arama

Orijen Yavru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Orijen Yavru Kedi Maması

Canlıların yapı fizyolojileri göz önüne alındığında büyüme ve gelişimlerini destekli olarak sağlamaları gerekmektedir. Gelişim evlerini aşamalı olarak atlatan canlılar, belirli dönemlerde belli besin ve sıvı tüketimine ihtiyaç duyarlar. Özellikle sıvı besini olan süt, kedilerin gelişimi için en önemli faktördür. İçeriğindeki kalsiyum, protein ve demir vitamini bileşenlerin yavru kedilerin dış çevreye karşı olan bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Bakteri ve mikroplara karşı savunma duvarı ören kalsiyum içeriği sütün en önemli özelliğidir. Diş minelerinin sertliğini sağlarken, diş tartarları ve ağız sağlığı için etkiliyken, kemiklerin uzaması ve gelişimini sağlar. Yavru kedilerin pati tırnaklarının büyümesi ve uzamasında da etkilidir. Tüketilen karbonhidratlı besinlerin sindirimini sağlarken diyabete yakalanmış kedilerin şeker kalorisini dengeler.

 

Ürün Bilgisi Hakkında ;

 

Yukarıdaki durumları göz önünde bulunduran Orijen markası yavru kediler için sıvı takviyesi olarak süt ve süt ürünlerini kullanmıştır. Mama içeriklerinde süt değeri yüksek tutularak kaliteli protein değeri yakalanmıştır. Özellikle kuru mamaların besin tüketimini sağlarken su yerine süt ilaveli olarak tüketilmesi tavsiye edilmiştir. Yeni doğmuş canlılar için anne sütü önem teşkil etmektedir. Bu nedenle doğal ortamından uzaklaşılmaması için yavru kedilerin süt ihtiyacını karşılamak için taze yeni sağılan sütlerin sterilize edilerek ürün içeriklerine karıştırılmaktadır. Mısırlı besinlerinde mısır gluteni ağırlıklı mamalarda süt dengesi sağlanması için ilave edilen besin bileşenleri vardır. Süt sadece canlıdan alınan değil sütlü sebzelerde vardır. Örneğin; süt mısırının kullanılması yavru kedilerin iştahını artırırken kilo alıp büyümelerini sağlayabilir.

 

Bu durumları göz önüne alan Orijen üreticileri, yavru kedilerin besin zinciri öğelerini sağlam ve savunma duvarı oluşturacak şekilde güvenilir gıda tüketmeleri sağlıklı yaşam sürmeleri demektir. İçeriğindeki balık eti çeşitliliği ile omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile birlikte kalori oranını arttırıp %75lere kadar çıkarmıştır.

 

Yavru kedilerin sindirim sistemini güçlendirmek için, hindiba özü, balık yağı ve taurin kullanılması hücre yeniliğinde de etkili bir hal almıştır. Tüylerin oluşumu ve güçlü deri yapısının oluşması için içeriğindeki kurutulmuş biberiye özü ve nar kurusu besin bileşenleri oluşturur.

 

Orijen Yavru Kedi Maması İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Balık eti, balık yağı, balık unu, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, mısır , mısır unu, mısır gluteni, kurutulmuş nar taneleri, pancar küspesi, öğütülmüş pirinç, öğütülmüş buğday, buğday unu, sütlü mısır, süt ve süt ürünleri, kalsiyum, protein, karbonhidrat, kurutulmuş elma ve kurutulmuş kuşburnu üzümü, vitamin A, vitamin B12, vitamin C, vitamin E vb. sodyum, potasyum, fosfor, fosfat, antioksidanlar, yağlar, kümes hayvanı kanat etleri, havuç, sebze ve meyve lifleri, ham selüloz, rutubet, nem, L-karnitin, L-lizin, magnezyum, manganez, kurutulmuş tatlı portakal, portakal kurusu, ringa balığı, yeşil çay, yonca, kurutulmuş yonca özü vb. gibi besin ve besin ürünleri.

Orijen Yavru Kedi Maması

Yukarıdaki zengin besin bileşikleri mamanın uzun ömürlü olması, taze kalmasını sağlamayı , evcil hayvanların sağlıklı ve dengeli besin zinciri oluşumuna yardımcı olmak, yavru kedilerin omurilik yapısının güçlendirilmesi, bağ dokularının oluşması, oluşan yeni hücrelerin doğru dizilimini sağlamak, yaşına göre ve kilosuna göre ideal olanı yakalayıp dış çevredeki mikrop ve bakterilere karşı savunma mekanizmasını güçlü tutup antikorları güçlendirmek. Antioksidanlarla deri esnekliğini sağlayıp tüy köklerinin sağlamlığını, tüy dökümünün önüne geçilmesinde etkin rol oynamıştır. Omega 3 ve omega 6 ile yavru kedilerin ağız sağlığı ve güçlü çene yapısı ile besin çiğneme oranını hızlı hale getirmek. Sütlü sebze besinleriyle süt ihtiyacını mama değeriyle karşılar.