arama

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Sağlıklı ve iyi bir bağışıklık sistemine sahip bir kedi isteyenlerin tercihi haline gelen Proplan kedi mamalarından biri olan ProPlan gourmet gold kıyılmış sığır etli kedi konserve maması kedi sahiplerine kedilerine vermeleri için önerilecek bir mamadır. Bunun sebebi mamanın içinde bulunan bol miktarda protein, vitamin ve mineraller ve yüksek besin değerine sahip besinlerle yapılmış olmasıdır. Ayrıca bir süper Premium kedi maması olan ve alanında uzman olan Proplan tarafından üretildiği için bile hiç korkmadan kedinize bu mamayı verebilirsiniz. Peki neden? Bu mamanın ve markanın ne önemi var? Açıklayalım.

 

Her insan bilir ki deneyimler önemlidir. Örneğin Proplan mamalarının 80 yıldan uzun deneyimi vardır. Kullanılan besinlerin kalitesi önemlidir: Proplan aldığı bütün besinleri kalite kontrolden geçirdikten sonra kullanır. Ayrıca uzman besin yetiştiricileriyle çalışır. Mama üretiminde uzmanların görev alması önemlidir: Proplan merkezinde 350 den fazla uzman hekim, veteriner, gıda uzmanı ve doktoralı beslenme uzmanı vardır. İçeriğinin ve besin oranlarına karar verenler de bu uzmanlardır. Diğer bir konu ise kalite kontrolün önemli olmasıdır: Proplan üretimden önce, üretim esnasında ve üretimden sonra sürekli olarak mamaları kontrol eder. Kalite kontrolünden geçtikten sonra ancak piyasaya sunar. Üstelik bir süper Premium maması olması uzmanlar tarafından kalitesinin onaylandığının işaretidir. Bir de Dünyaca tanınmış bir marka olmalıdır: Proplan dünya üzerinde en çok kullanılan ve tercih edilen mamaların arasındadır. Avrupa’nın çoğu yerinde üretim fabrikaları vardır.

 

Her kedi sahibi mama alacağı zaman öncelikle mamanın markasının adını görür ve çoğunlukla buna göre tercih yapar. ProPlan gourmet gold kıyılmış sığır etli kedi konserve mamasını anlatmaya geçmeden bir mamada olması gereken içerikleri belirtelim: bir mamada bol miktarda protein, mineral, vitamin ve elbette et olmalıdır. Ayrıca sağlıklı bir vücut için taurin ve selüloz gerekir. Enerjik bir yapı içinde yağ gerekir. Mamanın içeriğinde: sebze kaynaklı ürünler, Et ve et türevleri (% 4 sığır eti), çeşitli şekerler, mineraller yer almaktadır ayrıca besin değerlerine de bakacak olursak:

 

Protein % 11 ( bir kedi mamasında olması önerilen miktar %7,5-12 arası)

Yağ, % 7

Ham selüloz % 0,1

Su % 77

İnorganik madde % 3

Vitamin A 1,440 IU/kg

Vitamin D3 220 mg/kg

Demir 10 mg/kg

İyot 0,2 mg/kg

Bakır 0,9 mg/kg

Mangan 1,9 mg/kg

Çinko 10 mg/kg

Koruyucular

 

Yer almaktadır.

 

Mamada protein miktarı gayet iyidir. Mamada proteinin önemli bir yer tutması kedinin gelişimi için önemli olması yündendir. Çünkü protein: bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, hücrelerin onarılması ve yenilenmesini sağlar, hücreleri ve vücudu dışarıdan gelecek mikroplara karşı korur, beyin ve kas sistemleri için gereklidir. Kısacası kedinizin daha sağlıklı bir hale gelmesi sağlar ve mikroplara karşı korur.

 

Mamada kullanılan mineraller kedilerin sağlıklı kalması için önemli bir yere sahiptir. Mineraller vücudu bir arada sağlam bir şekilde çalışmasını ve düzen içinde kalmasını sağlar. Vücudun işlevlerini yerine getirmesi için uğraşır: kalp ritmini düzenler, enzim salınımını düzenler, üreme sistemini düzenler, iskelet sisteminin düzenli ve sağlam olması için çalışır (kalsiyum ), vücuttaki suyunu dengeler, bağışıklığı kuvvetlendirir ( demir ). Vücudun düzgün şekilde büyümesini sağlar… Vb. bu yüzden önemlidir. Eksikliğinde vücut gelişemez.

 

Vitaminlerin ise hepsinin ayrı görevleri vardır. Örneğin mamada yer alan A vitamini göz, diş ve kemik gelişimi için gerekliyken D ise sağlam kemik ve bağışıklık için gereklidir. Bu yüzden mamalarda bulunmalıdır.

 

Sırf bunlara bakarak bile mamanın kedinizin sağlıklı ve dirençli bir yapısının oluşmasının hedeflediğini söyleyebiliriz. Ayrıca mamada kullanılmış olan yağ ile kedinizin enerjisinin kalıcılığı sağlanmaya çalışılmış selülozla kas sisteminin daha iyi olması amaçlanmıştır.

Ayrıca kullanılan bir diğer ürün olan taurin de kalp, damar ve iç organların sağlığı için mamada bulundurulmuştur. İçerik olarak gayet sağlıklı ve örnek gösterilecek bir mama olmuştur.

Proplan Gourmet Gold Kıyılmış Sığır Etli Kedi Konserve Maması

Yukarda da söylediğimiz gibi Proplan kedi mamaları kedinizin daima sağlıklı olmasını, sağlam bir bünyesinin olmasını, mikroplara karşı güçlü bağışıklık sisteminin olması için çalışır ve her mamasında bu özellikleri bulundurur. Bu yüzden ProPlan gourmet gold kıyılmış sığır etli kedi konserve mamasını güven içinde korkmadan kullanabilirsiniz.