arama

PreVital Jöleli Tavşan Tavuk Havuçlu Kedi Konservesi

 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

PreVital Jöleli Tavşan Tavuk Havuçlu Kedi Konservesi

İçerisinde bulunan vitaminli kompleks bileşikler ile kedi mamaları arasında kalitesi ile öne çıkan PreVital jöleli tavşan tavuk havuçlu kedi konservesi, kediler için güçlü bir besin kaynağı sunup, kedilerin doğasına ve damak tadına uygunluğu ile öne çıkmaktadır. Sürekli hareket halinde olan ve aktif bir şekilde yaşam süren kediler için gerekli olan besin ve enerji ihtiyacını rahatlıkla sağlar. Konservenin içeriğinde bulunan zengin mineral ve vitaminler ile kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olur.

 

PreVital Jöleli Tavşan Tavuk Havuçlu Kedi Konservesinin İçeriğinde Hangi Besinler Bulunmaktadır?

 

Mineral ve vitamin yönünden zengin olması sebebi ile kediler için güçlü bir besin kaynağı olan Prevital jöleli tavşan tavuk havuçlu kedi konservesi, içerisinde et ve et türevlerini barındırmaktadır. %4 oranında sığır eti, %4 oranında karaciğer barındıran konserve mama ayrıca tahıllar, balıketi ve balıketi türevleri, bitkisel özlü proteinler, mineraller ve bitkisel yapılı çeşitli şekerleri içermektedir.

 

Prevital jöleli tavşan tavuk havuçlu kedi konservesinin içeriğinde ayrıca analitik bileşikler ve vitaminsel katkı maddeleri bulunmaktadır.

 

Konservenin içeriğinde bulunan analitik bileşenler;

 

%80 oranında nem, %7,5 oranında ham protein, %4,5 yağ, %2,5 ham kül, %0,5 ham lifler analitik bileşenler olarak konservenin içeriğinde bulunmaktadır.

 

Konservenin içeriğinde bulunan vitaminsel katkı maddeleri ise;

 

1100 IU A vitamini, 140 IU D3 vitamini, 15 mg E vitamini, 10 mg çinko, 2,5 mg manganez ve 450 mg Taurin vitaminsel katkı maddesi olarak konservenin içeriğinde bulunmaktadır.

 

PreVital Jöleli Tavşan Tavuk Havuçlu Kedi Konservesini Kullanan Kediler İçin Beslenme Şekli Nasıl Olmalıdır?

 

Prevital jöleli tavşan tavuk havuçlu kedi konservesini kullanacak olan 3 ile 5 kg arasındaki yetişkin kediler, gün içerisinde 1 kutu konserve ile gerekli olan besin ve enerji ihtiyaçlarını karşılar. Konservenin kedilere servis edilmeden önce oda sıcaklığında bulunması oldukça önemlidir. Konserve içerisinde kalan yiyecekler ise buzdolabında saklanmalıdır.

 

Diğer ProVital Marka Kedi Mamaları Nelerdir?

 

İçeriğinde barındırmış olduğu vitaminli kompleks bileşikler ile kediler için zengin mineralli ve vitaminli bir besin kaynağı olan ProVital marka diğer kedi mamaları şu şekildedir;

PreVital Jöleli Tavşan Tavuk Havuçlu Kedi Konservesi

 • Prevital jöleli tavşan etli kedi konserve maması,
 • Prevital tavuk ve dana etli konserve kedi maması,
 • Prevital parça sığır etli jöleli kedi maması,
 • Prevital with veal parça dana etli yetişkin kedi konserve mama,
 • prevital sterile parça tavuk etli kısırlaştırılmış kedi konservesi,
 • Prevital parça etli somon ve ala balıklı kedi konserve mama,
 • Prevital parça tavşan ve hindi etli jöleli kedi konserve mama,
 • Prevital parça tavuk etli yetişkin kedi konserve mama,
 • Prevital sığır ve tavşan etli konserve kedi maması,
 • Prevital parça etli biftek ve ciğerli kedi konserve mama,
 • Prevital dana etli kedi konserve mama.

 

 

 

 

 

Yavru ve Yetişkin Kediler İştahlarına ve Karakterlerine Göre Kaç Şekilde Beslenmektedirler?

 

Yavru ve yetişkin olmak üzere sınıflandırılan kediler, iştah ve karakteristik özelliklerine göre 3 şekilde beslenmektedirler. Bu beslenme şekilleri;

 

 • Serbest miktar,
 • Miktarı belirlenmiş beslenme,
 • Günlük beslenme.

 

            Serbest Miktar: Bazı kediler, iştahlarına göre gün içerisinde azar azar yemek yemektedirler. Serbest miktardaki kedilerin beslenme şekli, gün içerisinde azar azar ama sık sık yemek yemek olacaktır.

 

            Miktarı Belirlenmiş Beslenme: Eğer birden fazla kediye sahipseniz, bu yöntemi uygulamanız hem kedileriniz için hem de sizin için uygun olacaktır. Çünkü rekabet içerisinde olan kedilerinizden hızlı ve dominant olanı hepsinden önce gidip yemek yiyecek ve daha fazla miktarda karnını doyuracaktır. Kedi mamalarını uygun bir şekilde 2’ye bölerek bu işi halledebilirsiniz.

 

Günlük Beslenme: Sağlıklı kedilerin gün içerisinde kilo başına 80 kalori besin almaların gerekmektedir. Bu durumu da profesyonel olarak hazırlanmış ve bütün besine değerlerini içeren mamaları kullanarak kedilerinize sağlıklı bir beslenme şekli sunabilirsiniz.