arama

PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli

Kedi bakımı konuları arasında en önemlisi mama seçimdir. Her kedi sahibi insan, kedisinin uzun yıllar sağlıklı yaşamasını arzu eder ve bunun için emek verir. Bir kedinin uzun yıllar sağlıklı yaşaması aslında doğru bir mama seçimi ile mümkündür. Kedi sahibi olan insanlar doğru mama seçimi konusunda bazen kararsız kalabiliyorlar. Doğru mama seçimi aslında zor bir konu değildir. Kedinizle ile ilgili bilmeniz gereken 4 ana konu vardır. Bu 4 ana konu sizi doğru mamaya yöneltecektir. Kediniz ile ilgili olan şu 4 ana konuyu bilmeniz gerekmektedir:

 

1) Kedinizin Yaşı

 

İlk olarak kedinizin yaşını bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek en önemli konulardan bir tanesidir. Yavru bir kediye mi yoksa yetişkin bit kediye mi sahip olduğunuz bu noktada çok büyük önem taşır. Yavru bir kediye sahip olan insanlar mamaların üzerinde “Junior’’ ibaresinin bulunduğu mamaları kedileri için tercih etmelidir. Yetişkin kedi sahip olan insanlar ise mamanın üzerinde “Adult’’ ibarelerinin bulunduğu mamaları kedilerine tercih etmelidirler. Bu mamalar yağ ve protein bakımından birbirinden ayrılır. Bu nedenle kediniz açısından doğru bir mama tercihi için ilk olarak kedinizin yavru mu yoksa yetişkin mi olduğunu bilmeniz doğru olacaktır.

 

2) Kedinizin Kilosu

 

Kedinizin kilosu bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek bir başka önemli konu olarak dikkat çekmektedir. Hareketsiz ve aynı zamanda kilolu bir kediye sahipseniz bu tür kediler için özel olarak üretilmiş mamaları kediniz için tercih edebilirsiniz. Bu mamalar diğer yetişkin mamalara oranla kalorisi daha düşük mamalardır. Bu mamaların içerisinde bulunan yağ ve lif oranı diğer yetişkin mamalara oranla daha farklıdır. Bu nedenle kilolu ve hareketsiz bir kediye sahipseniz kedinize bu tür özel mamaları tercih etmeniz doğru olacaktır.

 

3) Kedinizin Cinsiyeti ve Kısırlık Durumu

 

Kedinizin cinsiyetini ve kısırlık durumunu bilmeniz sizi doğru bir mamaya yöneltecek bir başka önemli konu olarak dikkat çekmektedir.

Kısırlaştırılmış olan kediler kilo almaya daha müsait bir yapıda olabildiğinden bu tür kediler için özel olarak üretilmiş mamaları tercih etmeniz kediniz için daha doğru olacaktır. Bu tür özel mamalar kedinizin fazla kilo almasını engelleyici bir içerikte olup kediniz için daha uygundur.

 

4) Kedinizin Cinsi

 

Kedinizin cinsini bilmeniz aslında kedinizin tüy uzunluğunu bilmeniz açısından mühim bir konudur. Tüyü uzun olan kediler bazı durumlarda farkında olmadan bu tüy yumaklarını yutabilmektedirler. Tüy yumağını yutan kedilerde sindirim sistemi problemleri yaşanabildiğinden bu tür uzun tüylü kediler için içeriğinde malt olan mamaları tercih etmeniz kedinizin sağlığı açısından önemlidir.

PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli

Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kedinizin sağlığını koruyacak lezzetli bir mama ile beslenmesini arzu ediyorsanız; “PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli’’ tam da arzu ettiğiniz mama. PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli, yetişkin kediler için üretilmiş tam gıda özelliğine sahiptir. PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli, kedinizin severek yiyeceği bir yaş mamadır. İçerisinde bulunan kaliteli malzemelerle kedinize lezzetli bir mama sunan PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli, aynı zamanda kedinizin sağlığını da ön planda tutmaktadır. Son kullanma tarihine kadar taptaze kalabilen PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekli, son güne kadar kedinize sağlıklı ve leziz bir mama imkanı sunar. Yetişkin bir kediye sahipseniz ve kediniz için doğru mamayı seçme konusunda kararsız kalıyorsanız artık kararsız kalmayın. Yetişkin kediniz için PLAISIR Yetişkin Ezme Kedi Konservesi Biftekliyi tercih ederek siz de kedinize doğru bir mama seçmiş olursunuz.