevlerini yerine getiremez. Vitamin olarak D3 vitamini ve E vitamini kullanılmıştır. D vitamini kemik, diş, kas gelişimi için kullanılan içeriklerdir. E vitamini ise sağlıklı bir cilt ve hücrelerin yenilenmesi için kullanılır. Mineraller ise vücuda destek veren ve direncini artıran içeriklerdir. Örneğin kemik ve kas gelişiminde önemli bir yeri olan kalsiyum bir mineraldir. Ayrıca damar sağlığı için selüloz ve kedinizin gün boyu enerjik bir yapıda olması için yağ kullanılmış. Damarlanın solunum sindirim, kan dolaşımı için önemli olduğu düşünüldüğünde gayet iyi bir seçimdir.

Ok Cat Soslu Somon Balıklı Poşet Konserve Mama

Sonuç olarak Ok cat soslu somon balıklı poşet konserve maması kedinizin sağlık olması, bağışıklığının güçlü olması, parlak ve dökülmeyen tüylere sahip olması ve dirençli bir yapısı olmasını sağlayan bir mama olmuştur. Bu yüzden sağlıklı ve hastalıklara karşı dirençli sağlam yapıda bir kedi isteyenler güven içinde bu mamayı kullanabilir.