arama

Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi

Pro Plan markasının en çok sevilen ürünlerinden olan konserve mamaların bir çok farklı çeşidi vardır. Bu çeşitler sayesinde kedilerin her türlü tat konusunda beslenme alışkanlığı kazanmaları sağlanmaktadır. Protein açısından çok zengin olmasa da, konserve mamalar özel soslar ile kedilerin en çok sevdiği mama çeşitleri arasında olmuştur.

 

Kedilerin beslenmelerinde kullanılan yiyecekler ev yemekleri olmamalıdır. Çünkü kedilerin protein bakımından zengin olan besinlerle beslenmesi gerekmektedir. Aksi halde kediye zararı olabilir. Mesela yaş üzüm kedilerin midelerine çok zarar verdiğinden ani ölümlere neden olabilir. Haşlanmış et ve ciğer verebilirsiniz, kediler bu ürünleri çok severler. Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi de verebileceğiniz mamalar arasındadır. Ancak bu tür yaş mamaları ödül maması olarak verebilirsiniz.

 

Kediler balık, tavuk, ciğer, tavşan ve av hayvanları ile beslenirler ve bu mamaların protein oranlarının yüksek, tahıl oranı düşük olmalıdır. Aksi halde hiç bir besleyici değeri olmayan besinler vermiş olursunuz.

 

 Kedilerin Bakımı

 

Kediler en kolay bakılan hayvanlar arasındadır. Kedinin en çok sevdiği aktivite tembelce uyumak ve yatmaktır. Bu yüzden uyumadığı zamanlarda iyi bir beslenme, biraz sevgi gösterisi yeterli olacaktır.

 

Evde oynayabileceği bir arkadaşı varsa, bu durum daha da iyidir çünkü iki kedinin karşılıklı tembelce yayılması ve gözlerini size dikerek bakmaları kaçınılmazdır. Kedilerin göz temasları gerçekten de eğlencelidir. Göz göze geldiğinizde bazı kediler gülümsemenizin manasını kavrayıp, yanınıza gelebilirler. Ya da bilgisayarda çalışırken, gelip klavyenizin tam ortasına umursamaz bir şekilde oturabilirler. Kedileri izlemek gerçekten insan psikolojisini olumlu yönde etkiler.

 

Yalnız olmadığını bilmek ve sürekli bir canlının gözünüzün içine bakması oldukça keyiflidir. Tabi eli ağır olan kediler, şakayla karışık sizi tırmalayabilirler. Bu durumlardaki kaza risklerini göze almanız gerekir.

 

Kedilerin beslenmesi günde iki porsiyon olarak ayarlanır. Sabah ve akşam düzenli olarak beslenen kediler, günde bir kez dışkı yaparlar. Dışkı da herhangi bir kan olması kedinin mamayı sindirememesine neden olabilir. Bu yüzden dikkatli bir mama seçimi önemlidir.

 

Kedi Irkları

Dünyada en çok beslenen ve üreyen hayvan cinsi kedilerdir. 70’den fazla kedi ırkı olduğu düşünülmektedir ve bu sayı bazı türlerin tescillenmesi ile inmiştir. Yapılan bir araştırma ile evcil kedilerin MÖ 8000 yılında ortaya çıktığı ve Afrika yaban kedisinden üretildiği açıklanmıştır.

 

İnsanların olduğu her yerde kediler vardır. Çoğu yabani gibi görünse de, insana alışan kediler zararsız bir şekilde ortak yaşantılarını sürdürmektedir. Kedilerin bakımı oldukça kolaydır. Çünkü temiz hayvanlardır. Her zaman temiz olan bir kum bulundurulursa kediler bu alana tuvaletlerini yapar ve temiz bir şekilde kapatırlar.Ama kumları temiz değilse, başka alanlara da pisleyebilirler.

 

Bazı kediler tuvalet ihtiyacı için dışarı çıkıp geri gelmektedir. Ama bu biraz risklidir. Çünkü eve alışmış olan kedi, kazalar sonucu yaşamını yitirebilir ya da kısırlaştırılmamış bir hamile kediniz olabilir. Bu durumların önüne geçmek için çoğu kişi kedisini kısırlaştırır. Özellikle erkek kediler kısırlaştırılmadıklarında çok ağır bir idrar kokusu yayarlar. Kısırlaştırma ameliyatı bu kokuyu engeller.

 

Kedilerin bakımı için tüylerin ara sıra taranması yeterli gelecektir. Çünkü kendiler kendilerini temizlerler ve her zaman temiz olabilirler. Zaten çoğu kedi, banyo yapmayı sevmez ve ciddi bir şekilde kaçınır. Sinirlendiklerinde minyatür bir kaplana dönüşen kediler, ciddi derece ısırabilir ve tırmalayabilirler. Özellikle sokağa kedilerin yakalanmaya çalışılırken ya da çiftleşecek bir eş bulduklarında alandan uzaklaştırılmak istendiklerinde ciddi derece sinirlenip, sahiplerine saldırmaları görülmektedir.

Pro Plan Gourmet Gold Ciğerli Tavşanlı Kedi Konservesi

Kedi sonuçta bir hayvandır ve çok ciddi zarar verecek hareketlerden kaçınmak ve hayvanı özgür bırakmak gerekmektedir.