arama

Profine Kedi Maması Nasıl

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Kedi Maması Nasıl

Kedilerin ihtiyaçları yaşlarına, türlerine, ağırlıklarına ve hatta yaşadıkları iklime bile göre farklılık göstermektedir. Evcil hayvanlarımızı büyük bir sevgiyle büyütürüz. Her zaman onların iyiliğini canı gönülden isteriz. Sağlıklı ve dengeli yaşam sürmelerinin bazı ipuçları vardır. Bu ipuçlarına ulaşmak hiç de zor değildir. En önemli unsurlardan biri olarak beslenme alışkanlıkları gösterilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme canlılarda hayatın yapı taşlarından ve canlılığın sürdürülmesi için gerekli olan unsurlardan biri olarak gösterilmektedir. Günlük ortamda yaşamda evcil hayvanlarımız bir çok gıda ile beslenirler. Çoğu zaman evlerimizde bulunan yemek artıklarını onlara vermeyi düşünürüz. Yemek artıkları kolayca elde edildikleri için kolay bir yöntem olarak görünebilir. Elbette her yemek artığının belli bir besleyicilik değeri vardır. Ama onların hareketli doğasına yetecek kadar besleyiciliğin bulunup bulunmadığı ise soru işaretidir. Uzmanlara göre yemek artıkları evcil hayvanlar için gerekli besleyiciliğe sahip değildir.

Bu yüzden firmalar evcil hayvanlarımız için gerekli olan tüm vitamin, minareleri ve omega 3 ve omega 6 gibi diğer önemli maddeleri barındıran mamalar üretme yolu seçmişlerdir. Satış noktalarında sıkça gördüğümüz mamalar birçok farklı çeşide sahiptir. Mamalar besleyicilik değerine göre farklılık göstermektedir ve genellikle evcil hayvanların olgunluk dönemlerine göre ayrılmaktadır. Mama tercihindeki önemli noktalardan biri ise seçilen mamanın içeriğininin taze olması ve doğal ürünlerden üretilmiş olmasıdır. Evcil hayvanlarımıza vereceğimiz besine güvenmek çok önemlidir. Profine kedi maması sektörün önde gelen firmalarından birisidir. Peki bu firmanın hangi ürünleri vardır?

 

Ürün Yelpazesi

 

Profine markası kedi maması konusunda bir çok çeşide sahiptir. Bunlar:

 

            Profine Chicken Sandwich Kedi Ödülü, Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması, Profine Doğal Tavuk ve Pirinçli Yavru Kuru Kedi Maması, Profine Derma Somonlu Uzun ve Yarı Uzun Tüylü Yetişkin Kuru Kedi Maması, Profine Doğal Tavuk Etli Yetişkin Kuru Kedi Maması, Profine İndoor Hairball Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması, Profine Hindili Pirinçli Light Yetişkin Kuru Kedi Maması, Profine İndoor Hairball Tavuklu Yetişkin Kuru Kedi Maması, Profine Hindili Pirinçli Light Yetişkin Kuru Kedi Maması, Profine Derma Somonlu Uzun ve Yarı Uzun Tüylü Yetişkin Kuru Kedi Maması olarak çeşitlenmektedir.

 

 

Profine markası ürünlerdeki tazeliği ile ön plana çıkmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Bu ürün yelpazesi içinden aradığınız mamayı bulmak hiç de zor olmayacaktır. Fakat kedilerimizi yeni mamaya alıştırmak bir süreç gerektirir. Çünkü kediler mama ayırt etme özelliğine sahiptir. Bunun da yöntemi mama firmaları tarafından verilmektedir.

 

Yeni Mamaya Geçiş

 

Öncelikle alışmış olduğu mamayı bir kaba koyunuz. Daha sonra bu mamanın dörtte biri oranında yeni mamayı kaba koyunuz. Bir gün boyunca öğünleri böyle hazırlayınız. Ardından yeni mama oranını yarı yarıya arttırınız. Öğünleri bu şekilde vermeye devam ediniz. üç, dört gün sonra ise yeni mamayı eski mama olmadan tamamen yeni mama olacak şekilde veriniz. Kediniz yeni mamanıza alışmış olacaklardır.

 

Profine Markası

Profine Kedi Maması Nasıl

Profine mama markası üretim süreci açısından güvenilir markalar arasında yer almaktadır. Profine mama markası üretim süreçlerini çeşitli kalite standartları ile zenginleştirmişlerdir. Böylece evcil hayvan sahipleri için güvenilir mamanın adresi olmaktadır. Taze ve doğal olmayan ürünler evcil hayvanlarda sağlık problemlerine yol açabilmektedir. Kalitesi düşük ürünleri tercih etmek yerine sertifikalı ürünler tercih edilmelidir. Bunu da ilgili mamanın remi sitesine girerek inceleyerek gerçekleştirebiliriz. Firma hakkında en doğru bilgiler resmi sitelerinde verilmektedir. Resmi sitesinde bulunmayan fakat kafanıza takılan bir soru olursa firmaya telefon edebilirsiniz. Size mamalar konusunda tüm bilgileri ve donanımları ile üretici olarak yardımcı olmaya çalışacaklardır.