arama

Profine İndoor Hairball Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Ürün Bilgisi ;

Profine İndoor Hairball Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması

Doğal içeriği ve dengeli besin ilaveleri ile evcil hayvanların yaşadıkları doğal ortamlarından kaynaklı olarak bazı olumsuz faktörlerin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Örneğin; eski tüylerin evcil hayvan tarafından yalanarak temizlenmesi tüy yumaklarının midede ve bağırsakta birikmesine neden olmaktadır. Bu gibi faktörlerin önüne geçilmesi amacıyla ev içersinde yaşayan canlılar için ideal bir mama ürünü halini almıştır.

 

Doğal besin içerikli olarak pirinçten alınan karbonhidrat ve taze tavuk etinden alınan kaliteli protein ile evcil hayvanların günlük besin ihtiyacının karşılanması sağlanırken, aynı zamanda canlıların dengeli ve düzenli gelişimine destek olmaktadır. Canlıların yaşamsal fonksiyonlarına göre üretilmiştir. Profine İndoor Hairball ürünlerini tercih ederken , evcil hayvanlarınızın aktivitesi, aktifliği, yaşına, kilosuna, kısır oluş durumlarını mutlaka değerlendirmelisiniz. Hassas kedilerde özellikle mama içeriklerini inceleyerek alınması canlıların metabolizmasının hızlı çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

 

Mama İçeriği ;

Pirinç, tavuk proteini, mısır, tavuk eti, mısır, mısır gluteni, kümes hayvanı yağları, somon balığı, somon balığı yağı, tatlandırıcılar, elma kurutulmuş, domates kurutulmuş, bira mayası, yucca özü, mineraller, DL-metionin, Lizin, oligosakkaritler.

 

Mamanın Tazeliğini ve Zengin İçeriğini Koruyacak Analitik Bileşenler ;

Ham lif, ham yağ, ham protein, nem, ham kül, kalsiyum, fosfor, magnezyum, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, taurine, vitamin K3, vitamin B1, vitamin B6, vitamin B12, niasin, kalsiyum panthotenate, biyotin, folik asit, kolin klorür, çinko, bakır, selenyum.

 

Mama içerisindeki besin içerikleri ve bu bileşenler canlıların doğal yaşam fonksiyonlarını gerçekleştirirken , tükettiği besinlerin içeriğine yönelik hazırlanırken, doğal lezzeti yakalamaya çalışılmıştır. Böylelikle evcil hayvanlarınız bu mamayı tüketirken kendi doğal ortamına benzerlik sağladığı için dışlamaz.

 

 

Paket açıldıktan sonra uzun ömürlü kalması ve tazeliğini koruması adına içine doğal koruyucular ilave edilmiştir. Doğal bileşenlerle beraber canlıların mama tüketiminin son gününe kadar besin lezzetini korumasına sebep olmakla birlikte günden güne daha çok tüketilme oranına ulaşılacaktır.

 

Genel Kural Olarak ;

 

Bu ürün kuru mama olduğu için taze içme suyu ile verilmelidir. Kedilerin sevdikleri sıvı gıdaların içeriğine göre de değişmektedir. Örneğin; süt ya da et suyu ile verebilirsiniz. Eğer evcil hayvanlarınız yaş mama ile kuru mama tüketimi beraber tüketiyorsa , kuru mamanın miktarını azaltmanızda fayda vardır, çünkü karışık mama tüketimi kilo alımına ve yağlanmaya neden olmaktadır.Konserve mamaya alışan evcil hayvanlarda karışık beslenme ihtiyacı görülür, bu durumda kuru mamanın miktarı azaltılmalıdır.

 

İlk kez bu ürünü evcil hayvanınıza veriyorsanız , başlangıç olarak 2 hafta boyunca damak tadına alışık olduğu besin ürünleriyle karıştırılarak verilmelidir. Ambalaj üzerinde yazan mama miktarının dışına çıkıldığında evcil hayvanlarınızda ishal ve mide şişkinliği ile karşılaşabilirsiniz. Mamayı kullanmaya başlamadan önce genel kurallar bölümünü okuyarak başlamalısınız.

 

Neden Profine İndoor Hairball Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması’nı Tercih Etmeliyim?

-İdrar yolu enfeksiyonları için ve kalori bakımından.

-Hassas sinir sistemi için.

-Kalp sağlığı ve kan dolaşımı açısından.

-Bağışıklık sistemini güçlendirmek, bağırsaktaki verimli bakterileri besleyerek güçlü bağışıklık sistemini desteklemek.

-Parlak tüylerin oluşumu ve eski tüy yumaklarının oluşumunu engelleyerek vücuttan atılmasını sağlamak.

-Deri esnekliği ve hassas derilerin tahrişinin önüne geçilmesi.

-Ağız sağlığı , tartar ve plak oluşumunu engellemek.

-Katı dışkı kalitesini yakalamak, ishalin önüne geçilmesi.

Profine İndoor Hairball Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması

-İdeal kilonun yakalanmasını sağlayarak tokluk hissini yaratan protein içeriği.

-Kas gelişimi ve kas sisteminin düzgün gelişimini sağlayarak güçlü bir kondisyon görüntüsünü yakalamak.

-Tavuk yağı ve taze tavuk etiyle beyin fonksiyonlarının sağlıklı ve strese bağlı olarak düzenini sağlamak.

-Mide şişkinliği, karışık besinden kaynaklı ishalin önüne geçilmesi.