arama

Proline Kedi Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proline Kedi Maması

Günlük besin ihtiyaç tüketimiyle oluşan besin zinciri, metabolizmaya alınan gıdaların protein, vitamin, mineral, karbonhidrat, kalsiyum vb. içeriklerle zenginleştirilmesi besin değeri kalorilerini yüksek tutar. Kalori değeri yüksek olan mama içeriklerinde canlıların gelişim evrelerinin tam destekli gıdalarla korunup, gelişim evrelerini sağlıklı ve güçlü olarak tamamlamalarına yardımcı olduğu görülür. Dış çevreden alınamayan besinler farklı besin takviyeleriyle desteklenebilir. Örneğin; kuru mamalar, yaş mamalar, konserveler, sıvı içerikli gıda takviyeleri vb. Evcil hayvanların alışkanlıklarına ve besin tüketimi ihtiyaçlarına göre belirlenip seçilen bu takviye çeşitleri, canlıların günlük besin ihtiyaçlarını karşılayamadığı bazı besin bileşenlerinin vücut alınmasını sağlayarak protein, vitamin, karbonhidrat, kalsiyum vb. değerlerin karşılanmasında destekleyici rol oynamaktadır.

 

Ürün Bilgisi Hakkında ;

 

Yukarıdaki durumlar göz önüne alınarak hazırlanan Proline ürünleri, içeriğindeki zengin besin bileşenlerinin bir araya gelmesiyle oluşan kalori değeri yüksek mama çeşitleri üretmektedir. Temel amaç olarak; canlıların yaşadığı çevrede alamadıkları, bulamadıkları besinleri ek takviyelerle eksikliğini gidermektir. Bu yüzden Proline ürünleri farklı balık çeşitli mamaları, farklı et ve yan ürünlü mamaları, sebze ve meyve lifleriyle hazırlanmış mamaları, %0 tahıl oranıyla hazırlanan protein destekleri mamaları vb. çeşitleriyle evcil hayvan sahiplerine canlılarını besleme konusunda yardımcı olurken, ev ortamındaki kedilerin besin zincirinin oluştururken içeriğindeki maddelerle sağlam ve güçlü yapısını korumasını sağlamaktadır.

 

Genel olarak protein ağırlıklı besin içeriğiyle hazırlanan Proline ürünleri, yağ oranı, karbonhidrat oranı azaltılmış protein değeri yüksek mama içerikleriyle uzman veteriner hekimlerce denetim ve kontrolü sağlanmaktadır. Yağların depolanmadan enerjiye dönüşerek dışarıya atılmasını sağlayan besin bileşenleri organik olarak hazırlanmıştır. Koruyucu, renklendirici, katkı maddesi bulundurulmamaktadır. Domuz eti ve yan ürünleri kullanılmamaktadır.

 

Kullanılmayan besinlerin kalori değerini farklı besinlerle karşılayarak besin açığı kapatılmış olur. Genellikle kısırlaştırılmış kediler ve tüketilen mama içeriği olarak tavuklu kuru kedi mama ürünleri olmuştur. Bir diğer üründe yavru kediler için sıvı gıda takviyeleri olmuştur.

Proline markasının en temek amacı; hassas ve gelişim evresini henüz tamamlamamış canlıların yaşamsal fonksiyonlarına destek olurken, alerjik reaksiyon gösterebilecek canlılar için ise; özel içerikleri ve kalori değeri yüksek besinlerle mama üretimini gerçekleştirir.

 

Proline Kedi Mamasının İçeriği ve Kullanılan İçeriklerin Etkileri Nelerdir?

 

Proline mamalarının hazırlanırken içeriğinde kullanılan besinlere ve besin bileşenlerine bakacak olursak; tavuk eti, tavuk yağı, kurutulmuş kanatlı kümes hayvan eti, kuzu eti, koyun eti, balık eti, balık yağı, balık unu, balkabağı, domates, buğday, kurutulmuş pirinç, öğütülmüş kuru pirinç, öğütülmüş mısır, mısır gluteni, şekerpancarı, şekerpancarı küspesi, kurutulmuş yeşil çay, biberiye otu özü, kurutulmuş; nar, elma, üzüm, böğürtlen, kuşburnu, havuç vb. ham protein, ham yağ, ham selüloz, ham nem, rutubet, çinko, magnezyum, manganez, fosfor, fosfot, bakır, demir, vitaminler ve mineraller, A vitamini, B12 vitamini, D vitamini, C vitamini, E vitamini vb. omega 3 ve omega 6 yağ asitleri. Bu besinler ve besindir. Bileşenleri kullanılarak hazırlanan Proline kedi maması ürünleri zengin içerikleri ile canlıların verimli şekilde günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacak besin değerlerini oluşturmuştur.

 

Neden Proline Markasını Tercih Etmeliyim ?

Proline Kedi Maması

  1. Hidrolize ve sterilize edilmiş tahıl, sebze, meyve, et ve yan ürünleri ile organik bir besin tüketimi sağlayan marka haline gelmiştir.
  2. Canlıların gelişim evrelerine göre hazırlanan mama içerikleriyle , evcil hayvanların damak zevkine göre tercih edebileceği çeşitli ürünlerin mevcut olması.
  3. Zengin protein içeriği ile kas yapısının korunması ve gelişmesi, hücre yeniliği ve canlılığı, bağ dokularının korunması, vücut kondisyonunun sağlanmasına destekçi olması.
  4. İçeriğinde koruyucu, renklendirici, katkı maddesi içermemesi.