arama

Profine Kedi maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Kedi maması

Son dönemde artan evcil hayvan besleme talebi neredeyse karşılanamaz durumda fakat sokak hayvanları yaşamlarını sokaklarda sürdürmeye devam ettiriyor. Yapılan araştırmanın biz insanlar olarak her ne kadar tersini iddia etsek de ırkçı olduğumuzu gösteren cinsten. Bunu anlamak içinse küçük bir anket yapılmış ve katılımcılara sokak hayvanlarının hakkında sorular sorulmuş. Büyük oran evcil hayvan hakkını kedi’den yana kullanırken küçük kalan kısım hakkını köpeklerden yana kullanmış durumda. Yapılan bu araştırma şaşırtıcı çünkü katılımcılar kedi veya köpek sokaktan sahiplenmek istemediklerini açıklamış. Sebep olarak da hastalık ihtimalleri sunulmuş ve tedavi edilebilmeleri durumunda mazeret büyük oldukları için eğitilebilirliği gösterilmiş. Kısacası katılımcılar sokaktan hayvan edinmek istemediği ortaya çıkmış. Hiç şüphe duymadan sokak hayvanlarından sahiplendiğini söyleyenlerin sayısı oldukça fazla olsa da kesinlikle yeterli çoğunlukta değiller.

 

Sokak hayvanları olan kediler ve köpekler kıyaslandığında köpekler biraz daha dayanıklı görünüyor. Fakat kediler narin ve nazik bedenleri ile kış şartlarında yaza ağır yaz koşullarında susuz yiyeceksiz ayakta kalmak için çok zayıf hayvanlar. Uzmanlar bir kedinin maksimum 2 gün açlığa ve susuzluğa dayanabileceğini söylerken 5 saat aşırı soğukta kalan kedinin yaşamını kaybedeceğini açıklıyor.

 

Geriye dönüp baktığımızda kediler ve köpeklerin aslında insanlık için ne kadar kilit önem taşıdıklarını görmek zor geliyor. Minik hayvanların bizler için kaç kez kendilerini feda ettikleri ve onlara olan bir borcumuz olduğunu görmek istemeyebiliyoruz. Bunun nedeni artık zor koşullarda yaşamadığımız ve sağlık sorunlarımız da yanımızda olan tıp ve korunmak için silahlar var. Oysa 1000 yıl önce hayvanların olmadığı dünya da ayakta kalmamız imkansızdı salgın hastalıklar neslimizi tüketmek üzereyken yine onlar yanımızdaydı ve bizler için hastalık yayan kemirgenleri temizlerken ve bizi besleyen hayvanları korurken ırkımıza rengimize şeklimize türümüze bakmadılar. Gerçekten doğanın bize hediyesi olan hayvanlar bizi korumak için hayatımızın her döneminde yer aldılar.

 

Şimdi vakit aslında onlara olan kadim borcumuzu ödemek ve onları sokaklardan kurtarma vaktidir. Onları evlerimize alıp en mükemmel şekilde beslemek ve büyütmek vaktidir.

 

Bu anlayışla yola çıkan Profine Kedi maması kurumsal ve bireysel anlamda ürettiği ürünler ile her zaman onlara en iyisini sunmak ve en hesaplı hale getirerek tüm hayvanlara ulaşmasını amaç edinmiştir. İçeriğinde onların sağlığına hiçbir zarar oluşturacak materyal olmadığı gibi onlar için en temiz koşullarda en ideal ölçülerde birleştirilmiştir.

Profine Kedi maması

Kediler yediklerini anında vücudunda reaksiyon olarak gösteren canlılardır. Çok susuz kalan kedi kirli görünür. Bunun sebebi tüylerin vücuttaki yağ ve su ile beslenmesidir. Profine Kedi maması her şeyden önce kedinize gün içinde en az 5 kez taze su vermenizi önerir. Kediler temizlikte çağ atlamış ve asla birkaç öğün öncesinin suyunu içmek istemezler. Profine Kedi maması içeriğinde somon yağı ve biyotin kullanarak onların derilerinin kabarmasını engeller ve tüylerinin daha parlak bir hal almasını sağlar. İçeriğinde bulunan A.E vitaminleri ile bağışıklığı ve sindirim sistemi desteklenerek hasta olma olasılığı minimuma indirilmek amaçlanır. Kediler doğuştan kalp ve sinir sistemi sorunları ile doğarlar ve dikkat edilmezse kısa sürede ritim bozukluğundan hayatlarını kaybederler. Bunun için Profine Kedi maması Taurine kullanır. Böylece kalp ritmi normale döner ve sinir sistemine yük binmemiş olur. Kediler için lezzet balık anlamına gelir ve Profine Kedi maması omega3 ve omega6 balık yağı ve balık içeriği ile evcil dostumuzun tamamen lezzetli bir öğüne kavuşmasını sağlar. Ayrıca internetten satın alabileceğiniz ürün dönem dönem şok indirimler ve fırsatlar sunmaktadır. Eğer kadim dostlarımıza teşekkür etmek isterseniz bunun için ona Profine Kedi maması ve taze su vermeniz yeterli olacaktır.