arama

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Sığır Etli Kedi Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Sığır Etli Kedi Konserve Maması

 

Evinizde sizinle yalnızlığınızı paylaşan, size hayatınızda yeni bir soluk getiren, evinize şirinliğiyle neşe katan bir kedi besliyorsanız, kedinizle ilgili tüm detayları bilmeniz gerekiyor. Kedinizin nelerden hoşlandığını, neleri sevmediğini, ne zaman acıktığını, acıktığında en fazla hangi tür mama yemeyi sevdiğini, ne zaman sinirlendiğini, ne zaman mutsuz olduğunu bilmelisiniz. Kısacası, kedinizi tanımanız gerekiyor. Tıpkı insanlar gibi, kedilerin de hoşlanmadıkları bir takım yiyecekler vardır. Her kedinin ayrı karakter özellikleri bulunur. Bazı kediler her tür mamayı yerken, bazı kediler daha zor beğenmektedirler. Bazı kediler belli oyuncaklarla oynamazken, bazıları oyuncaklar açısından çok da seçici değildir.

 

Kedinizin farklı özelliklerini öğrenmeniz halinde onun için daha güzel bir hayat sunmanız daha mümkün hale gelecektir. Kedi ya da köpek beslerken dikkat edilmesi gereken önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Bir kedi sahibi olmanın en önemli noktası, kedinizi beslemektir. Doğru mamayı almak oldukça kısa sürse de, hangi mamayı alacağınıza karar vermek için uzun bir vakit ayırmalısınız. Kedinizin beslenmesi onun hem beden hem de ruh sağlığını oldukça etkileyecektir. Kötü beslenen kedilerde, oyun oynamak için fazla enerji olmadığını fark edersiniz.

 

Bu kediler, yeterince enerji sahibi değildir. Kedinizin bu tür tutumlarını gözlemliyorsanız ve psikolojisini derinden sarsacak kötü bir olay yaşamamışsa, kedinizin mamasını değiştirmeyi düşünmelisiniz. Kedinizin yediği mama, sindirim siteminden bağışıklığına, midesinden, idrar yollarına kadar herhangi bir bölgede sağlık sorunlarına yol açabilir. Bunların yaşanması kedinizin olduğu kadar sizin de ruh halinizi etkileyecektir. Tüm bunların yaşanmaması için, kediniz için en güvenilir ve kaliteli mamayı seçmeniz gerekiyor. Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Sığır Etli Kedi Konserve Maması kedinizin her gün tükettiği kuru mamanın yanında ek besin olarak kedinize verebileceğiniz güvenilir ve kaliteli bir yaş mamadır.

 

Genellikle iki ya da üç öğünlük porsiyonlar halinde satılan bu mamaları, bütçenizi zorlamayacaksa ana besin halinde de kedinize verebilirsiniz. Bu durumda arada bir kuru mama verebilirsiniz. Kediler yaş mamayı oldukça sevmektedir. Arada bir yaş mama veriyorsanız, kedinizi eğitmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Kediniz söylediğiniz bir şeyi yaptığı da, mutlu olduğunuzu ona göstererek her seferinde biraz yaş mama vermeniz halinde, bir süre sonra o davranışı yalnızca yaş mama yemek için yapmaya başlayacaktır.

 

Böylece kalite ve sağlıktan ödün vermeden kedinizin eğitimini de sağlamış olacaksınız. Piyasada bulunan pek çok mamaya itibar etmemelisiniz. Daha önce adını hiç duymadığınız, oldukça göz alıcı ambalajlara sahip kedi mamaları size güvenilir gelebilir. Ancak, hiç kimse tarafından tavsiye edilmemiş mamalardan uzak durmalısınız. İnternet üzerinde, hayvanseverler ve hayvan sahipleri pek çok farklı mama markasıyla ilgili yorumlarını her gün okurlarla paylaşmaktadır. Bu tecrübelerden yararlanabilirsiniz. Ancak, en doğrusu uzman bir veteriner hekimden destek almak olacaktır. Pro Plan Gourmet yaş mama, pek çok veteriner tarafından önerilmektedir. Dünya üzerinde oldukça fazla kedi bu mamayı tüketmektedir. Kedinizin mamasını değiştirmenizin hemen ardından, kedinizin mamayı koklayıp yememesi, yedikten sonra kusması ya da ishal olması gibi beklenmeyen etkilerle karşılaştığınızda, kedinizin mamasını tekrar değiştirmeden önce mutlaka bir veteriner hekime başvurmalısınız. Veteriner hekimin tavsiyelerine göre hareket etmelisiniz.

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Unutmayın ki, veteriner hekim sürekli kedinizin yanında olamayacaktır. Bu nedenle, kedinizin neye ihtiyacı olduğunu bilmeli ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik adımlar atmalısınız.