arama

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi almak isteyenler için bu mamanın kediniz için uygun olup olmadığını anlamak için mamanın içeriğine bakılması gerekir. Mama yüksek besin değerlerine sahip besinlerle yapılmalı ve bol protein, kalsiyum, vitamin ve diğer mineralleri içeriyor olmalıdır. Bu yüzden dünyada ve Türkiye’de çok önerilen bir marka olan Problan marka bir kedi maması olan ve Nestle purinanın 80 yıldan uzun tecrübesiyle hazırladığı bu ithal mama nasıldır bakalım.

 

Peki, bir kedi mamasında neler olması gerekir? Öncelikle %7,5 ile 12 arasında protein miktarına sahip olması gerekir. Bunun nedeni proteinin kediler için onarıcı ve yapılandırıcı özellik taşımasıdır. Protein yaraların daha erken iyileşmesini ve kedilerin daha geç hasta olmasını sağlar. Bir enerji kaynağı olmasından dolayı kediniz enerjik bir yapıya sahip olacaktır. Vücudu düzenleyen, onaran protein muhakkak alınması gereken bir içeriktir. Kedilerin daha sağlıklı, daha iyi bir bağışıklık sisteminin olmasında rol oynayan protein et ve bitkisel ürünlerde bolca mevcuttur. Bu yüzden alacağınız mamada: et, sakatat, balık, süt ürünleri, tahıl ürünleri, sebzeler ve soya fasulyesinde olmasına dikkat edin.

 

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesinin içeriğindeki protein miktarına bakıldığında %10 civarlarında olduğu görülür. Bu çok iyi bir orandır. Bu yüzden kedinizin ihtiyacı olan protein miktarı karşılanmış olur. Daha sağlıklı, hastalıklara karşı daha dirençli, daha enerjik, daha çabuk iyileşen bir kediye sahip olacaksınız.

 

Diğer önemli bir içerik yağ ise oran olarak yeterli miktarda olması gerekir. Yağın faydalarını sayacak olursak. Beyin gelişimine katsı vardır. Akciğerlerin düzgün çalışmasını sağlar. Bağışıklık sistemi için önemlidir. Enerji verir. Hatta enerji bakından en iyi içerik olduğunu söyleyebiliriz. Fakat elbette tüm bu yararlarına rağmen çok fazla alınmaması gerekir. Bir kedi mamasında en önemli iki içerik protein ve yağdır. Bu yüzden her kedi mamasında yeteri miktarda olması gerekir. Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesine baktığımızda yağ miktarının yeterince var olduğunu görürüz. Bu yüzden kullanılmasında bir sakınca yoktur.

 

Diğer önemli içerikler ise vitaminler ve minerallerdir. Vitaminler vücut fonksiyonlarının iyi ve düzgün çalışmasını sağlar. Eksikliğinde ise vücut yeterince gelişemez ve bazı fonksiyonları yerine getirirken zorlanır.

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesinde C, D ve E vitamini bulunur. Bu vitaminlerden C vitamini diş etleri için, iyi bir bağışıklık sistemi için, yaraların iyileşmesi için görevler alır. D vitamini sağlıklı kemik ve eklemler için gereklidir. E vitamini ise başta kalp olmak üzere beyin ve damar sağlığı için gereklidir. Bu yüzden Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesini vitamin açısından gayet iyidir. Mineraller ise diğer içerikler kadar önemli olmasa da alınması gereken bir içeriktir. Faydalar ise: vücudu korumak ve güçlendirmektir. Kalsiyum da bunlardan biridir. Kalsiyum özellikle kemik ve eklemlerin gelişimi için önemlidir. Kedinizin sağlıklı bir iskelet sistemi için gereklidir. Bu içerik gelişim için önemlidir. İçeriğinde besin olarak ayrıca tavuk eti, tahıllar ve balık kullanılmıştır.

Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesi

Sonuç olarak Pro Plan Gourmet Gold Parça Etli Soslu Tavuklu Ciğerli Kedi Konservesinin içeriğindeki besinler yüksek değerler sahip besinlerdir ve kullanılması gayet uygundur. Ayrıca mamanın bir süper Premium kedi maması olması ve uzmanlar tarafından kontrol edilip, kaliteli olduğu onaylanması da önemli bir konudur. Proplan kedi mamaları ayrıca mama yapımında kaliteli malzemeler kullanmak için besinlerini testlere tabi tutar. Bünyesinde çalışan kişiler ise kedi beslenmesinden anlayan veteriner, gıda uzmanı, besin uzmanı, hekim gibi uzman kişilerdir. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kedinize verebilirsiniz.