arama

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

Evinizde tek başınıza yaşıyor ve çok yalnız olduğunuzu düşünerek üzülüyorsanız, size vereceğimiz tavsiyeye kulak verin ve sizinle evinizi ve zamanınızı paylaşacak bir hayvan dost edinin. Kedi ya da köpek evde geçirdiğiniz yalnız ve mutsuz zamanlarınızın azalmasını sağlayacaktır. Yalnızca kendiniz için değil, alacağınız evcil hayvan için de oldukça olumlu olacak bu değişiklik sayesinde daha huzurlu bir hayat sizi bekliyor. Bu öneriyi dikkate almanız ve bir kedi ya da köpek sahibi olmanız halinde, bakım ve beslenme gibi konularda bilgi sahibi olmalısınız. Bu bilgileri kedi ya da köpeğin sizinle yaşamaya başlamasından önce edinmek de sizin açınızdan oldukça yararlı olacaktır. Kedi ya da köpeklerin nasıl beslendiğini ya da bakımlarının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Hayvan sahipleri tarafından sıklıkla merak edilen ve sorulan sorulardan ve sorular için verilmiş güvenilir ve doğru cevaplardan derlediğimiz bu yazımızı okuduktan sonra, kedi ya da köpek beslemek için hazır olacaksınız.

 

Evimi benimle paylaşan kedime hemen her gün yaş mama veriyorum. Kedimin sağlığı için bu iyi bir şey mi?

 

Kediler iki tür mamayla beslenmelidir. Kuru ve yaş mama. Bunun dışında kedilere verilecek herhangi bir yiyecek sağlıkları açısından bir tehdit oluşturabilir. Bu nedenle, artık yemeklerin ya da peynir gibi diğer besinler kediniz tarafından tüketilmemelidir. Kuru mamayı ya da yaş mamayı kediniz için besin takviyesi olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda ek olarak verdiğiniz mamanın miktarını doğru biçimde ayarlamanız önem taşır. Her gün yaş mama yiyen bir kediye kuru mama takviyesi haftada en fazla bir kez yapılmalıdır. Aynı zamanda, yaş mama açılmasından itibaren en geç 3 gün içinde tüketilmelidir. Bunun yanında, sıcak ya da nemli yerlerde yaş mama bulundurulmamalıdır. Aksi halde, yaş mamanın bozulması söz konusu olacaktır. Bu bozuk mamayı yiyen kedinizin sindirim ve bağışıklık sisteminde bir takım sorunlar olma olasılığı gündeme gelecektir.

 

Kedim için en doğru konserve mama hangisidir? Yavru kedimi nasıl beslemeliyim?

 

Kedinizin sağlıklı ve kaliteli bir hayat yaşamasını istiyorsanız, yediklerine dikkat etmelisiniz. Onu kaliteli ve güvenilir mamalarla beslediğinizden ve her gün tükettiği mama miktarının aşırı olmadığından emin olmalısınız. Kedinizin yavru ya da yetişkin olması yediği mamanın değişmesine sebep olacaktır.

 

Yetişkin ve kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilen mamalarda, aşırı kilo almayı engelleyen içerik bulunur. Kısırlaştırılan kediler kilo almaya yavru kedilere oranla çok daha meyillidir. Kilo almak tıpkı insanlarda olduğu gibi kedilerde de sağlıklı bir hayatın olmazsa olmazlarındandır. Yavru kediler ise kalsiyum ve fosfor açısından zengin içeriklere sahip olan mamalarla beslenmelidir. Böylece, gelişimleri sağlıklı ve sürekli olacaktır. Yapacağınız araştırmalar sonucunda en sağlıklı ve güvenilir bilgiyi uzman veteriner hekimden edinebilirsiniz. Pek çok veteriner hekim tarafından tavsiye edilen Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi kediniz için sağlıklı ve güvenilir bir mama seçimi olacaktır. Ancak, kedinizin mamanın tadını beğenmeme olasılığı da bulunmaktadır. Bu olasılık önceden veteriner hekim tarafından da bilinemeyeceğinden, mamanın sevilip sevilmediğine karar vermeniz mümkün olmayacaktır.

Pro Plan Gourmet Gold Okyanus Balığı ve Sebzeli Kedi Konservesi

Bu halde, mamasını değiştirmeniz gerekecektir. Aynı zamanda, kuru mamanın aşırı miktarda bir kaba konması halinde günler geçtikçe mamanın kediniz için daha lezzetli hale gelmesini sağlayan kokusu kaybolacaktır. Bu durumda kediniz her geçen gün mamasından daha az yeme eğilimi gösterebilir. Bunun için mama kabını çok miktarda mamayla doldurmamaya özen göstermelisiniz.