arama

Ok Cat Soslu Tavuklu Poşet Konserve Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ok Cat Soslu Tavuklu Poşet Konserve Mama

Kediler evde beslenmeye en uygun hayvanlardan biridir. Kendi başına buyruk olması bazı ihtiyaçlarını kendi kendine giderebiliyor olması kediler açısından besleme kolaylığı sağlar. Kedilerin beslemesi kolay olsa dahil bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kedinin tüylerini düzenli olarak taramak, aşılarını düzenli ve zamanında yaptırmak, gerektiği zaman veterinere götürmek bu noktalar arasında sayılabilir.

 

Kedi bakımı açısından en büyük sorun beslenme açısından doğmaktadır. Kedilere mama alırken kedinin ırkı, cinsi, yaşı, kilosu göz önüne alınmalıdır. Vücudunun ihtiyaç duyduğu minerali ve vitamini sağlayacak mamalar seçilmelidir. Kediler bir şey yemeye zorlanamayacak hayvanlardır ve tat duyuları oldukça gelişmiştir. Bu yüzden tadını sevebileceği ve düzenli olarak kendi kendine beslenebileceği mamalar tercih edilmelidir. Kedilere mama seçilirken gelişigüzel davranılması kedilerin ruhsal ve bedensel sağlığını bozarak strese girmelerine neden olabilir. Ayrıca tedavisi oldukça güç ve dikkat isteyen hastalıklara yol açabilir hatta tedavisi imkânsız olan hastalıklara neden olabilir.

 

Ok cat soslu tavuklu poşet konserve mama, mama seçme sorununuza çözüm getirebilecek bir mamadır. Zenginleştirilmiş içeriği ile kedinizin gelişimi için vücudunun ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri sağlar. Ayrıca içeriği açısından kedinizin ilgisini çeker ve beslenme açısından inatçı bir doğaya sahip olan kedilerin zorlamaya gerek duymadan beslenmesini sağlar.

 

Bileşenleri; Su, ham protein, bitkisel ve hayvansal ham yağ, ham kül, ham selüloz içeriği ile kedinizin vücut sağlığını korumasına yardımcı olur.

 

İçeriği; Et ve türevleri, balık ve balık türevleri, bitkisel protein özleri, bitkisel içerikli ürünler, mineraller, tatlandırıcılar ile kedilerin fazla gelişmiş olan tat duyularına hitap eder.

 

İlave içerik; Vitamin D3, vitamin E. AB’nin izin verdiği oranda renklendiriciler, tarçın sakızı

 

 

Ok cat soslu tavuklu poşet konserve mamanın yararları; deri ve tüylerinin parlak olmasını sağlar, protein açısından zengin olması nedeniyle sindirilmesi ve çiğnenmesi kolaydır. Hayvanların çiğneme yetenekleri zayıf olduğu için bu fayda kediniz açısından oldukça büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Dikkatle hazırlanan kaliteli bileşenler kediniz de alerjik reaksiyonlar gelişmesini engeller, ihtiyaç duyulan gerekli vitamin ve mineralleri vererek kedinizin gelişimini destekler ve gerekli ağırlığa ulaşmasına yardımcı olur. Yavrularda öğrenme duyusunu geliştirerek eğitimleri açısından kolaylık sağlar ayrıca hamile kediler de anne ve yavrunun ihtiyaç duyduğu gerekli mineral ve vitaminleri sağlar. Anne karnındaki yavruların gelişimini destekler. Emziren anneler için süt oluşumunu destekler ve anne sağlığını ve yavruların sağlığını korur.

 

Ok cat soslu tavuklu poşet konserve mamanın kullanım önerileri; 4 kg olan yetişkin bir kediye günde en az 2 porsiyon şeklinde 4 pakete kadar verilebilir.

 

Kedinin yaşı, kilo, egzersizleri göz önüne alınarak bu oran arttırılıp azaltılabilir. Bu gebe kedinin sağlığı ve yavruların sağlığı gözetilerek yapılmalıdır. Emziren kediler içinse annenin sağlığı ve süt oluşumuna dikkat edilmelidir.

 

Kullanım talimatları; alınan paketler üzerinde kullanıma ilişkin şablonlar bulunmaktadır. Yine de bazı noktalara dikkat çekmekte fayda vardır. Bu ürün yalnızca kedilerin beslenmesi için üretilmiştir. İnsanlar için uygun değildir. Yanında temiz su ile tüketilmesi kedi açısından daha faydalıdır. Mama oda sıcaklığında saklanmalıdır ve açılan ürün uzun süre saklanmamalıdır.

Ok Cat Soslu Tavuklu Poşet Konserve Mama

Markalar; kedilerin beslenmesi açısından piyasaya sürülen aynı bileşene sahip birçok marka bulunmaktadır. Bu markalar arasından seçim yaparken bileşenlerin kalitesi öncelikli olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Ok cat soslu tavuklu poşet kedi maması alınırken son kullana tarihi geçmiş olan ve ambalajı yırtılmış olan ürünler alınmamalıdır. Son kullanma tarihi konservenin altında bulunmaktadır.