arama

Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması

Milenyumumun neredeyse ilk çeyreğini ulaştığımız yıllarda yaşam standartlarımız ve kalitemiz günden güne değişmeye devam ediyor. Gerek duygusal gerekse psikolojik açıdan adeta bizleri ve çocuklarımızın rehabilite özellikleri ile evlerimizin değişmeyen misafirleri ise evcil hayvanlarımız olarak varlığını sürdürüyorlar. Gerek yaşanan yaşam hızı ve iş stresi gerekse yalnız yaşayanlar için arkadaşlık etmesi ve bizleri eğlendirmesi açısından evcil dostlarımız daha uzun yıllar bizimle olan birlikteliklerini sürdürmeye devam edecekler. Yapılan bir araştırma gösteriyor ki küçük yaşlarda evcil ailede büyüyen çocuklar daha hızlı gelişim ve mikroplara karşı daha dayanıklı bir direnç bedene sahip oluyorlar. Şüphesiz bunda evcil dostlarımızın da sağlıklı olmaları çok önemli. Sürekli veteriner kontroller ile onların sağlığını da göz önünde bulundurmamız çok büyük önem arz ediyor.

 

Yıldan yıla sadece değişen insan popülasyonunun gıda alışkanlıkları olmadı. Bu değişimden evcil dostlarımızda payını almış durumda. Orta çağda daha çok salaş diye tabir edilen ve kemirgenlerle beslenen evcil dostlarımız onları evlerimize konuk ettiğimiz günlerden bu yana bu özelliklerini kaybetmiş durumdalar ve avcılıkla beslenemiyorlar. Avcılık yaptığı dönemde proteinle beslenen bu hayvanlar şimdilerde büyük yanılgı olarak bizim yediğimiz yemekler ile beslenebileceği düşünülmekte ve bu büyük bir yanılgıya sebep olmaktadır. Evcil hayvanlarımız bizim tam aksimize tuzlu baharatlı şekerli yağlı yiyecekler yemek için uygun bir metabolizmaya sahip değildirler. Ayrıca makarna pirinç gibi ürünlerin ağırlıklı olduğu ürünler onların sağlıkları için ciddi tehlike oluşturmaktadır.

 

Evcil Hayvanların büyük çoğunluğunu oluşturan kediler için ayrıca bir parantez açmak gerekmekte ve köpeklerle kıyaslandıklarında daha narin bir yapıya sahip olduklarını göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Kediler kesinlikle kalite ve içeriği şeffaf olan ürünler ile beslenmelidir. Bu ürünlere en iyi örnek Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması verilebilir. Çünkü yetişkin kedilerin en büyük sorunu olan ciltte kuruluk yalnızca balık ve deniz ürünleri yedikleri zaman giderilebilir. Kedilerin vücut sistemleri insanlarla kıyaslandıklarında daha farklı çalışmaktadır. Kediler susuz veya bitkin olduklarında tüylerine kirlenme ve kuruluk gözlemlenmektedir. Bu hayvanın böbreklerinin ve ter sisteminin çalışmadığını tüylerin yağlarla beslenemediğini belirtmektedir.

 

            Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması içerdiği yüksek oranda somun balığı ile evcil dostumuz olan kediler için yeterli balık yağı içermektedir. Ayrıca içeriğinde düşük oranda pirinç ve tavuk yağı bulundurduğu için sindirimi oldukça kolaydır.

Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması

Mama içerisinde bulunan kurutulmuş elma ve kurutulmuş domates gibi sebze ürünleri ise kedinizin dengeli beslenmesi için gerekli maddeleri içermektedir. Dikkat etmeniz gereken kesinlikle mama ile taze olarak içebileceği su vermenizdir. Kediler genel yanılgının aksine köpekler gibi değil her öğün taze olarak mama ve su tercih ederler. Ayrıca Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması oda sıcaklığının biraz altında güneş görmeyen ve yüksek ısıya maruz kalmayacağı bir nokta da muhafaza edilmelidir. Mama kullanılmaya başlandıktan sonra kedinizde performans artışına sebep olacaktır ve daha enerjik daha oyuncu olacaktır. Kedilerin genel olarak bir köşeye çekilip yatmalarının sebebi sanılanın aksine onların uykuyu sevmeleri değil tamamen vücutlarında yaşadıkları sindirim rahatsızlıklarından kaynaklanmaktadır. Zira kedigiller familyası aslanlar çitalar ve kaplanları içine alan büyük bir aileden gelmektedir. Aslanlar bilindiği üzere çok fazla yemek yediklerinde sindirim sistemleri rahatsız olur ve yatarlar.

Kedilerde her ne kadar evcil dostlarımız olsa da yediklerinden kaynaklanan rahatsızlık sonucu köşeye çekilip yatmayı tercih ederler. Profine Derma Somunlu Yetişkin Kuru Kedi maması kullanılmaya başladığı üçüncü günün ardından tamamen kedinizi vitamin ve protein takviyesi yaparak her gün dengeli beslenmesini sağlayacaktır. Ayrıca internetten sipariş edildiğinde sürpriz indirimler ve kargo imkanları ile de sizlere daha hesaplı gelecektir. İnternette kısa bir arama yaparak en uygun fiyatlar ile kısa sürede teslim alabileceğiniz ürünle kedinize daha iyi bir hayat sunacaksınız.