arama

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Tavuklu Yaş Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Tavuklu Yaş Kedi Maması

Pro Plan gourmet perle ızgara tavuklu yaş kedi maması yetişkin kediler için Nestle Purinanın bir markası olan ve bir süper Premium maması olan Proplan tarafından hazırlanmış bir mamadır. Kalite kontrolü yapılıp onaylanmış ve süper Premium maması unvanını almıştır. Peki, bu mamanın özellikleri nelerdir? İçeriğinde hangi besinler kullanılmıştır? Ve en önemli soru kediniz için uygun bir mama mıdır? Bu sorulara mamanın içeriğini tanıtarak başlayacağız.

 

Pro Plan gourmet perle ızgara tavuklu yaş kedi maması içeriğinde:

 

  • Su
  • Et ve et türevleri,(min %4 tavuk eti)
  • Bitkisel protein (buğday gluteni )
  • Katkı maddeleri,
  • Vitaminler ve mineraller
  • Şekerler

 

Bu içeriğe baktığımızda kedinizin sağlıklı gelişimi için gerekli olan proteini sağlama amaçlı et ve bitkiler kullanıldığı görülmektedir. Ayrıca bedenin dinç ve zinde olması için gereken vitamin ve mineraller de oldukça mevcuttur. Et kedilerin beslenmesinde oldukça önemli bir yer edindiğinden et oranı yüksek olan mamalar tercih edilmeli, içinde et olmayan mamalar ise alınmamalıdır. Bu yüzden Pro Plan gourmet perle ızgara tavuklu yaş kedi maması yeterince et bulundurmaktadır yorumunu yapabiliriz.

 

Mamanın içinde bulunan protein miktarına bakıldığında %14 civarında olduğunu görürüz. Normal bir kedi mamasında olması gereken protein miktarı %7,5 – 12 civarındadır. Yani protein bakımından gayet zengin bir mamadır. Protein bedenin onarıcı ve düzenleyici işlemlerine yardımcı olan bir içeriktir. Bu yüzden beden sağlığı için bol bol tüketilmelidir. Protein: yaraların daha erken iyileşmesi, kedinizin bağışıklık sisteminin güçlenmesi için çalışır, bedeni mikroplara karşı bir kalkan görevi görerek korur. Hücrelerin yapısına katılarak hücreleri onarır ve yeniler. Bedenin dengesini korumaya çalışır. Bu yüzden protein kedi beslenmelerinde ciddiye alınacak kadar önemlidir.

 

Pro Plan gourmet perle ızgara tavuklu yaş kedi mamasının içinde D3, E ve A vitaminleri bulunmaktadır. Vitaminler vücudun gelişimi için gerekli olan besinler arasındadır ve eksikliğinde beden fonksiyonları görevlerini tam olarak yerine getiremez bir duruma gelir. Her vitaminin ayrı bir önemi vardır. Örneğin D3 vitamini sağlıklı kemikler için gerekliyken A vitamini göz için, parlak bir deri ve tüyler için, sağlıklı diş ve kemik oluşumu ve korunması için gerekliyken E vitamini ise antioksidan görevi görerek kalbi, damarları korur; bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, beyne faydalıdır, hücrelerin daha uzun yaşamasını ve yenilenmesini sağlar.

 

Diğer içeriklere bakarsak: kedinizin enerjisini sağlamak amaçlı yağ, vücut sağlığı için selüloz, güçlü kemik ve güçlü bir bağışıklık için kalsiyum kullanıldığını görürüz. Proplan kedi mamaları genel olarak zaten evcil hayvanların daha sağlıklı bir hayat yaşamaları için çalışmaktadır. Bu yüzden kullandıkları besinler genellikle vücudu koruyan, daha hızlı iyileşmelerini sağlayan, vücudun kendisini yenilemesine imkân veren besin içerikleriyle yapılır ve bu içerikleri yani bol protein, mineral, vitamin ve kalsiyumu her Proplan mamasında bulmak mümkündür. Eğer sizde sağlıklı, dirençli ve enerjik bir kedi istiyor, alacağınız mamanın kedinizi her anlamda korumasını istiyorsanız bunun için en uygun mamalardan biridir Proplan kedi mamaları. Bu yüzden sadece bu ürünü değil diğer Proplan ürünlerine de bakmanız tavsiye edilir.

 

Pro Plan Gourmet Perle Izgara Tavuklu Yaş Kedi Maması

Proplan mamalarını yaparken her zaman evcil hayvanların sağlığını düşünerek hareket eden bir marka olmuştur. Bu yüzden dünyada ve Türkiye’de en çok tercih edilen ve önerilen bir marka olmuştur. Kaliteli bir mama yapmayı öncelikle kullanacağı besinlerden başlar. Aldığı besinleri her türlü sağlık kontrolünden geçirir ve kaliteli bir besin olduğu anlaşıldıktan sonra kullanır. Mama yapımında içerikleri belirlemek için içinde gıda uzmanları ve beslenme uzmanlarının da olduğu, uzman hekim ve uzman veterinerler beraber karar alırlar. Mamalar el değmeden yüksek teknolojik makinelerle yapılır. Ayrıca hem üretimde de hem de üretim sonrasında kontroller yapılır. 80 yıldan uzun tecrübeleriyle artık bir uzman olan Proplan en iyi mamaları hazırlayarak satışa sunar. Bu yüzden gönlünüz rahat olarak Pro Plan gourmet perle ızgara tavuklu yaş kedi mamasını alabilir ve kedinize verebilirsiniz