arama

Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi

Kedi beslenmesi kedi sahiplerinin bildiği gibi önemli bir konudur. Her mama alınıp kedinin önüne konamaz. Mamanın öncelikle kedi için uygun besinler içermesi gerekir. Alınan mamanın markanın kaliteli bir marka olması gerekir. Kedinizin ihtiyacı olan yüksek besin değerlerine sahip içeriklerin kullanılması ve mamanın içinde bolca protein, mineral, vitamin ve kalsiyum olması gerekir. Bunları karşılamayan her kedi maması kedinize sadece zarar verecek türde mamalardır. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekilir. Şimdi dünyaca ünlü bir marka olan ve Türkiye’de en çok kullanılan, en çok önerilenler arasında olan bir Proplan ürünü olan Pro Plan gourmet gold ciğerli tavşanlı kedi konservesi hakkında bilgi vereceğiz. İçeriğinde ne var? Besinler yeterli mi? Kedinizin ihtiyacı olan değerleri karşılıyor mu? Üretim süreci nasıl işleniyor? Bu ve bu tür sorulara bakacağız.

 

Pro Plan gourmet gold ciğerli tavşanlı kedi konservesinin içeriğine bakacak olursak içinde: Su, et ve et türevleri ( %4 ciğer , % 4 tavşan eti), mısır nişastası, balık ve balık türevleri, mineral ve vitaminler bulunmaktadır. Et içeriği olarak gayet iyi bir seçim yapılmış. Öncelikle et’in kediler için yüksek protein içerdiği için alınması gerektiğini belirtelim. Et olarak ciğer, tavşan ve balık seçilmiş. Balık eti içinde Omega 3 ve Omega 6 bulunduran bir besindir. Protein ve kalsiyum bakımından da iyidir. Omega 3 ve Omega 6 kedilerin bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, göz ve beyin gelişimine katkı sağlar, parlak ve sağlıklı bir tüy ve deri gelişimi içinde gereklidir. Omega içeriği sayesinde kedinizin hastalıklara yakalanma riski azalacaktır. Üstelik iyileşme hızı da bu sayede artmaktadır. Ayrıca kalsiyum da bulunduran balık bu sayede dada sağlıklı kemik ve dişlere kavuşacaktır. Kedilerin eklem ağrıları çekmemesi için önerilir.

 

Diğer et ürünlerine bakıldığında protein bakımından yeterince iyi olduğu görülür. Mamanın protein miktarı %10 olarak belirtilmiş. Normal bir kedi mamasında olması gereken protein miktarı %7,5 ile 12 arasında olması gerektiği düşünülürse gayet iyi bir orandır. Peki, protein kedi beslenmesinde neden gereklidir? Öncelikle proteinin onarıcı ve düzenleyici işlevleri vardır. Yaraların daha erken iyileşmesini, bağışıklık sisteminin güçlenmesini, vücudun daha iyi durumda olmasını sağlar. Enerji verici görevi vardır. Vücudu korur ve daha iyi bir şekilde işlemesinde rol oynar.

 

Mineral ve vitaminler ise vücudun olmazları arasındadır. Eksikliğinde beden işlevlerini tam olarak yerine getiremez. Örneğin vitaminlere bakıldığında D3 ve E vitamini görürüz. Bunlar sağlıklı bir kemik ve göz için gerekli olan içeriklerdir. Mineraller ise vücuda dayanıklılık verir. Daha dirençli olmasını sağlar. Bu yüzden bolca bulunması gerekir.

 

Pro Plan gourmet gold ciğerli tavşanlı kedi konservesi ayrıca sağlıklı bir sindirim sistemi için gerekli olan içeriklere de sahiptir ( selüloz gibi ). Sağlıklı bir kalp, göz ve damarlar için ise kullanılması gereken Taurin içeriği de mamada bulmak mümkündür. Yağ miktarı bir kedi için %3,7 ile 7,0 arasında olması gerekir. Yağ kedinin günlük enerjisi için gereklidir ve kullanılmazsa vücut daha pasif hale gelir. Pro Plan gourmet gold ciğerli tavşanlı kedi konservesi de bu miktara uygun olarak hazırlanmış bir mamadır.

 

Mamanın bu özellikleri göz önüne alındığında kedinizin özellikle hastalıklara karşı koruma amaçlı yapıldığı ve bağışıklık sistemini korumak için özel olarak hazırlandığı görülebilmektedir. Sağlık bir sindirim sistemi, iyi ve sağlıklı bir iskelet sistemi, sağlıklı kalp, damar, beyin ve göz, sağlıklı parlak tüyler, sağlıklı bir deri oluşması için önemli bir mamadır.

Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi

Yapılışına bakacak olursak: Proplan her zaman en kaliteli besinler kullandığı ve bu besinleri kullanmadan önce detaylı olarak kontrol edildiği göz önüne alınırsa güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca üretilme süreçlerinde uzmanlar tarafından sıkça kontrol edilmesi gibi bir felsefesi vardır Proplan’ın. İthal bir üründür ve Nestle Purina tarafından yönetilir. Yani sonuç olarak güven içinde kedinize güvenler verebileceğiniz bir mamadır.