arama

Proplan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesi

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Proplan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesi

İthal bir ürün olan ProPlan ızgara alabalıklı sebzeli kedi konservesi hakkında bilgi verecek olursak öncelikle konservenin içeriğinden bahsetmek gerekir. Kullanılan malzemelerin kaliteli olup olmadığı ya da kediniz için gerekli olan içerikleri karşılıyor mu, bakmak gerekir. Bu yüzden dünyada ve Türkiye’de çok sevilen Problan ürünü olan ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesine hep beraber bakalım.

 

ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesinin içeriğine bakacak olursak yüksek besin değerli besinlerle yapıldığını görürüz. ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesinin içeriğinde: Et ve et türevleri, protein, balık ve balık ürünleri, sebzeler, mineraller, çeşitli şekerler yer almaktadır. İçeriğindeki besinler bakıldığında öncelikle alabalık dikkat çeken bir ürün olmaktadır. Özellikle kedi beslenmesinde et ürünlerinin kullanılması çok önemlidir. Et içinde bol miktarda protein ve yararlı diğer içerikler bulundurur.

Alabalık ise hem kedilerin severek yediği bir et ürünü olması hem de Omega 3 ve Omega 6 bakımından zengin olması önemlidir. Balık ürünleri kedi mamalarında çok kullanılma nedenleri kediler için inanılmaz faydaları olmalarındandır. Peki, ne işi yarar balık ürünleri? Öncellikle içinde var olan Omega 3 ve Omega 6 içerikler sayesinde kedinizin bağışıklık sistemini düzeltmekte ve iyileştirmektedir. Bu sayede kediniz dışarıdan gelecek hastalıklara karşı korunacaktır. Kedi sağlığı içinde yararlı olan balık eti göz ve beyin gelişime de katkısı vardır. Bu sayede beyniniz hem zihinsel hem de fiziksel olarak daha iyi olacaktır. Balık et ürünlerinden olan alabalık ayrıca kedilerin parlak ve sağlıklı tüy ve deriye sahip olmasını sağlar. Protein bakımından da zengindir. Et oranının ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesinin içeriğinde fazlaca yer alması çok önemli bir husustur. Çünkü et bahsettiğimiz gibi kedilerin gelişimi için çok önemli bir kaynaktır.

 

Protein miktarına bakacak olursak %14 civarlarında olduğunu görürüz. Normal bir mamada olması gereken miktar en az %7,5 olması gerekir ve ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesi bu miktarı fazlasıyla karşılamaktadır. Yağ oranı bir kedinin ihtiyacı olan miktardır. Bu sayede kedinizin enerji gün boyu hiç düşmeyecek. Ayrıca mamada bol miktarda vitamin ve mineralde bulunmaktadır. Mineraller kedinizin sağlıklı kas ve eklem gelişimi için gerekli olan bir içeriktir. Vitaminler ise kedinizin sağlığı için gerekli olan bir içeriktir. A ve D vitamini kedinizin sağlıklı göz ve kemik yapısı için gereklidir ve her mamada olması gerekir.

 

 

 

Sonuç olarak ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesinin içeriği ve yararlarına bakıldığında kediniz için uygun bir seçim olduğunu görürüz. Kedinizi her anlamda koruyan ve gelişimine destek olan bir mamadır. Sağlıklı tüyler, sağlıklı bir deri, iyi bir bağışıklık sistemi sağlar. kolay sindirilebilir besinler içerir. Yüksek protein kaynağıdır. İçinde bol miktarda vitamin mineral ve kalsiyum vardır. Bu sayede sağlıklı kemik, eklem, göz ve beyin gelişimi sağlar.

 

Birazda üretim sürecine bakarak nasıl üretim yapıldığına bakarsak iyi olacaktır. Öncelikle güvenilir ve kaliteli bir marka olan Nestle Purina tarafından bu mama yapılmıştır. Proplan mamalarının her ürünü bu yüzden aynı güven ve kalite içerir. Alınan ürünler profesyonel kişilerden alınır ve kontrol edilir. Daha sonra mamanın içeriğini belirlemek kalır. Bu da Proplan uzmanlarının işidir. Bu uzmanların içinde hekimler, veterinerler, gıda ve beslenme uzmanları bulunur. Uzmanlar içeriğe ve oranlara karar verirler. Daha sonra son teknoloji aletlerle mama yapılır ve sık sık kontrol edilir. Mama hazırlandıktan sonra yine kalite kontrolden geçilir ve satılır. Yani besinlerin seçiminden son ana kadar hep kaliteli besinler ve kaliteli iş yapılır.

Proplan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesi

ProPlan Izgara Alabalıklı Sebzeli Kedi Konservesini gönül rahatlığıyla kedinize verebilirsiniz. Ayrıca bir süper Premium maması olan diğer Problan ürünlerine de bakabilir ve kedinize en uygun ve en kaliteli mamayı alabilirsiniz.