arama

Ok Cat Soslu Tuna Balıklı Somonlu Kedi Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ok Cat Soslu Tuna Balıklı Somonlu Kedi Konserve Maması

Ok Cat Soslu Tuna Balıklı Somonlu Kedi Konserve Maması

Evde kedi bakan insanları oldukça fazla görürsünüz. Bazen yolda yürürken bir pencereden birden fazla kedinin baktığını bile gördüğünüz olmuştur. Bu öyle bir şeydir ki, bir tane bakmaya başladığınızda bakabildiğiniz kadar çok kediye bakmak istersiniz. Çocuğunuz gibi olurlar çünkü zamanla. Siz nereye giderseniz peşinizden gelirler, ayağınızın dibinden ayrılmazlar. Öyle de tatlı, sevimli canlılardır kediler. Evcil kedilerin çoğu eğitilebiliyor üstelik. Onları eğittiğinizde tuvaletleri geldiğinde size bunu belli edip kapıyı açmanızı istiyorlar ve hemen dışarıya koşuyorlar. Öyle de terbiyeli varlıklardır yani kediler. Üstelik onlara bakmanın hiç bir uğraşı yoktur. Siz yemeklerini önlerine koyduğunuzda onlar kendi kendilerine bakabiliyor zaten, geriye yapacak çok da bir şey kalmıyor yani anlayacağınız.

 

Kedi bakımını herkes yapabilir, o kadar kolay bir iştir. Ancak tabi bazı şeyleri de bilmek gerekir kedi bakmak için. Mesela kedilerin beslenmesi çok önemlidir. Onlara elinize gelen her şeyi vererek onları besleyemezsiniz. Üstelik bir de yavrularsa tıpkı bebeklerde olduğu gibi her yiyeceğin bir zamanı vardır onlar için de. Yani kedi beslemek istiyorsanız önce ona günlük olarak ne yedirmeniz ve ne kadar yedirmeniz gerektiğini çok iyi bilmelisiniz. Kuru ekmek vererek hiç bir canlıyı beslemiş sayılmazsınız. Siz ki nasıl başka besinlere ihtiyaç duyuyorsanız kedilerin de aynı şekilde farklı şeyler tüketmeye ihtiyacı vardır. Siz onu yeterince beslemediğinizde dışarıya çıktığında kendisine yiyecek bir şeyler aramak zorunda kalacaktır. Bu da onun dışarıdan hastalık kapmasına sebep olacaktır. Zaten yeterli beslenmediğinden bünyesi zayıf düşeceği için dışarıdan gelen mikroplara karşı da dirençsiz olacaktır.

 

Kedinizin hastalıklardan uzak olmasını istiyorsanız onun ihtiyacı olan besinleri almasını sağlamalısınız. Eğer ona yemek hazırlayacak vaktiniz yoksa dert etmenize gerek yok, çünkü kediniz için çok daha iyisi var. Hazır mamalar. Evet, hazır mamalar kedinizin ihtiyacı olan proteinlerin hepsini içerir ve hiç bir uğraşa girmeden hazır mamaları satın alarak kedinize verebilirsiniz. Tabi bu mamaları alırken aldığınız mamanın marka ve kalitesine dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Çünkü kediniz için iyi bir şey yapacağım derken onun hastalanmasına da sebep olabilirsiniz. Yani kediniz için hazır mama alıyorsanız bu mamanın kaliteli bir marka olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli markanın hangisi olduğunu bilmiyorsanız, veterinerinize danışabilirsiniz. Çünkü onlar mamaların içinde ne tür besin değerleri olduğunu ve hangi mamanın sizin kediniz için uygun olduğunu bilirler. Eğer fikriniz yoksa veterineriniz sizin için doğru markayı seçecek ve sizi ona yönlendirecektir. Veterinerinizden öğrendiğiniz markanın yanı sıra diğer kedi bakan yakınlarınızdan da tavsiyeler alabilirsiniz. Çünkü bu anlamda yıllarca kedi bakan ve hangi markanın kaliteli olduğunu bilen yakınlarınız çıkabilir. Üstelik bu mamalar oldukça ekonomik fiyatlara alınabilmektedir.

Ok Cat Soslu Tuna Balıklı Somonlu Kedi Konserve Maması

Mesela Ok Cat Soslu Tuna Balıklı Somonlu Kedi Konserve Maması gayet uygun bir fiyata alabileceğiniz ve yeteri kadar kaliteli bir mamadır. Bu mamanın içinde kediniz için gerekli olan tüm vitamin ve proteinler mevcuttur. Bu mamayı kedinize yedirdiğinizde kediniz ihtiyacı olan besin değerlerini almış olacak ve gayet sağlıklı bir canlı olacaktır. Onun sağlıklı olması demek, mutlu olması demektir. Kediniz mutluyken evinize neşe saçar, sürekli oyunlar oynar ve onun sayesinde siz de hoş vakit geçirirsiniz. O mutlu olduğunda sizi de mutlu edebilir yani. Bu nedenle onun mutlu olması için gerekli olan besinleri yedirin.