arama

Orijen Kedi Maması Fiyat

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Orijen Kedi Maması Fiyat

Orijen kedi maması, kedi mamaları içinde en iyilerin arasında olarak bilinmektedir. Bir mamanın iyi olup olmadığını içeriğine ve kedinizin dengeli beslenmesine uygunluğuna bakarak değerlendirebilirsiniz. Bununla birlikte söz konusu mamanın kedinizde herhangi bir sağlık sorununa neden olmaması da gerekir. Orijen kedi maması pek çok özelliği bakımından diğer kedi mamalarına göre oldukça iyidir. Bu mamanın en belirgin özelliği diğer mamalara göre daha yüksek oranda ve taze et içermesidir. Mamanın diğer mamalara göre yüksek oranda et içermesi onu protein bakımından daha zengin bir hale getirmektedir.

 

Protein bakımından zengin olduğu için orijen mamanın kedilerini şişmanlattığını belirten bazı kedi sahipleri vardır. Fakat bu mamayla ilgili değil, kedilerin kendi özellikleriyle ilgili bir durumdur. Kediler doğaları gereği et obur hayvanlardır. Bu nedenle doğru miktarda Orijen kedi maması ile beslediğinizde orijen kedi mamasının protein içeriği sağlıklı bir kedi için gayet uygundur. Fakat kedilerin evcilleştirilip insanlarla birlikte evlerde yaşadıklarını dolayısıyla da çok fazla hareket etme fırsatı bulamadıklarını göz önünde bulundurursak kedilerin bu mama ile kilo almaları mümkündür. Bu nedenle zayıf kedileri olan kişiler Orijen kedi mamasını tercih ettiklerinde mutlu oldukları sonuçlar almaktadırlar.

 

Kedinize yeni bir mamaya başlarken daha önce de bahsettiğimiz gibi bu mamanın içeriğine çok dikkat etmelisiniz. Çünkü her mama doğru besin değerlerini içermeyebilir. Ayrıca bazı durumlarda da mama doğru besin değerlerini içerse bile her kedi maması, sizin kediniz için uygun olmayabilir. Bir kedi maması markası çok iyi mamalar üretebilir. Fakat üretilen mamanın özellikleri sizin kedinizin özelliklerine uygun değilse o mamayı kullanmamanız gerekir.

 

Orijen kedi mamasının diğer kedi mamalarından farklı pek çok özelliği vardır. Örneğin; Orijen kedi mamasının içeriğindeki malzemeler çok tazedir, kuru mama üretiminde gerekli olan nişasta Orijen kedi maması üretilirken mercimek ile karşılanır. Mercimek, yüksek besin değerine ve düşük glisemik indekse sahip bir besin maddesidir. Bu nedenle kuru mama üretiminde kullanılması daha sağlıklıdır. Orijen kedi maması her yaştan ve her dönemde kedi için uygundur. Bazı dönemlerde kullanılması besin değeri yüksek olduğu için kedinize daha faydalıdır. Ancak kedinizin besin alerjisi varsa ve bu durumu yeni fark etmişseniz söz konusu dönemde Orijen kedi mamasına geçmeniz önerilmez. Çünkü tedavi süreci ilk kez Orijen kedi maması kullanmanızdan olumsuz etkilenebilir. Yine de bu konuda bir veterinere danışmanız en doğrusudur.

Orijen Kedi Maması Fiyat

Orijen kedi mamasının diğer mamalardan farklı bu kadar özelliğine örnek verdikten sonra kedi sahiplerinin akıllarına şu sorunun gelmesi kaçınılmaz oluyor: Orijen kedi maması fiyat aralığı nasıldır?” Orijen kedi maması fiyatı diğer kedi mamalarına yakındır. İyi bir mama olması bazı mama markalarından yüksek fiyata satılıyor olmasını gerektirse de bu mamayı kullandığınızda ödediğiniz fiyat bedeline değmektedir. Mamanın kalitesi ödediğiniz bedeli biraz arttırsa da önemli olan kedinizin sağlığı ve dengeli beslenmesidir. Orijen kedi mamasının fiyatını etkileyen faktörlerin başında taze ham madde kullanılması ve yüksek et oranı düşünülmektedir. Bunlar fiyatı etkiliyor olsa dahi fiyat diğer kedi mamalarından çok da farklı değildir. Bu yüzden aşırı pahalı bir mama olarak nitelendirilmemektedir. Tabi ki bu aşırı pahalılık derecesi herkesin bütçesine göre değişim gösterebilen göreceli bir kavramdır. Orijen kedi mamasının diğer markaların da olduğu gibi balıklı, kırmızı etli, yavru kediler için, yetişkin kediler için gibi daha pek çok farklı özellikte çeşidi vardır. Orijen kedi maması fiyat aralığı bu çeşitler arasında da değişiklik göstermektedir.