arama

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi

Kedilerin beslenmesinde önemli bir yeri olan ve sıkça önerilen bir kedi maması olan ProPlan’ın bir ürünü olan Proplan Gourmet Gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesi hakkında bilgi vereceğiz. Yararları nelerdir? İçinde hangi besinler kullanılmış? Proplan güvenilir mi? Kullanılan besinler kaliteli mi? Bu sorulara cevap arayacağız.

 

Kedi beslenmesi dikkate alınacak bir konudur. Bu tüm kedi sahipleri bilir. Alınan mamanın iyi olması, mamanın içerinde kullanılan malzemelerin kaliteli olması, içinde bol miktarda kalsiyum, vitamin, Protein ve mineral olması gerekmektedir. Ayrıca et oranı yüksek ve doyurucu olması da gerekir. Bunlar kedilerin sağlıklı gelişimi, iyi bir kemik, sağlıklı eklemlere sahip olması, tüylerinin parlak ve iyi durumda olması ve sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olması için gereklidir. Bu yüzden alınacak mamanın kedinizin gelişimini hem destekleyecek hem de sağlığını koruyacak şekilde olmalıdır. Eğer kalitesiz bir mama alırsanız kedinizin gelişimi sekteye uğrar ki bu çabuk hastalanmasına, kemiklerin ve dişlerin geç gelişmesine, eklemlerin gelişiminde aksaklıklara neden olacaktır. Peki, Proplan Gourmet Gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesi yeterli kalitede bir mama mıdır?

 

Proplan Gourmet Gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesinin içeriğine bakarsak içinde: Su, et türevleri, ördek eti, sebzeler, mineraller, çeşitli şekerler, sebze kaynaklı ürünler yer almaktadır. İçinde bol miktarda protein ve vitamin yer almaktadır. 1 – 7 yaş arasındaki kedilere uygun olarak hazırlanmış. Bu yaş arasındaki kedilerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için enerji seviyesini dengeleyen içerikler kullanılmıştır. Dengeli beslenmeleri için içerikler özel olarak seçilmiş kaliteli ürünlerdir. Protein miktarına bakarsak % 11 civarı olduğunu görürüz. Yetişkin bir kedinin ihtiyacı olan protein miktarı % 7,5 ile 12 arasındadır. Protein kedinin kas ve vücut gelişimi için ihtiyaç duyduğu bir içeriktir ve mamada protein seviyesi gayet iyidir. Yağ miktarı ise % 4 civarındadır ki bu miktar yetişkin bir kedinin enerji seviyesine uygundur. Ayrıca sağlıklı ve güçlü bir kemik ve diş yapısı içinde bol miktarda kalsiyum ve mineral içermektedir. Taurin maddesi bilmeyenler için bu içerik kediler için sağlıklı bir kalbin ve iyi gözün oluşması için gerekli olan içeriktir ve Proplan Gourmet Gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesinin içinde bu içerikte bulunmaktadır.

 

Beslenme şekli olarak bakıldığında bahsettiğimiz gibi 1 ve 7 yaş arasında her kedi için uygundur. Özellikle hamile kedilerin bol bol tüketmesi gereken bir mamadır. 4 kg olan yetişkin kediler için önerilen miktar iki öğün olmak üzere toplam 3-4 konserve biçimindedir. Ama hamile ve süt veren kedilerin fazlaca tüketmesi gerekir. Önerilen miktarı ayrıca kedinizin ağırlık ve özelliklerine göre uyarlayabilirsiniz.

 

Proplan Gourmet Gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesinin yapılışına bakacak olursak: mama yapımında uzman olan ve bir süper Premium maması olan Proplan tarafından yapılmıştır. 80 yıldan uzun süre tecrübesi olan Proplan mamalarının yapımında 350’den fazla uzman çalışmaktadır. Bu uzmanlar; hekimler, veterinerler, gıda be beslenme uzmanları oluşturmaktadır. İthal bir üründür. Merkezi Amerika’da bulunmakta ve ünlü Nestle Purina tarafından hazırlanmaktadır. Yapımında kullanılan besinler kontrol edildikten sonra kullanılır ve sık sık kalite kontrolleri yapılır. Mamaların kaliteli ve evcil hayvanların sağlıklı bir yapıda olmasına, iyi bir bağışıklık yapısına sahip olmasını yardımcı olurlar. Üretim esnasında yüksek teknolojiye sahip makineler kullanılarak yapılır. Ayrıca Dünya’da ve Türkiye’de en çok kullanılan ve tercih edilen ürünler arsındadır.

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Ördekli, Havuçlu Ve Ispanaklı Kedi Konservesi

Proplan Gourmet Gold kıyılmış ördekli, havuçlu ve ıspanaklı kedi konservesini kediniz için sağlıklı bir mamadır. Hem yüksek besin değerlerine sahip besinlerle hazırlanmış hem de kalite kontrolü yapılmıştır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.