arama

Orijen Mama Fiyat

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Orijen Mama Fiyat

Orijen kedi maması iyi bir mama olarak bilinir. Ancak kedi sahiplerinin internet üzerinden bilgi alış verişinde bulundukları forum sitelerine baktığımızda mama hakkında olumlu yorumlar görmemizin yanı sıra bazı olumsuz yorumları da görebilmekteyiz. Olumsuz yorumlarda belirtilen sorunlara ilişkin olarak Orijen kedi maması hakkında uzman görüşlerini incelediğimizde aslında pek çok sorunun mamadan değil, bazı kedilerin birtakım özelliklerine uygun olmamasından kaynaklandığını anlamaktayız. Örneğin bazı kedi sahipleri Orijen kedi mamasının kedilerini şişmanlatmasından şikayetçidirler. Fakat Orijen kedi mamasının içeriğine baktığımızda doğru miktarda verildiğinde sağlıklı bir kedinin dengeli beslenmesi için son derece uygundur. Bazı kedi sahipleri mamayı kedilerine uygun miktarda verememekte, bazıları ise kedilerinin hareket etmesine çok fırsat tanımamaktadırlar. Kediler bu gibi durumlarda Orijen kedi maması ile beslendiklerinde kilo almaları çok doğaldır.

 

Bazı kedilerin böbreklerinde sorunlar olmaktadır. Kedi sahipleri bu durumun sebebini kullandıkları mama olarak düşünseler de durum her zaman mamadan kaynaklanıyor olmayabilir. Ayrıca kedinizi kuru mama ile besliyorsanız yanında mutlaka yeterli miktarda taze su da vermelisiniz ve kedinizin yeterli miktarda su içip içmediğini sürekli olarak kontrol etmelisiniz. Eğer kediniz günlük olarak yeterli miktarda su içmiyorsa mutlaka içmesini sağlamalısınız. Aksi durumda kedinizde birtakım idrar yolu ve böbrek sorunları yaşanabilir. Bu durum erkek kedilerde daha da titizlikle takip edilmelidir.

 

Orijen kedi maması besin değeri çok yüksek bir kedi mamasıdır. Çünkü mama yapımında yüksek oranda hayvansal ham madde kullanılmaktadır ve kullanılan bitkisel kaynaklı ham maddeler de besin değeri yüksek, glisemik indeksi düşük besin maddeleri arasından seçilmektedir. Bu durum mamanın daha sağlıklı üretilmesini sağlamaktadır. Ayrıca mamanın üretim sürecinde yalnızca bir kez pişirme işlemi olduğu için besin değeri korunmaktadır. Üretimde kullanılan koruyucular doğaldır. Bu da yine mamayı daha sağlıklı bir hale getirmektedir.

 

Orijeni köpek maması olarak incelediğimizde köpeklerin beslenmesi için de çok uygun besin değerlerine sahip bir mama olduğunu görebiliriz. Mama hakkında en çok karşılaşılan şikayet; köpeklerin bağırsakları üzerinde farklı etkilere sebep olması ve köpeklere gaz yapmasıdır. Bununla beraber kedilerde olduğu gibi köpeklerde de mamanın şişmanlamaya sebep olduğu köpek sahipleri tarafından bazı forum sitelerinde belirtilmektedir. Buradaki durum yine köpeklerin evlerde çok fazla hareket edebilme fırsatı bulamamalarından dolayı bu yüksek besin değerli mamayı tükettiklerinde kilo almalarının adeta kaçınılmaz olmasından kaynaklanmaktadır.

Orijen mama markasının pek çok farklı özellikte çeşidi vardır. Her bir mama çeşidi farklı özelliklerdeki hayvanların ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Evcil hayvan maması çeşitleri değiştikçe fiyatları da değişmektedir. Bu durum hem kedi hem de köpek mamaları için geçerlidir. Orijen mama fiyat konusunda da tercih edilen bir markadır. Bir evcil hayvan maması olarak sunduğu özellikler mamanın kalitesi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Evcil hayvanlarınızı Orijen mama ile beslediğinizde ödediğiniz bedele uygun bir ürün satın almış olursunuz. Hem evcil hayvanınızın sağlığı korunmuş olur hem de evcil hayvanınız yüksek besin değerine sahip bir mama ile dengeli olarak beslenir.

Orijen Mama Fiyat

Esasında piyasadaki mama fiyatlarına bakıldığında Orijen mama fiyat aralığı diğer mamalardan çok da farklı değildir. Mamanın pahalı ya da ucuz olarak nitelendirilmesi durumu evcil hayvan sahiplerinin bütçelerine göre değişebilecek göreceli bir kavram olduğu için bu konuda net bir şey söylenemeyecek olsa da Orijen mama fiyat aralığının diğer pek çok mama markası ile benzerlik gösterdiğini ancak Orijen mamanın çok kaliteli bir mama olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle evcil hayvanınızın birtakım özelliklerini de göz önünde bulundurarak Orijen mamayı tercih edebilirsiniz.