arama

Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Bir kedinin hayatının en kritik beslenme dönemleri kısırlaştırma sonrası dönemlerdir. Kısırlaştırma sonrası kedinin beslenme alışkanlıkları geri kalan hayatını önemli ölçüde etkiler. Bu kediler kısırlaştırıldıktan sonra vücutları daha az kalori tüketmeye başlar ve dengeli doğru beslenmezlerse kontrolsüz kilo alırlar. Kedilerinde biz insanlardan çok farklı olmadığını, onlarında sağlıklı bir hayata doğru beslenme ve hareketle ulaşabileceklerini unutmamak gerekir. Kısırlaştırma operasyonu geçirmiş kedimizin Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması ile beslemenin yanı sıra top gibi oyuncaklar vererek egzersiz yapmasını sağlanmalıdır. Her gün kedinizle oynamak için planlar yaparak ona vakit ayırın. Egzersiz yaparak oyun oynayan kediniz daha çok kalori yakacağı için kilo alımı engellenmiş olur. Ayrıca gece boyunca rahat bir uyku uyumasına da yardımcı olmuş olursunuz.

 

Sağlıklı bir evcil hayvan yetiştirmek istiyorsak kısırlaştırılmış kedimizin diyet programına gereken özeni göstermeli ihtiyacı olan doğru besini vermeliyiz. Kedimizin su kabını her gün yıkayarak, su kabında suyunun sürekli bulunmasına özen göstermeliyiz. Su ihtiyacını yeteri kadar almayan kedilerin hayatlarını sağlıklı bir şekilde devam etmeleri mümkün değildir. Kedinin doğası gereği etçil bir hayvan olduğunu asla unutmamalıyız. Yüksek proteine gereksinimleri vardır ve bunun için et yemek zorundadırlar. Kısırlaştırılmış kedimize düzenli olarak her gün et vermek yerine onlar için özel olarak hazırlanmış olan kırmızı ve beyaz et içeriği olan Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması ile öğünlerini dengelemek hem kedilerin sağlığı için hem de kedi sahiplerinin bütçelerini yormamak adına iyi bir tercihtir. Hazır kedi mamaları kedilerin protein, vitamin ve mineral dengelerini yeteri kadar karşıladığı için onların gelişiminde de önemli rol oynarlar. Kedinin ihtiyacı olan vitamin, protein ve mineralleri almaması durumunda ciddi sağlık problemleri ortaya çıkar.

 

            Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması kullanarak kedinizin fazla kilo almasını engelleyebilirsiniz. Çoğu kişi kısırlaştırma sonrası kedinin hareketlerinde azalma olduğu için kilo aldığını düşünse de aslında kısırlaştırma sonra kedilerin daha az kaloriye ihtiyaç duydukları, kalorili beslendiklerinde de vücut yağ dokularında önemli bir artış olduğu bilinen bir gerçektir. Özellikle küçük yaşta kısırlaştırılan kedilerin büyüme süreçlerinde beslenmelerine dikkat edilmediğinde normal kedilere oranla daha fazla kilolu olarak büyüdükleri görülür. Kısırlaştırma sonrası hormon düzeylerinde yaşanan değişiklik, kedinin metabolizmasının yavaşlamasına neden olur. Operasyon öncesi beslendiği gibi beslenmeye devam eden bir kedinin operasyon sonrası kilo almama olasılığı neredeyse imkansızdır. Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması, yiyerek beslenen kediler daha az kalorili kedi maması yedikleri için gereksiz kilo alımı engellenmektedir.

Biz her ne kadarda şişman, obez kedileri daha sevimli bulsak ta bu durum can dostlarımıza diyabet, kalp, idrar yolu hastalıkları, karaciğer sorunları ve daha az hareket etmeleri gibi sorunları beraberinde getirmektedir.

 

Ayrıca kedilerin operasyon sonrası düşen bağışıklık sistemini güçlendirmek için gerekli olan A ve E vitaminleri Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması aracılığıyla vücuda kazandırılır. Kalp ve sinir sistemi sağlığı için önemli bir yere sahip olan omega 3 ve omega 6 yağları da Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması içeriğinde bulunmaktadır. Kedinizin vücuduna giren faydalı yağlar sayesinde, vücudun ihtiyacı olmayan, kilo alımına neden olan zararlı yağlar depolanamayacaktır.

Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kedilerin bakımını üstlendiğimizde onların tüy ve derilerinin de sağlıklı ve bakımlı olmalarına özen gösteririz. Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması kullanarak kedilerinizin parlak ve bakımlı tüylere, sağlıklı bir deriye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kısırlaştırılmış bir kedinin geri kalan hayatında, yeterli besin gereksinimlerini sağlayan Profine Kısırlaştırılmış Kedi Maması kedi sahiplerinin tercih etmekte tereddüt etmeyeceği bir marka olarak ön plana çıkmaktadır.