arama

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

En zararsız canlılar için en güvenilir ve en sağlıklı mamayı seçmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Bu yazıyı okuduktan sonra kedi mamaları ve beslenmesiyle ilgili pek çok güvenilir bilgiye sahip olacaksınız. Evinizde kedi besliyorsanız, bu yazıyı okumadan onun için mama seçimi yapmayın. İnternet üzerinden bulabileceğiniz pek çok bilginin aksine, bu yazıdaki bilgiler oldukça güvenilir ve doğrudur. Bir kedi sahibinin tecrübelerine ihtiyaç duyuyorsanız, hiç düşünmeden bu yazıdakileri uygulamaya başlamalısınız. Sizin için hazırladığımız bu yazıda, en çok merak edilenlere cevap aradık. Bulduğumuz cevaplar sayesinde doğru yöntemle sağlıklı şekilde kedinizin bakımını sağlayacaksınız.

 

Evimde kedi besliyorum. Kedim yaklaşık 1 yaşında birkaç gün önce kısırlaştırma operasyonu geçirdi. Şu anda yemek yemiyor. Ne yapmalıyım?

 

Kedinizin kısırlaştırma operasyonu geçirmesi halinde, artık yavru olmadığını kabul etmek gerekiyor. Yaşı ve geçirdiği bu operasyon nedeniyle kedinizin yemesi gereken mamada değişiklik yapmalısınız. Yetişkin ve kısırlaştırılmış kediler için özel olarak imal edilmiş olan aşırı kilo almayı engelleyen mamalar, kısırlaştırılmış kediler için idealdir. Kedinizin artık, eskisi gibi yemek yememesi gerekiyor. Aksi halde, aşırı şekilde kilo alması oldukça muhtemeldir. Çok kilo alan kedilerde, tıpkı insanlardaki gibi bazı sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Kalp damar rahatsızlıkları, sindirim ve bağışıklık sistemlerindeki bazı rahatsızlıklar aşırı kilolu kedilerin yakalanması muhtemel olan hastalıklardan birkaç tanesidir. Bu durumda, uzman bir veterinere başvurmalı ve size verdiği diyet listesini uygulamalısınız. Böylece bu tür rahatsızlıkları kedinizin yaşama olasılığını yok etmeseniz bile önemli ölçüde azaltmış olursunuz.

 

 

Kedime Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi veriyorum. Miktarını nasıl doğru ayarlarım? Bu mama kedimin sağlığı açısından yararlı mıdır?

 

Pro plan markasının ürettiği kedi ya da köpek mamaları pek çok uzman veteriner hekim tarafından tavsiye edilmektedir. Bu da markanın güvenilir ve kaliteli olduğunu göstermektedir. Bu mama, konserve şeklinde üretimi yapılan ve yaş mama olarak nitelendirilebilecek bir kedi mamasıdır. Yaş mama kedilere kuru mamanın yanında ek besin takviyesi olarak ya da ana besin olarak verilebilir.

Uzmanlar tarafından önerilen şekilde kedinizi beslemek istiyorsanız, kuru mamanın yanında ek besin olarak yaş mama da verebilirsiniz. Ancak, yaş mamayla beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Yaş mama, nemli ya da sıcak yerlerde tutulmamalıdır. Ayrıca, paketi açılmış olan bir yaş mamanın en geç 3 günde tüketilmesi gerekir. Mamaların ambalajlarında bu bilgiler yer almaktadır. Bunları dikkatli bir biçimde okumalısınız. Yaş mama kedinize her gün verilmemelidir. Haftada bir kez verilen yaş mama kedinizin besin ve enerji ihtiyacını karşılayacaktır. Fazlası ise, kedinizin sağlığında çeşitli sorunlar oluşmasına neden olabilir.

 

Kedimin yediği mamanın tadına baktım. Oldukça kötü bir tadı vardı. Kedim bunu sevmiyor olabilir mi?

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

Bu nedenle, kediniz mamasını yediğinde sizin aldığınız gibi bir tat almayacaktır. Ayrıca, kedinizin mamasını beğenmemesi olası olsa da bunu anlamamanız mümkün değildir. Sürekli yanından koklayarak geçtiği mamasından, birkaç saattir hiçbir şey yememiş olmasına rağmen hiç yemiyorsa büyük ihtimalle mamasının tadını sevmemiştir. Bu durumda, yapmanız gereken mamasını değiştirmek olacaktır. Kedinize her zaman verdiğiniz markaya ait mamayı almaya devam edebilirsiniz, ancak mamanın içeriğinin farklı olduğuna emin olmalısınız. Örneğin, kedinize tavuklu mama aldınız ve bunu yemek istemediğini açıkça belli ettiyse, bu sefer sebzeli ya da tavşan etli mamadan alın.