arama

Ok Cat Soslu Somonlu Tavuklu Kedi Maması

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Ok Cat Soslu Somonlu Tavuklu Kedi Maması

Ok Cat Soslu Somonlu Tavuklu Kedi Maması

İnsanların sağlıkları ile ilgili yaşamlarındaki önemin, hayvanlar içinde geçerli olduğunu unutmamalıyız. Bir hayvan sahiplendiysek bakımlarına önem vermeliyiz. Aşılarını eksiksiz, rahatsızlanmaları durumunda veteriner kontrolüne götürmeli ve vücut temizliklerini sık sık gerçekleştirmeliyiz. Yapıları gereği yaşam standartları için gerekli ortamı maksimum derece sağlamalıyız. Beslenmeleri konusunda ise; onların sevdikleri ve kolayca severek tüketecekleri içeriklere sahip mamalar ile gerçekleştirebiliriz. Özellikle kediler inatçı bir karakterde oldukları için, gelişim süresinde dengeli ve düzenli bir beslenme yöntemi ile tüketimlerine özen gösterilmelidir. Aksi takdirde gelişimlerini tamamladıktan sonra, yavruluk dönemlerindeki besin alışkınlarına sadık kalırlar ve farklı ürünleri tüketmeyi redederler. Kedilerin gelişim evresinde peynir, yoğurt ve süt gibi ürünler ile de beslenmelerini sağlamak kemik yapılarını oldukça güçlendirecektir. Zaten kedilerde bu ürünleri severek tüketeceklerdir.

 

Ok cat soslu somonlu tavuklu kedi maması içeriği ;

 

“%4 oranında somon balığı, % 4 oranında tavuk eti , mineraller, tatlandırıcı bulunmaktadır. Bu içerik ile hayvansal yağ, protein, nem, lif, vitamin gibi vücudun gereksinim duyduğu tüm ihtiyaçları da içermektedir.

 

Faydaları;

 

 • Deri yapısına sağlık katar, tüylerinin ve gözlerinin parlak olmasını sağlar.
 • Sindirim açısından kolay sindirilebilir. Protein açısından zengin olması en büyük nedenidir.
 • Kemik ve eklemlerinin kuvvetlenmesini sağlar.
 • Kas sisteminin gelişmesine yardımcı olur.
 • Açlık hissini uzun süre giderir ve sağlıklı bir beslenim imkanı sunar
 • İdeal kilolarını korumasını sağlar.
 • Renklendirici ve aroma içermez, buda kimyasal maddelerden uzak kalmalarını daha sağlıklı beslenmelerini sağlar.
 • Kedilerin sevdikleri ürünleri içeriğinde bulundurduğu için severek tüketmelerine yardımcı olur.
 • Alerjik kimyasal ürünlerden kaynaklı sorunları yaşamazlar.
 • Kedilerin bilinen ve yaşama olasılıkları yüksek olan, böbrek rahatsızlıklarını yaşamamaları için içeriğindeki fosfor bunu engeller.
 • Kalp ve göz sağlıkları için taurin maddesi içerir ve sağlıklı kalmalarını sağlarlar.

 

Kullanımı;

Kedinin ağırlığı, yaşı gibi faktörleri dikkate alınarak tüketilmeleri önerilmektedir. 4 kg ağırlığındaki bir kedi için; günde 2 paket şeklinde verilebilir. Zamanla 3 pakette olabilir. Emziren ve hamile kedilerde bu sayı artırılabilmektedir. Tüketimleri sırasında yanlarınız temiz ve taze su bulunmalıdır. Açılan bir ürün 48 saat içerisinde buzdolabında muhafaza edilmeli, 48 saat içerinde tüketilmeyen açılmış ürün imha edilmelidir. Konserve ürünleri bozulmaya çabuk başladığı için, zehirlenmelere sebebiyet verebilmektedir. Kediler kendilerini bilirler ve bu neden ile tüketim için zorlanmamalıdırlar. Çünkü doyduklarında kendileri tüketimi bırakırlar.

 

Markalar ;

Bir çok marka altında aynı içeriğe sahip mama konserve satışı yapılmaktadır. Sıradan ve kalitesi marka değeri isim yapmış mamalar tercih edilmelidir. Markalar arasında bilinen ve tercih edilenler arasında, ok cat, golosi, royal canin, miamor, prevital gibi çeşitli isimler satış reyonlarında yer almaktadır. Alım işleminde dikkat edilecek ilk husus tüketim tarihlerinin geçmiş olmamasıdır. Petshop ve büyük marketlerden temin edilebilir. Diğer satışı yapılan yerlerden temin edilmesi doğru değildir. İçeriği değiştirilmiş olabilir yada kimyasal elementlerle desteklenmiş olabilmektedir. Fiyat bakımından uygun fiyatlarda satılmaktadır. Kedimiz için en uygun mama tercihi yapmamız gerekmektedir. Bu markalar altında yetişkin yada yavru tüketimi gibi ek bilgilerde bulunmaktadır.

Ok Cat Soslu Somonlu Tavuklu Kedi Maması

İnsanlar gibi kedilerde, yaşamak ister, düzenli ve sağlıklı bir şekilde sevdikleri ürünler ile beslenmek isterler. Onlarda bir çok duyguyu yaşayan canlılardır. Açlık, tokluk, hastalık gibi bir çok reaksiyona sahip varlıklardır. Bu neden ile bakım ve beslenme ihtiyaçlarını iyi sağlamalı, onlar için en iyi mamaları tercih etmemiz gerekmektedir. Bu işlemler başarılı olursa, onlarda her zaman için huzurlu ve sahiplenici bir karaktere bürünürler.