arama

Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması

Hayatınıza neşe, huzur, eğlenceli bir değişiklik yapmak istiyorsanız hayvan bakımı tam size göre. Hayvanlar sevimli, neşeli, enerjik dostlardır. Hayatınıza almaya kara verdiğiniz canlı ne olursa olsun sizi stresten uzaklaştıracaktır. Hayatınıza pozitif enerji katacaktır.

 

Hayatınıza almaya kara verdiğiniz hayvan bir kedi ise sizi hareketli günler bekliyor demektir. Kediniz ile ilgili her şeyi tamamladıktan sonra kedinizi yaşayacağı ortama getirmelisiniz. Kedinizin her türlü ihtiyacını belirleyip temin etmelisiniz. Bu ihtiyaçların en önemlisi de beslenmedir.

 

Hayatınıza almaya kara verdiğimiz sevimli dostlarımız için mama seçimi yaparken onların sağlığına ve gelişimine uygun mama seçmeye özen göstermeliyiz. Kedi mamaları, kedilerin gelişimi için çok önemlidir. Kedi maması seçerken ilk önce dikkat etmeniz gereken kedinizin yaşıdır. Kediniz yavrumu, yetişkin mi yoksa yaşlımı, kediniz kilolumu, kısırlaştırılmış mı? Bütün bunları biliyor olmalısınız ki doğru mama seçmeniz kolay olsun.

 

Kedilerin bakımı: Kedileri doğdukları andan itibaren tuvalet alışkanlığı olan canlılardır. Kum kabının üzerine kumu koyup kediyi kumun üzerine bırakın bundan sonra kumun üzerine tuvaletini yapacaktır. Kum kabının biraz ötesine su kabı ve mamasını koyun. Tırnak kesimine kediniz yavru iken başlamak da fayda var. Bu konuda kendinize güvenmiyorsanız uzmanlardan yardım almanız gerekir.

 

Kediler çok enerjik pozitif canlılardır. Yüksek tansiyon hastalarına çok iyi gelen sevimli canlılardır. Kediler hayvanlar içerisinde en uykucu hayvan olarak bilinirler ve günlerini 16 saate yakın uyuyarak geçirirler. Okşanmaktan çok hoşlanırlar oldukça meraklı canlılardır. Merak ettikleri her şeyin içine girmeye ya da tırmalamaya çalışırlar. Kediler sezgileri kuvvetli canlılardır.

 

kedilerde kısırlaştırma :

Kısırlaştırma kedinizin üremesini olanaksız hale getiren cerrahi bir operasyondur. Kısırlaştırma erkek ve dişi kedide uygulanır Dişi kedinin yumurtalıklarını erkek kedinin de testislerinin çıkarılması ile olur. Evinizin içinde birden çok kediniz varsa kısırlaştırmayı mutlaka düşünmelisiniz.

 

  • Kedi maması seçerken nelere dikkat etmeniz gerekmektedir
  • Mama içeriğindeki protein ve besin değerine dikkat etmelisiniz?
  • Yaş ve sağlık durumuna uygun mama seçmelisiniz
  • Kaliteli mama seçilmelidir
  • Mamanın içeriğine bakılmalı kedinize uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Mamanın son kullanma tarihine mutlaka bakılmalıdır.

 

Kaliteli ve profesyonel bir kedi mamasında olması gerekenler:

 

Deriye sağlık, tüylere parlaklık kazandırmalı, kemiklere ve eklem yapısına destek vermeli, Kasları geliştirmeli ve kuvvetlendirmeli, Bağışıklık sistemini güçlendirmeli, sağlıklı ve kolay sindirilir olmalı, içeriğindeki vitamin ve minareler kedinizin ihtiyacını tam olarak karşılamalıdır.

 

Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması kısırlaştırılmış tavuk eti içeren ,kedinin ihtiyaçlarını içeren bir mamadır. Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması kalp ve sinir sistemine katkıda bulunan taurin içermektedir.İçeriği sayesinde kediniz daha sağlıklı ve parlak tüylere sahip olur. Profine Sterilized Kısırlaştırılmış

Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması

Tavuklu Kedi Maması yüksek protein içeriği ile kedinizin kalori oranını dengeler. Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması kısırlaştırılmış kediler için kilo almayı önleyen tam ve dengeli bir kedi mamasıdır. Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması kedinizin kısırlaştırma sonrası azalan enerji ihtiyacına uygun üretilmiş bir kedi mamasıdır. Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması yüksek sindirilebilirliğe sahip bir mamadır. Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması veterineriniz onayı olmadan içerisine katkı maddesi ve ek gıda ilave etmeyin . Profine Sterilized Kısırlaştırılmış Tavuklu Kedi Maması alırken mutlaka son kullanma tarihine ve içeriğine bakınız katkı maddesi ve tatlandırıcı içeren ürünleri kedinize vermekten kaçının. Saklama koşullarına uygun olarak serin ve kuru yerde muhafaza edin güneş ışınlarına maruz bırakmayın ve nemden koruyun. Ağzı açılan ürünü bir kaba boşaltarak ya da ağzını iyice kapatarak muhafaza edin .